bugün

meral akşener'in muhalif ülkücüler için neden hayal kırıklığı olduğunun gösteren omurgasız açıklama.

http://www.mynet.com/habe...rtas-aciklamasi-4122672-1

tesev ve açık toplumcuların eksenine girmeden kimse siyasetçi olamıyor bu ülkede. lanet olsun.
doğru ve şereflice bir açıklama.
mertçe olsun demiş dostlukta düşmanlıkta.

ama bunu anlayacak kafa ve yürek var mı sizde.
yok.
bu seçim öncesi klasik ara bulma yöntemidir. sabah mehmet metiner ne diyordu? "bizim iktidarımızda hiçbir kürt kardeşimizin başına hiçbir şey gelmez gelemez" eğer ki selahattin demirtaş saint lorenzo lu değilse bu vaadin onu da kapsaması lazım lakin ittifakta ciddi oy beklenen ve hdp ile asla aynı safta yer almayan bir mhp var... siyaset böyle bir şey işte...
Mertlikten bahsedilmiş, Tanrım!!! Demirtaş ın tahliyesini umursadiğını sanmıyorum (benim de umrumda degil yanlış anlaşılma olmasın), bütün derdi 2. turda hdp seçmenlerinin oyları. Ki siyaseten doğru olanı yapıyor. Hatta demirtaş ın içerde olması daha çok işine yarar.
anam bunlar hortumu da ganalizasyon borusunu da rte'ye baglamak onu yeniden başkan seçmek için çabalıyorlar.

şu çırpınışın hiç bir açıklaması olamaz.

yani ülkücü kökenliyim diye üstüne basa basa söyleyen bir insan neden demirtaş serbest bırakılmalı der ki.
meral akşenere oy verme sebebidir. akp'nin yaptığı kurnazlığı yapmak akplilere göre suç oluyor. Tekrar gelsinler Haburdan koyunum ne olacak? ilk geldiklerinde hakim savcıyı teröristlerin ayağına götürüp beraat ettirdiğinde meleye meleye bakmıyor muydun?
teröristle mekir mekir çekenler

biz kandırıldık deyip

rahat rahat dolaşabiliyorsa.
Bunlar böyle konuşurmaya devam ederse iktidara zor gelirler. Yüzde 10 kürt oyu için yüzde 90 türk oyunu ateşe atıyorlar.
Talihsiz bir açıklamadır. Net. Buna akşener'in nazar boncuğu diyelim.

Ayrica ne kurd oyuymus arkadas. Birakin Adamlar boykot etsin cok merakli degiller. 3 adaydan birine illa oy atmak icin tutusmuyorlar.
bunun adı demokrasidir.
6 milyon oy almış, mhp'den daha fazla milletvekili çıkarmış bir partinin başkanını seçimlerde hapiste tutmak ancak bağımsızlığını tam sağlayamayan 4. dünya ülkelerinde olur.
madem önemli olan halkın iradesi o zaman söz hakkını halka vereceksin. nevruz konuşması yüzünden bir siyasi parti başkanını hapiste tutmak kadar vandalca bir hareket olamaz.
(bkz: akpli yazar)
gerekirse suriye 4 adam gönderirim 3 füze attırır savaş başlatırım
ne istediler de vermedik?
ergenekonun savcısıyım

açıklamaları yargılanma sebebi olmuyorsa nevruz konuşması da olmamalı.
(bkz: megri megri)
Olması gerekeni beyan etmiştir. Ben anlamıyorum bu vatan millet sakaryacıları. Daha geçen hafta erdoğan çıkıp manifestosun açıkladı. Demokrasi getireceğiz dedi. 17 yıldır ileri demeokrasiyle yönetildiğimizi iddia ediyordu oysa.
Buna şaşırmıyorsunuz. Kalkmış akşener'in, demirtaş'ın tahliye istemine şaşırıyorsunuz.
dogru mu yanlış mı oldugunu sorgulamadan öte benim sinirlermi bozan şahsen şu olmuştur.

bunu miting meydanlarında veya basın mensuplarıyla yaptıgı bir konuşmada söylemiyor.

batılı bir muhabirin sorusu üzerine bunu söylüyor, anadile saygı duyulmalı vs diye çıkışları var ekstradan, tabi anadil resmi dil olsun demiyor da yine miting meydanlarında ortamlarda söyleyemeyeceigni gidip batılı gazetecilere söylüyor.

ben anlamıyorum batılı gazeteci görünce şart olarak demirtaşın serbest bırakılmasını sunmak nasıl bir geri dönüş saglıyor. kamyonculara gider gişelerden alınan vergileri kaldıracagım dersin, kadere mahkumlara af dersin, bebelere balon falan yine dersin anlarım da batılı gazeteci demirtaş ne alaka.
meral akşener mhp'yi böldü ve akp'ye muhtaç hale getirdi.

şimdi ise erdoğan'ın seçilmesini garantilemek istiyor.
Kadına atmadığınız bok kalmadı. Sizin bu ülkede yemediğimiz bok da kalmadı. Sıçtınız ahali;)
anlaşıldı buna da oy verilmez. bu ülke bok yoluna..
şimdi kekolar ile ilgili düşüncelerimi zaten biliyorsunuz fakat o adam hapiste kaldığı müddetçe kimse dolar çıkıyor, ekonomi kötüye gidiyor diye ağlamasın. şöyle ki adamın yüzde 12 - 13 civarı oyu var zaten alabileceği oy da budur, bunu aşamaz, bizim için bir risk barındırmıyor lakin hapiste tutulması yurt dışında türkiye'nin demokrasisinin hasarlı olduğunu gösteriyor. otokrasi baskısı olan bir ülkeye dışarıdan uzun vadeli kalıcı yatırım gelmez, kredi notu veren kuruluşlar bunları değerlendiriyor. yerli yatırım yapacak sermayemiz akp yüzünden yok oldu. üstelik seçimleri tekrar akp kazanırsa bırakacakları enkazı 50 senede türkiye düzeltemez. hdp'nin ikinci turda destekleyeceği ittifak seçimleri kazanacaktır. umarım bir yanlışa düşmezler, yoksa en ağır bedeli kendileri öder, hem de bizzat akp tarafından...
edit: osmanlıcı nargile kafe sahipleri eksileyebilir.
Evet meralı destekleyen çakma ülkücüler anladı mı şimdi.
Her gelen aday, seçimden önce neden hdp ile ilgili negatif yorumlardan kaçınarak böyle yorumlar yapar ki?
1. Turu geçeceğin garanti mi de ikinciye yatırım yapıyorsun?
Rakibin yıllarca iktidar olmuş bir parti. Ve mevcut seçmen profili değişmedi, olanı elinden kaçırmışa da benzemiyor. Zaten akp ikinci tura kalsa dahi kürt oyu çoğunluğunu alması çok zor.

zamansız bir yorum. Acemilik desen değil, gaf desen değil?
Neden?
muharrem ince'den sonra ikinci hayal kırıklığı.
bir gün yine seçim öncesi hdp yalanırken.
Hapisteki bir insanin aday olmasi kadar saçma değildir.
ülkenin kalkınması için gerekliymiş, bu şekilde kötü görüntü veriyormuş ahahahahah.

ne alaka arkadaş, hani başka bir şey bahane edilir anlarım da demirtaşı salınca para mı akacak ülkeye bu nasıl bir mantıktır.