bugün

innaa sabiri.
Hekimoğlu ismail'in bol bol ironiyle konuları ele aldığı eseri.
gülmekten karnımın ağrıdığı sırada bir baktım ağlıyorum o derece profesyonel bir oyundur karakterleri olay örgüsü ayrı güzeldir. yıllarca izlenmiştir. bir o kadar daha izlenir. greyfurt her zamanki gibi harikalar yaratmıştır.
2 ocak 2010'da ümraniye belediye kültür merkezinde oynanacak hekimoğlu ismail eseri tiyatro oyunu.
erken rezervasyon yaptırmak gerekiyor. biletlerin şimdiden bittiğini bile duydum.
izleyin izlettirin.
islamdan bi haber olan gencin hapse düşerek inanılmaz şekilde imanını kurtarma öyküsünü sahneye taşınmış hali mutlaka izlenilmesi gereken bir oyundur.
* Hekimoğlu ismail'in, bilge bir cinin genç cinlerle olan muhaverelerini anlatan hikaye kitabı.

aynı zamanda, aynı hikayelerden derlenerek senaryolaştırılmış ve sahneye konmuş tiyatro oyunu.

--spoiler--
Büyük Menan ve Küçük Menan insanoğlunun yeryüzü serüveninde yaşadığı kayıpları irdeleme merakıyla yeryüzüne inerler. Yolculukları zamanla insanın kirlenmişliğini anlatan bir tahlile dönüşür.
--spoiler--

--spoiler--
Menan Cinleri'nin Padişahı, akşamın alaca karanlığında, kayalık bir vadide, yanık otlar üstünde toplanmış olan kabilesine dedi ki: - insanlar çok ilerledi ve bizi geçtiler. Gökte uçuyorlar, denizin dibinde gidiyorlar, yerde ise birbirlerini yiyorlar. Böylece bize iş kalmadı. işsizlik bütün acılığı ile artıyor. Bilmem ki ne yapmalı? - Yani insanları çarpmaya gitmeyecek miyiz? - Gereksiz... Onlar, medeni araçlarla birbirlerini çarpıyor ve çarpışıyorlar. Bu yüzden çoğu çarpık yaşıyor. Biz de işsiz kaldık. Fakat üzülmeyin, eskiden insanlar cin hikayeleri anlatıp eğlenirlerdi. Şimdi biz de insan hikayeleri anlatıp eğleneceğiz. (Arka Kapak)
--spoiler--
güncel Önemli Başlıklar