bugün

hiçbir şeyden memnun kalmayan insandır. su ister getirince soğuk mu diye sorar, soğuğunu getirirsin boğazım mı şişsin istiyorsun der. bir türlü hiçbir şeyden memnun kalmaz. hem şikayet hep şikayet. bir kerede su getirene teşekkür etsen ne olur.
(bkz: ikizler buru erkeği)
kendiyle sorunları vardır. o sorunlar çözülene kadar veya kendisi o sorunlarını keşfedene kadar aynı memnuniyetsizlik devam eder.
Kızı da erkeği de çekilmiyor arkadaş. Kalk siktir git.
Her şeye burun kıvırıp ağzını burnunu buluşturduğu sırada ağzının tam ortasına(mezura ile ölçtükten sonra) terliğin orta kısmıyla(tabi onuda ölçmek lazım) vurup kendinize gelebilirsiniz.

inanın bana böyle bir insancık ile karşılaştığınızda yapmanız gereken tek hamle budur bu insanın sizin hayat enerjinizi yok etmesine izin vermeyin vurun gitsin.
Çünkü aziz dostlarım bu insanlar sülük gibidirler size yapışır tüm mutluluğunuzu emip bitirirler.

Ağzına vurmadan önce arkadaş olduğum bir kadın vardı zamanın birinde.
Kadınla ne zaman dışarı çıksam hep sorun yaşardık. Mesela yemeğe giderdik yok bu bardak şöyle yok bu çatal böyle yok işte bu yemek böyle ya bir kere sus be kadın sus.

Bir de ilerleyen zamanlarda kendi gibi bir sevgili bulmuş getirdi herifciği yanıma oda aynı biz üçümüz bir yere gittiğimizde resmen depresyona giriyordum masayı beğenmezler masa örtüsünü beğenmezler sinemaya gitsek kendi seçtiği filmi beğenmez filmi beğense oturduğumuz koltuğu beğenmezler koltuğu beğense patlamış mısırdan şikayet ederler.

Gel zaman git zaman ben artık iyice doldum falan tabi bir gün bir sergiye gittik ikram ettikleri şarabı eleştiriyor yine durdum uzun uzun suratına baktım elimde şarap vardı şarabı döktüm elbisesine şimdi mutsuz olmak için nedenin var işte şimdi konuş dur dedim ve çektim gittim bir daha da hiç görüşmedik.
etrafındakilerin de yaşama sevincini sömüren insan. memnun olmamak için her zaman bir bahanesi vardır.
Her şeyden şikayet eder.

Bir de bunun hayatındaki kişiyi beğenmeyen modeli var ki düşmanımın başına bile değil. O derece.
Akıllı kişidir.
Son yıllarda sayıları oldukça artmıştır. Bunların yanına bir elinde ay, diğer elinde mars ile gitsen "venüs'ü alsaydın daha iyi olurdu..*" diyecek tipte bir çeşit insandır kendisine baya sövdürür. insanın gram olan yaşama hevesini de sömürür bunlar.
Ne yapsanız yaranamayacağınız insan türü. Kendinizi yormaya değmez. Nacizane tavsiye.
çünkü her zaman daha iyisi vardır.
'elden gelen bu" gerçeğini kabul edemeyen insandır.
her şeye kulp bulurlar. çoğu beğendim lafını ömründe 6-7 kez (bkz: true story) kullanır. eleştirilerinin sonu yoktur ama kendileri eleştiri kaldıramaz.

böylelerini dudak büküp beğenmediğini söyleyeceği anda ağzına çat diye vurup "hadi bunu da yorumla" diyerek ehlileştirebileceğimize inanıyorum.
her şeyden memnuniyetsiz olduğu için dolayısıyla hiçte olmayan enerjileriyle, başka insanların var olan enerjilerini nasıl emmek, didiklemek, kötülemek istediklerini anlamadığım insandır. psikolojik açıklaması vardır herhalde. memnuniyetsizlikten doğan şey, hayal ettiğin şeylerin, istediğin gibi olmamasından daha da öte bir şey bence. çünkü istediği gibi olup, halen memnuniyetsizlik psikolojisi içinde olmak diye bir şey var maalesef. bu kişi tarafından yaşandıkça da değil, o kişi tarafından yayıldıkça görülüyor. memnuniyetsizliği yaymak yani. ne yazık ki tabii.
Gereksizdir, vakit ve enerji israfıdır.
sömürücü her olumlu duyguyu negatife çeken insandır.
Herşeye karşı mırın kırın eden tiplerdir, uzak durulması gerekir.
zor da dönem dönem oluyor öyle...