1. 1.
  ibb şehir tiyatroları'nda yıllarca savaş dinçel tarafından oynandıktan sonra ustanın vefatı sonucu naşit özcan tarafından oynanmaya başlanan ve büyük yazar sait faik'in hayatından ve edebiyatından kesitler sunan tek kişilik bir tiyatro oyunudur.ilk başlarda tek kişilik oyun sıkıcı gelebilir mi acaba diye düşündürse de savaş dinçel'in incelikli senaryosu ve ustadan rolü devralan naşit özcan'ın da kendisine yakışır oyunculuğu ile seyirciyi kendine hayran bırakan,yer yer güldürüp yer yer hüzünlendiren kısacası mutlaka izlenmesi gereken bir oyun.
  5 ... dellytecus
 2. 2.
  bursa da oynanacak mı acaba sorusunu hemen akla getirir , ama oynanmaz büyük ihtimal..
  1 ... wiyyyy
 3. 3.
  naşit özcan'ın anlatımını süsleyen ses efklerinin de bulunduğu tek kişilik bir tiyatro gösterimi. dinlerken istanbul'un o köşesinden diğer köşesine gidip geliyorsunuz. gidilmesi tavsiye edilir.
  2 ... opps
 4. 4.
  En son ortaokul ya da lise yıllarında birkaç öyküde kalmıştı benim için Sait Faik. O zamanlar durum hikayesinden pek anlamadığım için okuyup geçmiştim. Benim için olaylar önemliydi o yıllarda. Ama bu oyunla birlikte tekrar hatırladım Sait Faik'i. işte bu yüzden Sait Faik'i okuma vaktimin gelip geçtiğini farkettim ilk önce. Sonra tek kişilik bir oyun bu kadar mı güzel olabilir dedim. Naşit Özcan'ın oyunculuğu ve Savaş Dinçel'in bu güzel uyarlaması ile gerçekten bir değil birkaç kez izlenesi bir oyun olmuş.
  2 ... fiddler on the roof
 5. 5.
  Sait Faik'in öykülerinden sahneye uyarlanmış, naşit Özcan'ın oyunculuğuyla kaymaklı baklava kıvamına gelmiş, ibb şehir Tiyatroları'nda sahnelenen oyunun adı. Bi daha, bi daha izlenesi...

  --spoiler--
  "Dünyayı güzellik kurtaracak"
  --spoiler--
  2 ... açelya
 6. 6.
  naşit özcanın masal gibi performansıyla sait faik'i anlamak dinlemek oyunun nasıl başlayıp nasıl bittiği anlaşılmıyor.vee oyunun bir sürprizide çekilişle büst hediye ediliyor.tekrar izlenesi oyunlardandır.
  (bkz: hiiişşt)
  1 ... independent
 7. 7.
  sahnede oyun boyunca duran sait faik büstü, oyun sonunda çekilişle seyircilerden birine hediye ediliyor. o şanslı insanlardan biri de şahsımdır.
  1 ... memolea
 8. 8.
  ankara devlet tiyatroları tarafından sahnelenen tek kişilik oyun. mükemmel değil ama ortalamanın üzerinde. sait faik hayranları kaçırmasın. tek kişilik oyun sevenler de gitmeli. ilk kez tiyatro izleyecek bir arkadaşınızı ise sakın götürmeyin, daha kalabalık, cafcaflı oyunlar ile başlaması daha iyi olabilir.
  2 ... nikcan niker nikoglu
 9. 9.
  sahnelendiği dönem üç defa gittiğim oyundur. naşit özcan çok da güzel sait faik olmuştur!
  2 ... fuleyman
 10. 10.
  Sait Faik'in hikayelerinden ve anılarından yola çıkılarak yazılmış, tek kişilik tiyatro oyunu. 

  Güzeldi, Erdinç doğan ise inanılmaz mükemmel.
  Oyunda genel olarak bir hüzün olmasının yanında arada güldürüyor hatta bazen korkuttuğu sahneler de oldu. Anlatmıyorum ki spoiler olmasın * dekor, görsel efektler, müzikler o kadar cuk oturmuştu ki Sait Faik'in yalnızlığını ve istanbul'u daha bir yaşatıyor, Ankara'da istanbul'u yaşatıyor yani kolay iş değil. * ayrıca oyunda orhan veli'yi de hatırlatmışlar, itiraf etmeliyim ki gözlerim doldu. Çok güzeldi.
  5 ... sing in the rain