1. ?.
  kahvaltıda karışık ( bol sucuk , kaşar) , akşam yemeğinde köfteyi sadece bu günde yiyebilmektir. o gün belki bir sinemaya falan gidilir. ya da akşam yemeğinden sonra dışarı çıkıp çılgınlar gibi eğlenilebilir. yada evin babası akşam eve gelirken evin annesiyle evi erzakla doldururken alınan karışık çerez ve kola eşliğinde o gece ki diziler izlenilebilir. 3 gün sonra bitecek olan para ile önce -doğal olarak- mide düşünülür. eğer okul varsa o gün öğle arası için annesinin hazırladığı salça ekmeğe bir günlük ara verilebilir.
  1 -3 ... daktilo
 2. 1.
  işini bilmeyen çavuşlardır bunlar, döner götlerini avuçlarlar.

  bir insanın geliri, eğer maaşlı bir çalışansa, sabittir. atıyorum 900 tl maaş alıyorsa 30 gün için, günlük 30 tl'lik harcama limiti vardır. bu ayın 15'inde de aynıdır, 27'sinde de 4'ünde de..

  senin 30 tl'lik gelirin kahvaltıda dediklerini yemeye yetiyorsa her gün yersin. ayda 2 kez yemeye gucun yetiyorsa, maaşından arttırır o ay herhangi iki gün yersin.

  ama sen ilk gün, yetmediğini iddia ettiğin maaşla kafana göre harcama yaparsan, ayın sadece 15'inde diye ajitasyon kokan yazılar yazar oturursun aşağı. çünkü bunların mantığı "bugün 30 tl param var!" şeklinde değildir. bunlar "bugun 900 tl param var" diye bakar, dolayısıyla ayın ortasında yarısı bile kalmaz, ayın sonunda o günlük 30 tl'yi de bulamaz krediye karta yüklenir.

  işte bunlar hep hesabını bilmeyen çavuşlardır..
  döner götlerini avuçlarlar.
  1 -1 ... ever
 3. 2.
  memur çocuklarının anlaşılmaz ezikliği nin yanında esamesi okunmayacak çılgınlıktır. durumları memura göre çok daha kötü olmasına rağmen ben hiç ağlanan işçi çocuğu görmedim. gurur böyle bir şey olsa gerek.
  -1 ... diskapininmandali