bugün

ihraç edilmesiyle gerçekleşmesi muhtemel durum.
Şimdi hem iyi hemde kötü olacaktır. iyi tarafı kendi partisini kurup yolunda devam ederse belki büyük bir ilgi görüp yüzde 15 lik oranı aşacaktır. Ama ya parti kurup mhp'nin oyları yarı yarıya bölünürse işte siz o zaman görün islam devletini.
sagcilarin da solcular gibi dagilmaya baslamasinin tastiklenmesidir. bir kac sagci parti kurulmus ama kücük partiler olarak kalmislardir. meral aksener´in mhp´den kopup, yeni parti kurmasi ile sag partiler daha da fazla dagilabilirler.
zaten yavas yavas fikir ayriliklari ortaya cikmaktadir. 40 yildir solcular bir cati altinda birlesemedi, ileride de sagcilarin geleceginin bu yönde gittigi izlenimi verir.
direk oyumu alır.
Türkiyedeki çoğu milliyetçi mhp ye değilde Akşenere oy verir.
hiç bir işe yaramayacak olaydır. kursa bile en fazla yüzde 5,6 oy alacak ve türk siyaset tarihinin çöplüğüne gönderilecektir.
pek arzu etmesem de böyle bir hareketi, hiç çekinmeden oyumu vermeyi de ihmal etmem.

mhp bölünür ikisi de baraj altında kalır falan zırvalamasın kimse zaten ortada mhp'nin ismi dışında bir şey kalmamıştır. buruşuk popolu bunak gidene kadar mhp diye bir şey yoktur.
önemli olan kurması değil partisinde kimlerin olacağı,nasıl örgütleneceği ve reklam kampanyasının nasıl olacağıdır.
kurmalıdır, iş yapar. türkiye'de mağdur edebiyatı her zaman iş yapar, hele ki sağcıysanız bu konuda daha şanslısınız.
henüz bugün milli iradenin bakanlarına istikamet vermiş tayyip erdoğan'ın tam da istediğini altın tepside sunmaktır, meral akşener bu ülkeyi gerçekten sevdiyse yakın siyasi tarihteki emine ülker tarhan'ın hatasını tekrarlamamalı.

fetö işbirlikçisi ak parti ve mhp'den intikamını almak istiyorsa herkes gibi yeri chp'dir.
Kurmasi halinde mhp baraj alti kalir bahçelide götüne kina yakar yada siktirsin gitsin akp ye.
oyum meral hanima. suan ki mhp bitmistir.
şahsen meral akşener hanımefendiyi
beğenirim.
ancak hanımefendinin mhp' de başkanlık
için kurultay istediği dönemlerde sayın
bahçeli, gerçekleşmesi halinde (akşener grubunu kastdeterek) gülen cemaatinin bir partide vücut bulması olacaktır diye nitelendirmişti. (darbe girişiminden çok önce sarfetmişti bu sözü).
ama akşener hanımefendi de ısrarla cemaat
yakınlığını reddetmişti.
bu konu hem insanın kafasını kurcalayabiliyor,
hem de bu saatten sonra da cesaret edilmez herhalde diye düşündürebiliyor.
ama yine de bir acabalar oluşuyor?
bu arada kendim mhp' li değilim.
ancak farkındalık açısından anlatmanın
faydalı olacağını düşündüm.
ayrıca doğru olmamasını umut ediyorum.
zira akşener hanımefendiyi gerçekten beğeniyorum.
Bahçeli' den kurtulmasına ve aktrollere kapak yapmasına vesile olur.
barajı geçer geçemez bilmem ama ben ve ailemin tamamının oylarını alacağı kesin.
Dava yoluna gideceğini açıkladı. Yolu bir hayli uzun. Yeni parti kursa bile sonu chp'den akp'den ayrilanlar gibi olacağı kesin. Türkiye'de kemikleşen parti yapısı belli bunlar dışındakiler oy pusulasının boyunu belirlemekten öteye gidemiyorlar. Mhp'nin de oyunun daha fazla etkileneceğini de sanmıyorum.
Mhp nin barajı geçme ihtimalini sıfıra düşürecektir.

Haa kendisi de geçer mi orası da meçhul.
Bi bu eksik mına koyayım!
gülen örgütü militanlarından ve bir kısım mhp'linin oyunu alır ancak barajı geçemez. mhp'nin de oyları düşer. oh, ne güzel.

kursun bence.
Ulan ülkücü de değilim ama esaslı kadın yemin ediyorum. Anadolu kadınının kültürlüsü işte. Oyumu alabilir düşünmem lazım meydanlardaki dil de önemli . Tutup milliyetçilik yapacam diye mevcut sağı yerden yere vurmazsa kalıbının adamı olmadığını anlarım lakin öyle durmuyor .
parti kursa da kurmasa da mhp baraj altı kalacak bari kursunda siyasete heyecan gelsin.
mhp nin yuzde 8 olan oy oranini 4 e cekip 4er 4er oylari paylasarak baraj alti kalacaklardir. chp-akp 2 partili meclise hazirlanin bence.
Oy vereceğim partidir.
boşadır. çok da gaza gelmemek lazım işe yaramaz. ikinci bir emine ülker tarhan vakası.
ismi milliyetçi türkiye partisi olacakmış.