1. 1.
  türkiye cumhuriyeti tarihinde bir ilktir.

  demokrat parti iktidarı dışındaki tüm iktidarlar zamanında ülkemizde okur yazar oranı sürekli artış gösterirken, sadece ve sadece demokrat parti iktidarı esnasında okur yazarlık oranı yüzde 41'den, yüzde 39.5'a gerilemiştir.

  aynı dönemde din eğitimi veren okullardaki artış oranı ise yüzde 93'tür.

  kaynak: meb ve tuik arşivleri, karma...
  5 -6 ... protest sanayici
 2. 2.
  menderes'i örnek alan bir iktidar olan akepe döneminde ise başka vahim durumlar vardır.

  akp iktidarı 2003-2007 döneminde liselere sadece 338 felsefe öğretmeni atanmışken, yine aynı dönemler içerisinde aynı liselere tam 5933 din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni atanmıştır.

  bu da gol değilse artık, ta amınıza koyayım...
  1 -1 ... protest sanayici
 3. 3.
  felsefe öğrenmek ile okur yazar olmak, aydınlanmış olmak arasındaki farkı bilmeyen öğretmen arkadaşım için gelsin bu entry;

  türk islam sentezi adlı saçmalıkta felsefe okuyan kişilere direk "dinsiz" gözüyle bakılmaktadır. felsefeden uzak bir toplumun akılcı ve bilimsel yaklaşımlar yerine dinsel yaklaşımlara yönelmesi çok daha kolaydır.
  ayrıca dp ve akepe tarzı iktidarlar şunu çok iyi bilirler ki, düiünmeyen bir toplumu önetmek ve şekillendirmek, düşünen bir toplumu yönetmek ve şekillenmekten çok daha kolaydır.

  işte, çocuklarımıza felsefe eğitimi aldırmak yerine kuran kurslarına gönderiyorsak o zaman ygs midir ne karın ağrısıdır bu sınava girenlerden 50.000 tanesinin sıfır çekmesine ağlamamamız gerekir.
  zaten dp ve akepe gibi iktidarların yaratmak istediği nesil de budur.

  bu nesile de biz koyun, bu neslin olduğu topluma da koyun toplum diyoruz sayın tarihçi...
  1 ... protest sanayici