bugün

Meral hanım kürt milliyetçisi olduğu için dava arkadaşının dışarı çıkmasını istiyor ne var bunda pis faşistler.
suçluluğunu ispatlayamadığın birini hapiste tutmak işkencedir, hele ki yıllarca tutmak bildiğin şerefsizliktir.

not: bence demirtaş suçludur ama benim fikrim bu, kanun kafasına göre iş yaparsa kanun olmaktan çıkar. hukuksuz bir dünya istemiyorum bir fakir olarak, zenginlerin zaten ihtiyacı olmaz kanuna.
benden bir oy kaybettirmiş açıklamadır. neden salınıveriliyormuş? yine her yerde bomba patlatıp insan öldürsün diye mi? yine, pekeke sizi tükürüğüyle boğar desin diye mi? oy almış, siyasetçiymiş. hadepeliler çok gerizekalılar. daha doğru dürüst türkçe konuşamayan adamlara siyasetçi diyorsunuz ya. pkk ve kürtten başka bir söylemleri bile yok. meşru falan da değiller. bu demokrasi değildir. bildiğiniz kaypaklıktır. teröristlerin meclise girdiği bizden başka hangi ülkede görülmüş? ancak bizim gibi muz cumhuriyetinde görülür. madem hdp demokrasi gereğidir diyorsunuz ben de tam tersini söylerim. çünkü bu da demokrasinin bana verdiği bir haktır. bunların da bunların destekçilerinin de yedi sülalesine gireyim. görüyorsunuz, demokrasi bana istediğimi söyleme hakkı veriyor.
onu cumhurbaşkanlığı seçim kampanyası devam ederken söylemişti. "cumhurbaşkanı adayı birisinin tutuklu olduğu hangi demokratik ülkede görülmüş?" demişti. "giydirecekseniz hüküm giydirin, yada tahliye edin" demişti.

hâlâ da hüküm giydirilmedi. bu durumu türkiyenin dış düşmanları "bakın türkiye demokrasi değildir, kürt siyasetçilere zulüm yapıyor" şeklinde koz olarak kullanıyorlar. akp buna niye çanak tutuyor asıl onu sormak lazım.
Kürtler'den oy almaya heveslenmiş belli. Ama küçük bir azınlık haricinde kürtler'den oy alamaz ki. Bu hareket çok saçma.
emir demiri kesmiştir. bidon'un askerleri.

şurayada not düşelim: hainler asla unutulmaz.
Hukuk herkese lazım sözünün gerçeğe dönmüş halidir.
muhalefet iktidara hizmet ediyor diyorum kimse bana inanmıyor .

yok yani 17 seneden beri de hiç yanılmadım ki .

zoruma gidiyor ama ha . ağlıcam bak .
https://www.youtube.com/watch?v=XZHbTAArnWo
Vatan hainliğidir orospu çocukluğudur.
Kendi ayağına sıkmak olur.
Bunu savunan ip'lilere sadece gülüyorum. Gören de zanneder hükümet bir cumhurbaşkanı adayını hapse atmış! Yahu adam zaten hapisteydi, aday oldu diye suçlu adamı salıvermek mi Adalet anlayışınız?

Herkese şirin görüneyim derken tam bir ideoloji orospusu olmuş bir partiyi hala savunuyorsunuz.

Beybi!
Kürtlerden oy koparmak içindir.
o sadece istemiş diyerek troller tarafından savunulan hadisedir.

şaka gibi, kafaya bak recai mekir mekir istiyormuş bu kadın ona ragmen daha ılımlı sadece istemekle yetiniyormuş.

bilmiyor böyle bir açıklamanın ne manaya geldigini.

hayır onu geçiyorum aynı kişinin yaptıgı " anadile saygı duyulmalı " lafını nerenle kıvıracaksın sevgili troll.

tamam anadilde egitim resmileşsin istemiyor olabilir ama anadile saygı duyulmalı diyor, bu sizin tezlerinizin tersi bir durum degil mi.

bir başkası da hdp oylarını toplamak için söylenmiştir muhtemelen de başarılı olmuştur diyor, kürtlerde maldı tabi her selo diyene oluk oluk oy akıtacaklardı.
HDP oylarını toplamak için söylenmiştir, muhtemelen başarılı da olmuştur.
Ama ülkücü kesimden mevcut oylarının yok olmasına da sebebiyet vermiştir.

Sonunu düşünmeden söylenmiş kadın siyasetçi söylemlerinden biridir.
(bkz: mesut yılmaz iktidarsızdır)
(bkz: Allah’ını seven üstüme toprak atsın)
(bkz: oy kaybetmek için bu gün ne yaptın)
o sadece istemiş

recayi seçimden sonra mekir mekiiiirrrrr diyor.

https://www.youtube.com/watch?v=GLNsoe4cCC8
https://scontent-frx5-1.x...41102c0c6&oe=5B8281FC
hayal kırıklığının yanında tutarsızcadır.

akşener mhp'deyken demirtaş'ın "apo'nun heykelini dikeceğiz" lafına çok sert karşılık vermiş, "o heykeli dikeni asarız" falan demişti.

e ne bu şimdi?
Her ne kadar demirtaşı terorist olarak görsemde, onu destekleyen kitle var ve göz önünde bulundurulmalı..
Hapiste ne kadar hapis hayatı yaşar orası muamma ancak çıkartılması gerekebilir.
hem ysk hem anayasa mahkemesi hükümetin elindedir, bunu 16 nisan referandumunda herkes gördü. sırf muhalefetin oyları bölünsün diye akp, demirtaş'ın adaylığına göz yumdu hatta ilk önce akp'li birkaç mv. hapisten de çıkartalım o zaman dedi. şimdi akşener tüm adaylar eşit şartlarda yarışmalı dediği için suçlu mu? ya aday olmasına izin vermeyin ya da aday ise hapiste ne işi var? nereden baksan saçmalık, esasen aday olmasına izin verilmemeliydi. akp, kürt oylarını artık alamayacağı için(burası da şüpheli, referandumda pkk'lılar evet dedi ama akp alamam diye düşünüyor, özellikle son olaylardan sonra)diğer siyasi partiler de alamasın diye onları pkk'ya itiyor. ondan sonra neden yurt dışında itibarı türkiye'nin yok? muz cumhuriyeti gibi yönetildiği için olabilir mi?
battı balık yan gidercilerin " suçlu o halde niye cb adayı oluyor " tezini ısıtıp ısıtıp önümüze getirmelerinden gına geldi.

yahu ben buna cevap veririm vereyim hatta ama bu durumu degiştiremeyecek akan kanın önüne geçemeyeceksin ki, neden geçemeyeceginizi sonra açıklayacagım önce şu teze gelelim.

demirtaş bildigim kadarıyla tutuklu, cezasını çektigi bir suçtan suçlu, suçlandıgı suçlardan dolayı henüz hüküm giymemiş ama sanırım kaçabilecegi şüphesiyle tutuklu yargılanıyor.

yani teröristtir veya degildir diyemeyiz yargılanacak sornasında hüküm verilecek.

ha biz demirtaş mevzusuna tutuklulugunun dışında bakmak zorunda kalırsak eger şöyle bir durum çıkıyor.

belli bir kitle için demirtaş zaten hüküm giymese de terörist olarak görülüyor, yani sen çıkıpta " adam hüküm giymemiş cb adayıysa demek ki masum " algısı yaratamazsın.

atıyorum yargılandıgı davalardan beraat etse bile bu açıklamayı yapan kişinin sevenleri onu zaten kafasında terörist olarak yargılamaktadır.

yani mesele burda burası kasıtlı anlaşılmıyor sanırım.

not:iyi partili degilim. selahattin demirtaşın yasin börü mevzusundan dolayı ceza alması gerektigini düşünüyorum.
Demirtaş neden hapse atıldı.

Madem teröristti neden meclise girmesinin yolu açıldı?
ahmet türk'ün pkk'lı değil, ülkü ocağı başkanı olduğunu öğrenmemize vesile olan mevzudur.

(bkz: ahmet türk ü serbest bıraktıran kimdi)

işte iğrenç yandaşlar böyledir. destekledikleri yapar yapar, üstüne tüy diker hiç mesele değil ama işlerine gelmeyen biri gak dese suç, guk dese idamlık suç...

la bi silktirin gidin...
güncel Önemli Başlıklar