bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    günahım kadar sevmediğim bir politikacının doğru sözü.
    peki soralım bu 3 milyon memuru çalıştırmak zorunda mısınız ?
    gereksiz olan 2 milyonunun işine kademeli olarak son verin.
    5 -12 ... i n f o r m a t i o n
  2. 2.
    siyasetçilerin söylediği doğru sözlerden birisidir. nickaltı yazıp 'sana ne senin cebinden mi çıkacak' diyene kapak olsun.
    3 -3 ... sendemihayat
  3. 3.
    bastığımız asfalttan tutun da içtiğimiz suya kadar her şeyden vergi alanların bunu söylemesi artık trajikliği de aşmış bir komikliktir.

ev vergileri son dönemde yüzde kaç arttı, elektrik-su-doğalgaz faturaları yüzde kaç arttı, aldığımız nefesi bile vergiye bağladınız ve hala utanmadan 75 milyonu düşünüyormuş gibi mi davranıyorsunuz? yazık size inananlara.

75 milyon'un onda birini düşünen birisi ülkenin içinde bulunduğu hali görür ve açık açık konuşur

ben büyüdüğünü sanan ama her daim toprağını satan bir ülkeyim
    ben büyüdüğünü sanan ama büyüyen belirli bir kesime karşın halkın alım gücünün düştüğü bir ülkeyim
    ben büyüdüğünü sanan ama büyük devletlerin savaş borazanlığını yapan bir ülkeyim
    ben büyüdüğünü sanan ama memuru zam istediği zaman mali açığı bahane eden bir ülkeyim.
    2 -1 ... ihan et
  4. 4.
    3 milyon memurla 72 milyon vatanadışın işi de yapılmıyor diye karşılık verilmesi gereken cümle.

avrupada memur sayısı nufusun yüzde 7 ila 8 i iken türkiye de bu oran yüzde 3-4 tür.
    2 -1 ... serefsizimbenimaklimagelmisti
  5. 5.
    Kendin icin yaparsin ama cevabını vereceğim kisinin söylemi.
    3 ... megaloman pilatipus
  6. 6.
    tribüne oynamak için sarfedilmiş söz. adı konulmuş vergi yok elbet ama ondan kat kat fazlası çıkıyor vatandaştan.
    4 ... disturbing
  7. 7.
    (bkz: neden vergi veriyoruz sorunsalı)
    ... taffy2g
  8. 8.
    aynı kişilerin milletvekillerine zam yapabilmek adına 75 milyona baba gibi vergiler getirmeye gücü yetmektedir oysa.
    3 ... whatever it takes
  9. 9.
    memur maaşlarından kesilen vergilerle de 72 milyona hizmet etmesini biliyoruz diye devam edilmesi gereken cümle. Bir maaş kadar vergi alıyorsunuz! Ne mantıktır akıl ermiyor.
    2 -2 ... zraporu
  10. 10.
    milletvekili maaşları için olur ama memur için asla. şeklinde devam ettirilebilir.
    tanım: bakanımızın memur zammı konusunda atıp tutması.
    1 -1 ... olumsuz gercek