1. 1.
    Devletin sırtına yük olan bu düzen kalkmalıdır, devlet, özel insan kaynakları firmalarıyla anlaşarak istihdam havuzu yaratmalı ve ihtiyaca göre sırası gelenin ihtiyac olan yerde ihtiyaç olan pozisyonda ataması yapılmalıdır, böylece iş beğenmeme ve kadroyu alıp sırtını devlete dayama devri biter ayrıca maaşlar olması gereken seviyelere çekilir.
    1 ... sozleriyle alkis alan yazar
  2. 2.
    11 ay çalış, 1 ay tatil yap. Resmi bayramlar'da tatil yap. Robot gibi bir hayatınız oluyor. Umarım beni yanlış anlamaz kimse. Fakat gerçekten robot gibi bir hayatı oluyor insanın.
    -1 ... iiiblacktoothiii
  3. 3.
    MEMURLUK mesleği derken kastın ne? doktor da memur, polis de, uzman asker de...

devlet görevlisi olmasın diyosan öyle bir ihtimal yok...

senin derdin, neden bunların yasal hakları fazla? olayın bu.

çünkü sayın amına koduğum, 3,5 milyon kişi kpss + mülakatlara girip, sadece 2 bin kişi totalde alınıyor.

senin gibi göt yaymıyor.

ayrıca da, madem bu kadar mükemmel bir alan, gir bakalım. kpssden al bi 90 bak bakalım alıyolar mı almıyolar mı?

not: ben de 657liyim ve devlet görevlisiyim. benim imzaladığım şeyi imzalamaya götün varsa, o sorumluluğu alabiliyosan meblağı görünce... sıkıntı yok.

sizin bahsettiğiniz kurumlarda yatma işi, eski tarihlerde kalan bir olaydır.
    -1 ... saldirayterk
  4. 4.
    Kesinlikle memur zihniyeti ve bürokrasiden kurtulmanın yegane yolu

Verimlilik tavan yapacaktır .

Memurluk derken tüm memurlar

Bürokrasi denen soytarılık la bu ülke asla gelişemez

Özel sektörün imkanlarından faydalanılması gerek.
    ... isminiunutanadam