bugün

bir türkiye gerçeğidir.

hiçbir işe yaramayan bu güruh sürekli maaşlarının az olduğundan yakınır, zam ister, devleti ve dolayısıyla halkı grevle tehdit eder...

abicim memur olmasaydınız madem.
zorla mı yaptılar sizi amına koyayım. sınavlara girip atama yapmıyorlar diye ağla, sonra zorla devlete kadro açtır, işe gir bir de maaş beğenme.

oldu...

kaldırılsın abicim tüm memuriyetler. sikeyim amını...ben mecbur muyum birsürü insanı sırtımda taşımaya?
ayrıca milyonlarca emekli var, onlara da maaş verilmesin. okullar kapatılsın, her aile kendi çocuğundan mesul olsun... fıstık gibi...

bütün gün soliter oynayıp zam isteyenlere de kafam girsin ayriyetten...

not: belli ki sözlükte memur siksen geçineceksin...o kadar kalabalıklarmış ya la...
güzel bir önermedir. 2006 yılında stajımı belediye'de yapmıştım emin olun bazen öğlene kadar 1 yada 2 kişi gelir birşeyler sorardı adamların çoğu boş oturur ayda 1500 tl'yi beğenmez, zaten aldıkları maaşın önemli bir kısmı bizden yani vergilerden sağlanıyor daha ne istiyorlar anlamadım.
demek istenen ziraat bankasında solitare oynayan memurlardır, işlerini yapmayıp sizi çilden çıkaran bürokrasi memurlarıdır,
ayrıca böyle memurların çokluğudur, bir de memur kavramının çok geniş olması bunda etken, her devlet işi yapana memur diyoruz.
(bkz: yaşasın dikkat çektim)
polis memurdur.
asker memurdur.
doktor memurdur.
hemşire memurdur.
hakim savcı memurdur.
öğretmen memurdur.
öğretim görevlisi memurdur.
hangisine işi düşmeyen varsa bir adım öte gelsin lütfen.
iş zam yapmaya geldiğinde, "memurlar işe yaramaz, öğretmenler işe yaramaz, askerleR işe yaramaz, işçiler işe yaramaz, vs." diyenlerin asıl kendilerinin hiçbir işe yaramadıkları ve iş kendi maaşlarını artırmaya geldiğinde, yüzde 50 zamma el kaldırdıkları unutulamaz.
asgari ücret ile kira ödeyip iki çocuk bakıp yaşam savaşı veren insanlarımızın olduğu ülkemizde dudak uçuklatan vahim durumdur.

rahat batması olarakta nitelendirilebilir.

saniyesinde eksi alması itibarı ile zorunuzamı gitti diye sormak istiyorum kendilerine.
bunun üzerine yorum yaparak nereye varılacağı bilinmeyen ilginç önermelerden biri.
sanki maaş zammını başlığı açan zat veriyor.
(bkz: vermezsen seni sikeriz olum)