bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. ?.
    yapılan iş ve bünyeye etkileri bakımından memur ile öğretmen arasındaki gözle görünen ve gözden kaçan nüans farklarıdır.
    1 ... prot
  2. ?.
    esnaf'ın gözünde pekte bi farkı olmayan farklardır. 2'si de memurdur neticede
    2 ... furkanr
  3. ?.
    öğretmenler izin ve mesai bakımından daha avantajlıdır kanımca.
    3 ... nasrettin
  4. 1.
    her öğretmen memurdur ama her memur öğretmen değildir.
    4 ... bir nefes hayat
  5. 2.
    öğretmen özel isimli memurdur.
    ... imkansizligin kekremsi tadi
  6. 3.
    cok belirgin olan farklardir. Bir kere devlet kademelerinde memur olmak icin lisans mezunu olma sarti yoktur. dayisi olan ilkokul mezunlari bile hileyle hurdayla memur olabilir. kpss de sacma sapan turkce matematik sorularini oss mantigiyla cozerek memur olabilirsiniz. ama sevkle, askla veya kendinizi gelistirebileceginiz zevk alabileceginiz bir meslek degildir memurluk. sabah 9 aksam 4 arasi cogu masa basi memuru afedersiniz ama kic buyutur, okey, solitere, facebook gibi alemlerde vaktini harcar. ogretmenlik ise doktorluk, muhendislik gibi ozel bir ihtisas alani meslegidir. 4 yillik lisan egitiminin yaninda akademik olarak kafanizi siyiran 120 adet egitim bilimi sorularini yeteri kadar cevaplayarak bu ise baslayabilirdiniz. Bir kac memur kesimi haric diger butun memurlar eve is goturmez. ogretmenlerin sanildiginin aksine calismalarinin cok buyuk bir kismi evde gecer. Okuldan sonra gunde en az 3/4 saatimi ogrencilerin programini harcayarak geciririm. yani bu da gunde 10 saate tekabul eder. duz bir memur vatandasa bugun git yarin gel diyebilir ama bir ogretmen ogrencisine, velisine bu laflari diyemez. ogretmen cebinden gerekirse harcama yapar fakir ogrencileri icin. cunku devletin dut dagittigina, tablet bilgisayar dagittigina falan aldanmayin. alti ustu 100 liralik matematik dersi arac gereci siparis ettirmeye kalktim milli egitim mudurlugune ama adamlar harbiden isi piskinlige vurdular. dilekcemi kale bile almadilar. bu ulkede en cok ezilen kesim asgari ucretlilerle ogretmenlerdir. bu yazdiklarima kiciyla gulenleri bir 7 yasindaki cocukla iki saat basbasa vakit gecirmeye davet ediyorum. dayanabilirlse cebimden cikarcam vercem parasini. bu son yazdigim omer dincer icin de gerekli. ne de olsa meb bakanlari ya isletmeci yada iktisatci oluyor. dunyada ogretmenini sadece ogretmenler gununde hatirlayan tek millet biziz galiba.
    ... jean piaget baba