bugün

Memuriyete giriş koşulları burada önem arz ediyor. Kpssden 90 alan insan toplam memur sayısının belki de %100 de 1 idir.

Bunun dışında son 16 yılda memuriyete alımlar özellikle merkezi yerleştirmeden vazgeçilerek kurum içi atamaya ve istisnai memurluk dediğimiz kpss dışı atamaya dönmüştür.

Yani siyasi olarak atama yapılması ve liyakat aranmaması sonucu memur denilen kitle niteliksiz bir hal almıştır.

Son olarak siyasal bilgiler mezunu biri olarak uzmanlık sınavını kazanamayacaklar çoğunlukla aptal değil çalışmıyordur.
bundan 10 yıl kadar önce yine birlikte avm'de çalıştığımız bir kız kpss'yi kazanıp memur olmuştu. 6 ay sonra geldi. nasıl memuriyet diye sorduk. yav ben bu kadar gerizekalıyı hiç bir arada görmemiştim dedi.

özetle boş evrakla uğraşan masabaşı memurların alayı karton kafalıdır. boştur. bomboştur. mevzuat fetişidir. iş yürüsün diye değil mevzuattan beni silkmesinler diye yaşar. bakana oyun oynarken yakalanırlar. uzmanlar ya da denetçiler konusunda yorum yapamam.

http://www.milliyet.com.t...akaladi--siyaset-1573188/
kesinlikle katıldığım önerme, özellikle a grubu kariyer mesleklerde bu kendini daha fazla göstermektedir.
Gerizekalı tespitidir.
piyasanın üstünde maaş, garanti yıllık izin ve hafta tatilleri, maaşını gününde almak vs vs. bence de zeki insanlar memur olmaz. hey allahım ya. özel sektörde haftanın 6 günü günde 10 saat çalışınca kendini zeki zannetmeye başlamış millet. uyarayım dostum. biri sizi çok pis kekliyor.