bugün

iyi aile çocuğu olduğunu göstermenin 1001 yolundan biri...
gogus memeden daha cekici * bir kelime oldugu icin soylenilebilcek hos bir kelime
Sırf bu yüzden göğüs kelimesini rahat rahat kullanmaktan çekinir olmamıza yol açan eylem."Göğsümde bir ağrı var." veya "Topu göğsünde yumuşattı" diyemiyor insan.
dekolte tarifinde doğru seçim olur sanki!
(bkz: meme dekoltesi)
(bkz: göğüs dekoltesi) *
doktorlarin cok kizdigi bir durum
-buyrun hanfendi sikayetiniz?
+sey,gogsumde bir suredir agri var
-hm bakalim(mudahele edilir)
+orasi degil doktor bey surasi
-ee ii de orasi gogus degil meme,fessupanallah,kibar olucam derken...
ikisi farklıdır ama kibar olsun diye meme demek yerine göğüs denilir .
aslında kirpiğe gözdemek gibi birşey:)
(bkz: göğüsleriyle bir yerlere gelen kadinlar)
-karga abi memeye göğüs demek doğrumudur
-farketmez anam benim için hepsi bir
-peki abi
-sesini açsana radyonun
göğus ve meme arasında ki farkı bilmeden kibarlık yapmaya çalışanların düştüğü hata.
(bkz: peki tavuk göğsü de bundan etkilenecek mi)
(bkz: çocuklar kapayın kulaklarınızı)
seksten önce ve seksten sonra olarak incelenmesi gereken bir söylemdir.zira seks öncesi -çok afedersiniz(!!)- göte kalça, ama*vajina veyahut cennet, memeye de göğüs denmesi gereklidir zira otisabinin mutlu son hikayelerine sadece şahit olursunuz, oluruz, sizi geçtim oldum oluyorum da..*
*düz adam felsefesi ile entry yoğurursam; bakkal a market demek gibi bir şeydir.
bunu diyen insan tuvalete giderken "lavaboya gidiyorum" diyebilir.
genelde gerizekalılar tarafından kibar olmak için yapılan, ve yine gerizekalılar tarafından takdir edilen, gerizekalılık göstergesi. parmak yerine el demekten farksızdır.
ama vajina demek gibidir. kibarlaştırdığını sanıyorlar.
(bkz: tavukgöğsü)

tavukmemesi olur mu hiç. doğru bir kullanımdır efendim.

(bkz: lütfen yayalım)
(bkz: tavuk göğsü değil tavuk memesi)
(bkz: anne bu gün yemekte ne var)
kesinlikle iştahım açıldı.
Kadına bayan demek gibidir.
ilkel toplumlarda insanlar memenin cinsel içerikli bir söz olduğunu sanıp söylemeye utandığı için Göğüs diyor.
Meme ile Göğüs aynı şey değildir.
Meme dişilerde yavru emzirmeye yarayan, erkeklerde gelişmemiş durumda kalan süt bezidir.
Göğüs ise vücudun, boyun ile karın arasında yer alan ve akciğer, yürek gibi organları içinde bulunduran bölümüdür.
Not: tavuk memesi diye bir şey yok. Bu yüzden tavuk Göğsü demek gayet doğal. Tavuklar memeli hayvan değildir. Oysa biz memeli hayvanız. Ama umarım eksileyenler biyoloji sınavlarında memeli hayvan yerine göğüslü hayvan yazarlar da sıfırı alırlar.
memeye meme denir ama göğüse meme denmez bazı angutların dediği gibi.
Memeyi argodan kibar hale cevirmektir.
kadinin cinsel obje olarak görülmesine inat kız yerine kadın,göğüs yerine meme!.!.!.!.!.!.!.!.!.!.!.!.!.!
meme argo değildir. memenin argo karşılıkları:

ampul, ayva, balkon, bomba, far, füze, güğüm, ikizler, kaçak inşaat, vitrin, mihrap, portakal, şanzıman, taret, titi, çan, çıngırak, güverte, elma
Kibarlık işte abi. Ortalıkta meme olmuyor işte.
Memeler bebekler icindir.
Gogusler babalar icindir.
Tdk Arapçıların eline geçtiğinden beri güvenilirliği kalmamış arpalık olarak kullanılan laçka bir kurum.
Güncel teknolojik cihazlar için bu halkın benimsediği bir tek sözcük türetememeleri de bunun kanıtı.
Elbette cinsiyet ayrımcılığını körükleyecek tanımları sözlüğe eklemeleri doğal. Bunlar rtenin hoşuna gitmek için gezi olayları sırasında alelacele çapulcunun anlamını değiştirmiş yandaşlar.
Gerçek meme ve göğüsün aynı şey olmadığıdır.
Örneğin Meme kanserinden şüpheleniyorsan Göğüs hastalıkları doktoruna gitmezsin. Çünkü Göğüs hastalıkları akciğer ve solunum yolu rahatsızlıklarına bakar ve memeni gösterirsen azarlar.
Ayrıca memeli canlılara göğüslü canlı diyemezsin çünkü omurgalı hayvanların tümünün göğsü vardır ancak yalnız memelilerin memesi vardır.

https://eksisozluk.com/td...ini-degistirmesi--3865155
tıp açısında yanlış bir söylem.

meme ve göğüs apayrı şeyler ama meme ne ya memenin fonetiği kötü.
güncel Önemli Başlıklar