bugün

1)AB işinden komple vazgeçilir...

2)Yasalardaki boşluklar kısa vadede kapatılır...

3)Mevcut hükümetten kurtulunur... (yerine kimin geleceği bambaşka bir tartışma konusu ama daha iyisinin olduğuna eminim,olması gereken bu değil)

4)Doğuda sıkı yönetim ilan edilir,ne ifrat ne tefrit bir miktar asker görevlendirilir...Herkes paşa paşa yaşar,anarşi yaratanlara da gerektiği gibi davranılır...

5)Doğuya ek önlem olarak sivil polis sayısı 2 katına çıkarılır fakat sivilden ziyade miti araya sokmak daha verimli bir çözüm olacaktır zira pkk bütün organizyonlarını,yürüyüşleri,saldırıları ve eylemlerini büyük gizlilik içinde yürüten,yeri geldimi 8 yaşında çocuklara molotof attıran,yeri geldimi belediye başkanlarından piyon yapan tehlikeli bir örgüttür.Ancak halkın arasına iş bilen ajanlar karışırsa büyük ölçüde olaylara dur denilir...Çünkü pkk artık herşeyi halktan destek alarak ve alenen yapmaya başlamıştır...

6)Gerekirse uluslararası bir muhalefet yapılır,türkiye konuşmaya başlar ve roj tv hemen kapattırılır...

7)Halktan ziyade halkı koruyan polis bilinçlendirilmelidir...
Halk kendini değil devlet halkı korumak zorundadır,devletin işi budur ve polis devletin halka en yakın koruma birimidir...Dolayısıyla polis 2-3 ay önce yaptığı gibi istanbulda yol kapatıp otobüs yakanlara bakmak yerine copuna,tekmesine ve gerekirse silahına başvurmalıdır...Çünkü doğru olan kadınlar gününde yürüyen kadınları dövmek değil,vatana kastedenlere gerekeni yapmaktır...

yazarın notu:

bunlar neden yazıldı?
bilindiği üzere vatanımız zor günler geçirmekte... ister istemez kafamızı meşgul eden sorular ve olaylar var... işbu olaylar büyük bir vehamete sahip olmakla beraber cumhuriyetimize ve özgürlüğümüze,atalarımızın bize bıraktığı mirasa kast edenlerin imza koyduğu olaylar... görünen o ki şu halde birimizin değil hepimizin başı dertte... biraz kafa patlatmakta yarar gördüm... Teşekkür ederim...

ek not:yukarıda yazılanların hepsi varsayımlardan ibarettir,hayal mahsülüdür...
" Türk genci, devrimlerin ve rejimin sahibi ve bekçisidir. Bunların lüzumuna, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır; rejimi ve devrimleri benimsemiştir. Bunları zayıf düşürecek en küçük veya en büyük bir kıpırtı ve bir hareket duydu mu, bu memleketin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adliyesi vardır demeyecektir. Hemen müdahale edecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla, nesi varsa onunla kendi eserini koruyacaktır. Polis gelecektir; asıl suçluları bırakıp, suçlu diye onu yakalayacaktır. Genç,polis henüz devrim ve cumhuriyetin polisi değildir; diye düşünecek, fakat asla yalvarmayacaktır. Mahkeme onu mahkum edecektir. Yine düşünecek;Demek adliyeyi de islah etmek, rejime göre düzenlemek lazım! Onu hapse atacaklar. Kanun yolundan itirazlarını yapmakla beraber; bana, ismet Paşa'ya, Meclis'e telgraflar yağdırıp haksız ve suçsuz olduğu için tahliyesine çalışılmasını kayrılmasını istemeyecek. Diyecek ki, Ben inan ve kanaatimin icabını yaptım. Müdahale ve hareketimde haklıyım. Eğer buraya haksız gelmişsem, bu haksızlığı meydana getiren sebep ve amilleri düzeltmek de benim vazifemdir! iste benim anladığım Türk genci ve Türk gençliği!"

M.Kemal ATATÜRK
Bursa Nutku
bu başlığın altındaki entry sayısına bakarsak, öncelikle gençlerin memleketle ilgilenmesini sağlamak gerekir...
memleket için yapılması gerekenlerin en başında herkesin memleket için birşey yapma isteğini ortaya çıkarmak gerekmektedir. Çünkü bu milletin asıl eksik olduğu noktadır, sadece kendine fayda sağlamak. Devletin malı deniz yemeyen öküz diyebilecek bir zihniyet ile hiç bir zaman hiçbir yere gidilmez.
(bkz: vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır)
vatanu milleti sevip 3 kurusa tamah etmeden calıp cırpmadan yasamaktır.
Öncelikle gölge etmemenin içinde bulunduğu görevlerdir.
ab'den vazgeçilir; ülkemizdeki yabancı sermaye kaçar parasız pulsuz ortada kalırız.

doğu'da tekrar sıkı yönetim ilan edilir; önceki sıkı yönetim döneminde güçlenen, tabana yayılan pkk daha da büyür, başa çıkılamaz bir bela haline gelir.

roj tv kapatılır; bütün bu olanların tek nedeni zaten roj tv o bi kapansın herşey normale dönücek. bir sözde soykırımın yalan olduğu daha kabul ettirilememiş bu kanal nasıl kapattırılacak tabi o ayrı konu.

bana göre yapılması gereken iran'ın diyarbakır ve bilimum kürt çoğunluk yaşayan bölgeye nükleer füze atmasını beklemek**
doğudaki pkk ya çok büyük bir operasyon düzenlenmeli
ceza sistemi ağırlaştırılmalı
zorunlu öğretim liseye çıkarılmalı
güncel Önemli Başlıklar