1. 1.
    cogu turk erkeginin yapmaya calistigi durum. yahu sen kadinin giyimine, kusamina, kuaforune, ojesine, altin gunlerine para yetistirebilecek misin o memur maasi ile ? kendi ac karnini doyuramiyorsun evlenmeye kalkiyorsun. cik cik cik. bi de demezler mi parayla saadet olmaz diye.
    -3 ... dr harleen quinzel
  2. 2.
    Müsteşarlar da memur.şimdi memur var memur var.
    ... sessiz geveze
  3. 3.
    (bkz: memur maaşının sanmıyorum benim mazotuma yetebilecegini)
    ... atama bekleyen jedi
  4. 4.
    en düşük maaşlı memurun asgari ücretin iki buçuk katını aldığını bilmeyenlerin problemidir.
    ... memocan2468
  5. 5.
    memur maaşı denilen miktar ortalama 2500 tl civarı. türkiye şartlarında çok kötü bir para değil bence. bu maaşı alan insanın ev geçindiremeyecek bir durumu yok. hea, ahım şahım bir hayat olmayabilir, her haftasonu gezmeler, zırt pırt dışardan yemek yemeler, ayda bir iki kere sinemaya gitmeler olmayabilir ki çok elzem bir şey değil bunlar, ama kanaat etmeyi bilen bir insanla evlenmişse hiç sıkıntı olmaz. asgari ücretle hayata tutunmaya, evini geçindirmeye çalışan insanlar var lan bu ülkede denyo! sen neden bahsediyorsun daha! cik cik cik öttürürler seni de birgün, görürsün ebenin nalını.

tanım: gayet yerinde bir durumdur.
    1 ... bana abi deme asuman
  6. 6.
    Yanlış önermedir Bazı memur maaşları vardır 3500 den başlar 5000 e kadar gider öhömm.
    ... ekonomiktuvaletkagidi
  7. 7.
    normal kpss b kısmından atanabilen üniversite mezunu bir de bayanla evlenecekse 5 bin küsur para her ay fazlasıyla yetecektir, ama tabiki kahvaltıyı floransada öğlen yemeğini pariste akşam yemeğini bahamalarda yapamayacaktır. Sen aylık 50 bin lira kazansan ne bok yiyecen her gün sabah işe gidip çıkınca gelip akşam eve yatacan la hayırdır, en fazla çocuğun bütün öğretim hayatını özel okul da okur başka bir farkı yoktur.
    1 -1 ... ozorov
  8. 8.
    memur bulup evlenmeye çalışmaktır. yazık.
    2 ... ne oldu rengin soldu
  9. 9.
    herkes memura kız vermek istediğine göre buna şükürsüzlük denir.
    2 ... sozlugun krali
  10. 10.
    (bkz: memur maaşına şükretmemek)
    2 ... davegurneyyy