bugün

bir gerçektir. hepsi el mecbur tayyip reise verecek. kimse sağdan sola oy atmaz. atan adamın da onurundan şüphe ederim.

edit: imla.
Zafer muhteşem olacak. Muharrem ince!
tamam. chp zaten solcu parti iyi düşünmüşsünüz aferim. bu çocuklardaki ışıltı, zeka boşuna heder oluyor bu ülkede. bunları dharma ( lost ) adası gibi bir yere gönderip orada değerlendirmek lazım. ana karaya geri hiç gelmeyecekler ama ölene kadar o adada beraber yaşayacaklar..
karşı çıkanlara dikkat edin hepsi gizli tayyipçi. kabine girince muharreme vermeye elleri varmayacak. başka çıkışınız yok. bir yanda ümmetin lideri diğer yanda berduş bir adam.
mümkündür. ikinci tura kimin kalacağını bilemeyiz.
belki de tayyipçiler ikinci turda ince'ye oy vermez. ikinci turda ince ve akşener kalırsa elbette akşenerçiler akşener'e verecektir oylarını.
su götürmez gerçektir. kırsaldaki iyi partici sağcı muhafazakar kesim verir mi muharrrem'e mk.

ağlama tengir. iki gün sonra burada yazmaya devam edecek misin çok merak ediyorum.
neden vermeyecekmiş? meral' in amacı zaten tayyibi devirmek değil mi? seçmenlerinin amacı tayyibi devirmek değil mi? 2. tura rte nin karşısına kim çıkarsa millet ittifakı oyunu onun lehine atacaktır.
--spoiler--
neden vermeyecekmiş? meral' in amacı zaten tayyibi devirmek değil mi? seçmenlerinin amacı tayyibi devirmek değil mi?
--spoiler--

haa sadete gelin. mesele vatan ve milletin bekası değil, kişisel şahıs muhabbetine dönmüş. tayyip giderse gerekirse ülke batsın zihniyeti. tamamen hayal ürünüsünüz.
evet vermiyecekler. belki tayyib'e vermiyecekler ama maharem'e de vermez onlar.
akşener eğer ikinci tura ince kalırsa seçilmesi için elinden geleni yapacağını defalarca söyledi.
bahsi konu olan kişiler ya meralci değil ya da kullandıkları maddelerin kafasını yaşıyorlar.
söz konusu ak troller olunca her ikisi geçerli.
ben ilk turda akşener ve iyi partiye oy verip ikinci turda tayyip erdoğan'a oy verecek bir tane bile iyi partili tanımıyorum ve öyle olacağını zannetmiyorum. çevremde birçok iyi parti destekçisi cb için ince, parti için iyi partiye atacağım diyor böyle bir kitle de var.

boş hayallerde yüzmeyin zordasınız biliyoruz ama bu kadar da belli etmeyin.
tamamı olmasa da muharrem incenin demirtaş söylemleri sonucunda 1 2 puanın rahat kayacağı inancındayım.
Türkiye de sağ sol kalmamıştır. Bunu idrak edemeyenlerin rüyasıdır. Türkiye de üç kanat vardır. 1 cumhuriyet değerlerini benimseyenler. 2 canavarlaşmış siyasal islamcı bir liderin peşinde koşan cahil kitle. 3 demokratik ve ya ayrılıkçı kürtçüler.
Bu ihtimaller üzerinden yine zafer planları yapılıyor.

Peki ya verirlerse?
O zaman neler olacağı konusunda da savlar atıyor musunuz ortaya yoksa sadece kendinize mi söyleyebiliyorsunuz bu ihtimali?
görsel
Verirlerse Meral Akşener Cumhurbaşkanı Yardımcısı olacak, Muharrem ince'nin izmir Mitinginde söylediği gibi iyi partililerden de bakanlar olacak; vermezlerse Meral akşener sade bir vatandaş olarak yaşamını sürdürecek, Bakanlık-makanlık da yok tabii ki... Kendilerinin bileceği iş. iktidara gelmek istiyorlar mı? istemiyorlar mı? Karar kendilerinin.

edit. Dilerim iş ikinci tura kalmadan çözülür. Bu düşüncede olanlar varsa lütfen "iyi" düşünsün.
Meralci olmayanlar da vermeyecek.
yandaş trollerin ikinci tur hesaplarına başladığını gösteren hededir.

hayırdır yandaşlar? hani reis ilk turda alacaktı seçimi?

öyle kolay kurtulamazsınız. daha çooook çalışmanız gerekecek ama ne yazsanız nafile... destekledikleriniz ve ortakları olan ihale çeteleri halkı perişan etti, üç beş lafla, yolla, havaalanıyla filan kandıramazsınız.
Kudurun lannn kudurun. Cb değişecek kudurun .
Akşener'in performansına göre degerlendirilmesi gereken durum. Şimdi kadin sozgelimi yüzde 8 oy alirsa bu kisim tamami bahceli muhalifi ülkucü kesimdir ve 2010 yilindan bu yana pek çok kez ortak hareket ettikleri chp'nin adayına oy verir.

Ama yüzde 8 ince'nin işine ne kadar yarar?

Ama tutup yüzde 10 üzeri oy alirsa bir kisim akp'linin rte yerine akşener'i desteklediğinin kanıtıdir. Fakat bu kesim rte'ye karşı akşener'i desteklemiştir ama rte'ye karsı ince'yi destekler mi. Bence sıkıntıli bir durum.

Bence bu denklemler secim sonuçlarini önümüze alsak bile cözülemez. Ortalık çok karışık netekim. Mhp-perincek veren de var, saadet-rte, karamollaoglu-akp de. Her cesit kombinasyon mümkun.
size ne birader gidin ampülünüze atın işte.
Ben vermeyi düşünmüyorum. Hatta CHP içindeki kürtçüleri temizleyiceye kadar oy vermeyi düşünmüyorum.
(bkz: eren Erdem) (bkz: sezgin tanrıkulu) ve nicesi.

Milliyetçi olmayı bir türlü başaramamış partinin adayına oy moy vermem. 2 turda sandığa gitmemeyi düşünüyorum.her ikisinden de memnun değilim benim adayım yok.
Çadırımın üstüne şıp dedi damladı,
Allah canımı almadı almadı,
Vere vere kalmadı kalmadı.
inanmam en az 10 u verir.
Donuz listesindeki troll uydurması. Kanmıyoruz.
güncel Önemli Başlıklar