bugün

sırtını devlete dayayıp, garantici hayat tarzını benimseyen memurların aslında bir çeşit asalak olması durumudur.

bu yüzden kpss'ye dayanıp atanamayanlar aslında görev yapamadıklarından değil garanti parayı alamamaktan şikayetçidir.
idealist olundukça tüm dairenin ya da departmanın yükü üstüne bineceği ve bunun da kademesine miligram katkısı olmayacağını bilen memurların davranışıdır.

maaşın ve emekliliğin garanti olması da cabası, ama maaşı hak etmişlerdir genelde. o yüzden o kısma laf etmeyi sevmem.
çoğunluğu sabah işe gidip akşama kadar maksimum 2-3 saat çalışmaktadır. özel sektörde yaptıkları işin karşılığı 300 lira bile olmaz.
bazı troll yazarların a-salak olması gibidir .
"Önce memurluk yap ondan sonra konuş göt" şeklinde uyarı yapılması gereken kişilerin düşüncesidir.
çoğunluğu için doğru olan tespit. 4:30'da vergi dairesine gidiyorum vezne 4'te kapandı diyor. çalışma saati 5'te biten insan neden bir saat erken vezneyi kapatır. bir de karşısındakine pislikmiş gibi davranışları beni deli ediyor. askerlik şubesinde evrak tesliminde bana emir kipsiz cümle kurmamış adam kardeşinin babamın altında memur olarak çalıştığını öğrenince şeker amca olmuştu. devlet özel sektör gibi olmalı, hakkında fazla şikayet gelen memura kapının yolu gösterilmeli.
bıyıklarına göre değişir.
Bir gercektir yattiklari yerden para aliyorlar. Bir de toplu tasima cart curtu da ucuza kullanirlar. Asgari ücretle ev gecindiren adama hiç bir kamusal alanda pozitif ayrimcilik yapilmazken bunlara hem avuc dolusu para verip hem de çeşitli avantajlar saglaniyorsa aldiklari o paralarin küllisi haramdir, eger haram degilse ben bu dinden bişey anlamamisim demektir, bu adamlarin kazandigi parayi helal gören din de bana lazim degildir. Bu carpikligin önüne gecilmesi için bu düzenin yikilmasi gerekiyor başka şansımız yok.
ogretmenlerden cok calisip az para aliyoruz mk deyip gun icinde yatan asalak memurlardir. memurlar denetleniyor mu lan acaba diye dusunmeme sebep olmustur.
kendi kazanamayıp, bu kezde bir nebze fazla para kazananlar dert olmuştur.
sanki o adamın parasını kesseler, kesilen kısmı size dağıtacaklar değil mi?

allah kimseyi kıskanç etmesin, fesat etmesin..
Bilinen durumdur. Evet.
Geçen sene bizim patron ceza yedi verdi bana makbuzu odermisin diye gittim vergi dairesine adam bu araba 35 plaka izmirde ödeniyor bunun cezası demezmi zar zor ikna ettim böyle cahil gerizekalı memurlar var.
özellikle üniversitedeki öğrenci işlerindeki memurlar için geçerli olan bir durumdur.
ulen sınavlarım çakışıyor ve sınav tarihlerini ayarlayan onlar azar işiten benim.
son dönemde iyice zıvanadan çıkmaları neticesinde toplumun büyük çoğunluğu tarafından dile getirilen suçlamadır.
Memur değilim ama memur asalak sayılacak ise onlardan önce sabahtan akşama dükkanda oturup üretiminde herhangi bir katkısı olmayan malı üstüne kar koyup satan dükkan esnafını listeye daha asalak yazmak lazım.
para bağlayarak mal alıp ondan kar elde etmeye çalışan esnafların bu durumunu anlamayanlardan asalak değildir.
güncel Önemli Başlıklar