bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  merak edilen konudur. her platformda, her ortamda sayılarının artmış olabileceğini düşündüğüm durumdur. ayrıca cahillik ve yobazlığın birbiri ile olan organik bağı sebebi ile hangisinin önce geliştiğini de tespit etmek durumu kurtarmak için doğru atmamızda belirleyici rol oynayabilir.
  2 ... huskerrr
 2. 2.
  son 15 yılda, sorgulayan ve düşünen bireyler tarafından iyice merak edilen durumdur. kendimce yorumlayacak olursam, çoğunlukla ikisi de değil. bunlar bilinçli ve her şeyin farkındalar. cahilliklerini yorumlayacak olursak;
  öncelikle dediğim gibi her şeyin farkındalar. cahil, genellikle bilgisizliğinden dolayı her söylenene inanır. fakat bunlar öyle değil. neden mi? sizce bunlar; malum zihniyetin yolsuzluklarının, makamlardakilerin gereksiz harcamalarının, ekonomideki berbat gidişatın, kabarık vergilerin, zamların vs farkında değiller mi sanıyorsunuz? eşşek gibi farkındalar. bunları bilmeye cahil olmak engel değil.
  yobazlıklarını yorumlayacak olursak;
  yobaz dediğin, tutucudur. özellikle ülkemizde yobaz denilen kişinin dini bütün, katı din kurallarıyla yaşayan bir kişi olması gerekir. peki sizce bunlar dine göre mi yaşıyorlar? hırsızlık bunlarda, çocuk tecavüzleri bunlarda, yalan bunlarda, iftira bunlarda, kötü söz bunlarda gibi. bunlar mı inançlı, bunlar mı yobaz?
  e peki ne bunlar? bunlar bilinçli hain. her şeyin farkındalar, dinden geçiniyorlar ama çoğunun dinle alakası yok, her şey sözde. cahil diyoruz, hırsızlıkları bilse oy vermez diyoruz ama biliyorlar.
  işin özü keşke cahil ve yobaz olsalar. her şey çok daha kolay ve güzel olurdu.
  2 ... himmet abey
 3. 3.
  sorun hangisinin çok olduğu değil sorun herhangi birinin memlekette varlığı bence.
  1 ... secularismissexy