1. 1.
  hemen her platformda karşımıza çıkan ezikliktir. ülkenin yarısından çoğunun işçi olduğu bi memlekette işçiden çok daha fazla maaş, çok daha fazla sosyal imkan ve emeklilik maaşı almış memurların çocuklarının bok yemesidir. sen bu kadar ezikçe ağlanıyorsan işçi çocukları ne yapsın. ama onlarda senden farklı olarak gurur vardır, ağlanmaz öyle nerde duvar görse. gerçi bu tiplere de kızamıyorum hep levent kırca olacak o kadar parodilerinin etkisi bu, zaten onları izleyen kuşağın ne espri yeteneği gelişti, ne de hayata bakış açısı.

  en taze gurursuzluk örneği için (bkz: #16932903)
  3 -3 ... diskapininmandali
 2. 2.
  anlaşılmayacak bir durum yoktur. parasızlığın ve parasızlığa dayalı verilen daha sert terbiyenin vermiş olduğu asaletin, eziklik olarak algılanmasıdır.
  1 -2 ... koministimam
 3. 3.
  Işçi çocuğunun memur çocuğunu kiskanmasidir. Annem de babam da memur. Sanal alemde değil reel de görüşmek isterim böyleleri ile.
  1 -2 ... cahil profesor
 4. 4.
  anlaşılmaz değildir aslında gayet basit. yıllarca memur kendi çocuğuna oğlum siyaset konuşma oğlum sakın taraf olma sakın paranı har vurup harvan savurma sakın karı kıza para harcama sakın içkiye kumara para kaptırma gibi söylediği sözlerle onun önüne engeller koymasından dolayı olur. bir süre sonra oğul kendi kendisine ket vurmaya başlar aman şu kızla yakalanırsam ailemin adı çıkarmı şu ayıp olur bu ayıp olur...
  ... eyeoftornado
 5. 5.
  eziklik değil, eldeki imkanların el verdiği şekliyle yaşama biçimidir.
  1 ... bikereindiroeli
 6. 6.
  devletin en çok ve en sistematik çalışan insanlarına en az maaşı verirlerse olacağı bu... çocuk da ezik olur, torun da... memurun hayatı iki adım geri bir adım ileri...
  -2 ... safisayha
 7. 7.
  ezikliğidir. anlayamazsın o ezikliği. ve o eziklik bir insana dünyadaki en güzel yemeğin salça ekmek olduğunu öğrettiyse daha ne isteriz?
  -1 ... daktilo
 8. 8.
  asgari ücreti baz alırsak, ortalama iki bin lira alan bir memurun çocuğuna ezik dersek ayıp olur, haa 80-90 lı yıllardaki memuru diyorsanız evet öle eziklik durumu kaçınılmazdı.
  2 ... nasrettin
 9. 9.
  bu gün çocuklarını daha iyi yetiştirebilmek için memur olmak isteyen,bunun için sınava hazırlanan yığınla insan var.bahsettiğiniz eziklik üst makamlarda,mevkilerdeki memurların çocuklarının yanında ezilmeleridir.aksi halde eziklik yoktur.
  3 ... diskapimandali