bugün

çok şükür şu ana kadar başıma gelmeyen şeylerden biri lakin fakir biri olarak bu kızın benim için tek anlamı sıçmaktır.
cimri bir erkeğin lafını yaptığı durumdur.* erkek cömerttir herzaman. kız arkadaşını veya sevgilini yemeğe çıkarıyorsan böyle şeyleri düşünmeyeceksin, başından tedarikli olacaksın yavrucan.
lüks düşkünü olduğu belli olan kızdır. fiyatı umrunda değildir yemeğin. dolayısıyla siz de umrunda değilsinizdir. o size tekmeyi basmadan siz ondan kaçarak uzaklaşınız. antiparantez, bu yorumum siz çok zengin olsanız da değişmez.

kırk yılın başında böyle bişey yapıyorsa, sadece o yemeği çok sevdiğinden de yapıyor olabilir. hemen yargılayıp üzmeyin hanımkızımızı.
ya sizi çok zengin sanıyordur ya da sizden ayrılmak istiyordur.
(bkz: gavurun kızı)
acil bir telefon geldi numarasıyla uzaklaşılması gereken arkadaştır. zehir zıkkım olsundur.
ex aşkı tarafından seyyar kokoreçcide yemek yedirilen kızdır.
cimri, kaba ve itici erkeklerin beyenmeyeceği kız modeli. bize de denk gelmez menüsüne taktığımın. hep gider en ucuz salatayı seçip garsonun önünde rezil ederler dayanılmaz bünyemi. bende salatanın parası neyse üç katını verir, anca düzeltirim durumu.
-aşkım ben iskenderio kebapo alayım.
-insan mısın lan sen 400 milyon o.
-aşkım niye beni o zaman böyle pahalı bir yere getirdin?
-doğru kaşarın kilosu o kadar değil.
terbiyesiz ve görgüsüz olması muhtemel kişidir.
kız arkadaşımızı tanımamızda etkili olacaktır. menüdeki ucuz yiyecekleri sipariş edip; para yiyen kız modeli gibi yememe numarası yapmıyor. *
hatta yemek sonrasını beklemeye bile gerek yoktur.siparişi verdiği anda tuvalete gidiyorum bahanesiyle mekanı terketmemizi sağlayan kız arkadaş türüdür.
alman hesabıyla ödeneceğinden habersiz kız arkadaştır.
orta halli bir bütçesi olup zenginmiş gibi takılan çakma tikilere layık kızdır. üstüne bir de en pahalı şarabı içip en pahalı tatlyı yese yeridir. madem götürdüğün restorandaki en pahalı yemeği almaya gücün yetmiyor, sen de kesene uygun bi yere götürseydin kızı. olduğunuz gibi görünün, sonra başınız ağrımasın dostlar.
akşamına verecek kızdır.
"ulan hem vericem hem de ucuz yemek mi yiyeyim" mantığındadır.
hesabı kendisi ödeyecek olan kızdır. ödemese de bir cinlikle ödettirilecek kızdır. ondan sonra bak bir daha yapıyor mu insanıdır.
- bana bi "alpdağlarındagezdirilmiştavuğunhimalayalaraçıkarılıpkesilmişvegüneştepişirilmiş" getirir misiniz? yanında da "hayattatercümeedemiyeceğinizisimlibirsos" lütfen.
g/ içeçek bir şey ister miydiniz?
- yok teşekkür ederim,
g/ siz ne isterdiniz beyefendi
+ ııı şey, bende "bulaşıklarçoğaldıysaustayasöyleyardımageliyim" lütfen
g/ içeçek bir şey alır mıydınız?
+ sen bi büyük getir artık napalım...
''ödeyemeyeceğin menünün restoranına girmeyeceksin'', denmelidir bu kız arkadaşın erkeğine.
eğer istediği bu yemeği sırf pahalılığından dolayı, daha önce yememesine, tadına bakmamasına rağmen sipariş ediyorsa ayıp eden, terbiyesiz kızdır.
(bkz: bundan sana yar olmaz)
en pahalı yemeği sipariş etmesi yetmezmiş gibi bir de, sadece bir çatal alıp bırakması akıllara ziyan veren kızdır.
(bkz: köprüyü geçene kadar)
bu durum kıza param var,çok zenginim diye atılıp tutulduğunu ispat eder. pahalı siparişten rahatsız olacak adam delikanlı gibi maddi durumunun yetersiz olduğunu söylemeli ve bütçesinin yettiği bir yere kız arkadaşını götürmelidir. eğer buna da imkanı yoksa en kötü ihtimalle maddi durumu düzelene kadar kız arkadaş edinmemelidir.
Masrafını çıkarıyorsa problem yoktur.
büyük ihtimal ile yemekten sonra bir sevgilisi olmayacak kız arkadaş... parası olmayan erkek için geçerlidir... el değmeden üretilmiştir..
karşısındaki erkekten intikam alma duygusuyla yanıp tutuşan- yada direkt tüm erkeklere düşman olan biri de olması mümkün- kız tipidir. Hele birde havalı olsun diyerek onu şık bir yere götürdüyseniz yandınız. Ondan uzak durmalısınız demeye gerek yok ,zaten ödediğiniz hesap öyle bir içinize oturacak ki bunu kendiliğinizden yapacaksınız.