bugün

Arapça ibadete meraklı yüce din bilgini menzilci dinozorus efendi'nin önerisi.
Yani türkçe ezan ve türkçe ibadet isteyenler kendileri bir cami açıp bunu yapsınlarmış.
görsel

Hay hay paşam öyle yapalım tabi.
Ama diyanete ayrılan yıllık 12 milyar tl bütçe ne olacak?

Yani biz türkçe ibadet istiyorsak kendi camimizi yapacağız ama sizin camilerinizi diyanet yapacak.
Oldu canım.
Bir kurnaz sensin değil mi?

Öyle bir cami yapılacaksa da bunu biz değil diyanet yapacak, devlet yapacak.
Yeter bu memleketi sömürdüğünüz.
arapça ezan okunan camileri babasının parasıyla açmış herhalde.

devletin kaynaklarını sömüren onlar, devlete sadece ırgat gibi vergi akıttığı halde kendi imkanlarıyla kendi ibadethanesini inşa etmek zorunda olan biz.

ne ala memleket.
o kadar meraklılar ki geceleri türkce ibadet edemiyorlar diye üzüntüden uyuyamıyorlar bu din düşmanları .

ve tabiki müslüman bir ülkede de din düşmanlarına oy çıkmaz .

şekil a da görüldüğü gibi şamar oğlanı olurlar .
tapınmamızı türkçe yapmadığımızı nereden biliyorsun more kendini bilmez?
ha bu arada ezandan rahatsız olup klise çanından rahatsız olmamaları da ayrıca kendilerinin ne kadar islam düşmanı olduklarını gözler önüne seriyor .

acaba nereye kadar bizde müslümanız diyerek din düşmanlığı yapacaklar !

kaldı ki müslüman zaten bizde müslümanız demez bir usulü var onun ama nerden bilecekler ?

ne demiş atalarımız ?

namaz da gözü olmayanın ezan da kulağı olmaz !

kurban olayım ben o atalara dedelere ninelere ne kadar doğru söylüyorlar değil mi .
ne ezandan, ne kilisen çanından rahatsız değilim şahsen, olduğumu iddia edecek adamın da anasını sker laciverte boyarım hodri meydan.

bunun din düşmanlığı ile bağlantısı da yok gerizekalılığa lüzum da yok o yüzden.

lakin ibadetin kendi dilimizde yapılması kısmının neresi gtünüze battı onu anlamadım. yani türkçe olursa ibadet eden sayısı mı azalacak korkunuz bu mudur? veya okduğunuzu anlayacak beyne sahip olmadığınız için ana dilde ibadette anlamayacak ve rezil olacaksınız bu mudur buna karşı oluşunuz? veya ibadet türkçe yapılırsa her olumsuz olayda dile getirdiğiniz "gerçek islam bu değil" deki "gerçek islam" ı insanlar anlayacak ve ipliğiniz pazara dökülecek bundan mıdır korkunuz?

islam evrensel bir din, kuran i kerim bugün türkçe okunabiliyor ise, ezan da türkçe olabilir ibadet de türkçe edilebilir pek ala.
tamam, ben Türkçe ibadet camisi yaptırayım, sen de arapça içilen meyhane yaptır.

lan bu millet harbi salak. bir gerizekalı konuşuyor, ondan daha gerizekalısı da bunu getirmiş buraya mevzu ediyor bi siktirip gidip çıkarmışınız hayatımızdan artık...
alışmışlar kendileri her işlerini devlete yükleyecekler

başkalarına yapun da görelim oyunları.

ben camiden ve diyanetten her hangi bir hizmet almıyorum

aynı su ve elektrik gibi, kim ne kullanıyorsa ? ne kadar

kullanıyorsa ? o kadar da ödeme yapsın.
rahipler neden şeytanı latince kovuyor şeytan ingilizce bilmiyor mu?