bugün

1 liralık düşüş sağlanan ego kartın otobüsler az kıymetlı artık egolar diye zam yapması durumu ortaya çıkar. evet çok saçma bir bağlantı ama belediye hortumcusu i.melih gökçek denen şahsın zihniyeti bu.
maalesef halkı toplu taşımaya yöneltip onları memnun etmesi gereken bir şahsın ağzına yakışmayan ama bizleri şaşırtmayan sözü.
bence tamamen kaldırsın.bir daha ki seçim de yüzde 70 oy alsın.bende ankara lılara gülmeye devam edeyim.
büyükşehirde ulaşım sorunu halloldu artık. metro ile büyükşehirin en ücra yerlerine gidebiliyoruz. ankara metro ağıyla örüldü. otobüslere gerek kalmadı. azaltılsın. allahım yarabbim...
halkın kamu hizmetinden yararlanmasına karşı gelen, engelleyen bir anlayıştır.
zira suç olması lazım bildiğim kadarı ile.
ama bu akp zihniyeti.
onlar için suç yoktur.
zira onlar sadece bu tarz rezil hareketleri bilirler,
(bkz: melih gökçek hilmi güler telefon görüşmesi)
(bkz: melih gökçek in milletvekillerini fitillemesi)
çünkü onlar akp, çünkü arkalarında çarşaf olayı için yaygara koparan ama bu durum için susan bir cehalet sürüsüne sahipler.
ankaralıları sıkıntıya sokabilecek durumdur.
herkesin makam otomobilinde seyahat ettiğini sanan şahsın sarfettiği cümle.
(bkz: ankara metrosu nun bir türlü bitirilememesi)
çarşaf olayı için yaygara koparan çakma demokratların görmediği olaydır. *
"melih gökçek in otobüs seferleri azalabilir sözü" bu karar melih gökçekin ne ilk ne de son yapatığı kararlar değil, kendini seçenlereine yapış olduğu ve de alacağı sonkarlar da değil, o başımıza oldukça bekliyelim bakalım daha neler olacak seneledir döğal gazda attığı kazılar antaladaki tümseralara 3-5 yıllık domates sırığı olur.
klasik i.melih aba altından sopa gösterme taktiğidir.seçimlerden önce de böyle konuşması dileğiyle..
i.melihin hiç şaşırtmayan icraatıdır, zira bu eleman seçimlerde düşük oy aldığı semtleride aynı taktik ile cezalandırmaktadır.
tam melik gökçek'e yakışır ve ondan beklenilen söz.

ama bu kişiyi tekrar tekrar belediye başkanı seçerken düşüncekti ankara halkı. bile bile bunları yıllardır seçiyorlar.

bu kişi yıllardır benzer mahkeme kararlarına karşı ankara halkına bir şekilde zulm ederek yani zorda bırakarak istediğini yaptırmış kişidir.

doğalgaz, elektrik ve su gibi işlerde de benzer durumlar yıllarca yaşandı.

zaten üst geçit ve kavşak yapmaktan başka bir işe yaradığını ben 10 sene içinde görmedim.

not: melik gökçek'in bu tavır ve sözleri tanıdık geldi mi? başbakan erdoğan'nın tavırlarına ne kadar çok benziyor di mi?
bildiğin akp zihniyeti işte.
demokrasi, hak ve hukuk hak getire.
topbaş ise metrobüs zammı için ortalama olarak aynı tavırları takındı.
adamlar ne hukuk, ne de yargıyı tanıyor.
sonra utanmadan yargı reformu derler.

müstehaktır ama oy verenler için.
yüzlerce kez dediler açın gözünüzü ama kime anlatırsın.
neyse yarın bu rezilliğini kapamak için yine kılıçdaroğlına bok atar garibin. *
(bkz: tehdit)
otobüsler zaten yarım saatte bir geliyordu. şimdi hiç gelmeyecek anlaşılan. en iyisi biz şunu yapalım:

http://www.tokathaber.com.tr/resim/essekkkkkkk.jpg
(bkz: bu ankara nın çilesi nedir)
bagımsız yargının son muhalif icraatı. chp kökenliler sırf devletten geçinmeli oldugu için bu iflas nedir, zarar nedir bilmeleri mümkün degil, bunların sözüm ona devlet adamları, "bize yaramayan istikrarı biz ne yapalım" dememiş midir?

valla helal olsun, istanbul un zammını iptal ediyor, ankara nın zammını iptal ediyor, peki bir de soruyorum kendilerine hakim ve savcıların ayrıcalıkalrınıda iptal edecek mi acaba? ne gibi mesela, diyelim sizi polis çevirdi, hızını 110 km, yanınızdan vız diye geçen aracı da durdurdu herfcioğlu 190 km ile radara yakalanadı ve polise bir kimlik gösterdi ve sert bir uslup ile yoldaki devriyelere haber verin ulen durdurmasınlar beni bir daha dedi, siz merak ettiniz kim bu herfcioglu dediniz, dediler ki o bir savcı ya da hakim onları polis durduramaz, durmurunuzla kalakaldınız degil mi, siz 110 km hıza ödediniz 150 tl, o birde fırça çekti gitti, trafik peki savcı dinler mi size geçirse 190 la azrail savcı dinler mi, ikiizide ayırmaz alır valla canınızı, danıştay bu türden ayrıcalıklara bir şey der mi, sanmam.
dediklerinin tersini yaptığına göre endişeye mahal yoktur.
hala gökçek diye inleyen ankara'lıya müstehaktır.

ben mi seçtim?
faşizmin dile getirilişi. ben hiçbirşeyi takmam sokarım böyle işin içine demenin diğer yolu.

sanki çok fazlaydı tarramğım. gece 11'de 1-2 yer hariç tek araç kalıyor mu? metro son seferini kaçta yapıyor?

ha böyle başa böyle tarak oy verenler düşünsün aq ben bi şekilde yırtarım.
haksız yere yapılan bir artışın 6 sene sonra tecelli eden hükmüdür. bu hükümden önce yakın zamanda toplu taşım araçlarına yine zam yapılmış ve şehir içi ulaşım bedeli halk otobüslerinde 1,80 tl'ye, belediye otobüslerinde de 1.50 tl'ye yükseltilmişti. dün açıklanan mahkeme kararında toplu taşım ücretleri 0,90 kuruşa indirilmesine belediye başkanı " haksızlık, iflas " kelimelerini kullanmış ve konuda bahsi geçen tehdidi savurmuştu.

şimdi sorarım size; asıl görevi belediyecilik, konusu insan olan bir kurumun halkına karşı takındığı bu tutum ve davranış doğru mudur? hayır efendiler bu tutum ve davranış bırakınız belediyecilik zihniyetini hiç bir görüşte yer almayacak bir davranıştır. ankara belediyesi çok uzun zamandır "ben yaptım. oldu" zihniyeti ile yönetilmekte hiç bir sivil toplum örgütünün, hiç bir oda'nın hatta belediye üyelerinin görüşü alınmadan güya hizmet üretmektedir. yapılan köprülü yollar, yaya üst geçitleri,doğalgaz zamları, susuzluk telaşıyla yapılan ve kimsenin mana veremediği barajlar, kızılırmak suyu, bitirilemeyen metro inşaatları hatta değiştirilmesi yolunda mahkeme kararı bulunan ankara'nın simgesi bunlara en güzel örneklerdir. bütçeden hatrı sayılı bir pay alan başkent halkı çeşitli yollarla soyulmakta ve hesap sorulduğunda buyrun inceleyin demesi gereken yetkililer televizyonda köpükler saça saça suçlayanı anasından doğduğuna pişman etmektedir. ankara'da otobüs firmalarının servisleri kaldırılmış ve servis ihalesi küçük velihata verilmiştir. ortanca velihata spor kulübü alınmış ve bütün sokaklarda ki değnekciler bu spor kulübüne bilet kesmek sureti ile meşru olmuştur.

ankara ve ankara halkı senelerden bu yana soyulmaktadır. bunu ispatlanma imkanı olan kişiler sindirilmiştir. ancak ankaralı huzursuzdur. kaldı ki ne yazık ki ankara halkı yerine büyükşehir belediyesine bağlı ankara ve çevresinin verdiği oylar sayesinde adı geçen şahır bir dönem daha belediye başkanı seçilmiştir.

Ankara'da otobüs seferlerinin azaltılması ve bunun sebebinin alınan ve yapılan indirim olması benim içimi bulandırmakta ve "madem 6 sene benden fazla para aldın. nerede bu paralar?" sorusunu kendisine yöneltmek istiyorum. o otobüslerde onu kullanan memurlarda senin değil bizim sayın başkan, ayağını denk al demek istiyorum. ödediğim fazla paraları nereye kullandıysan onu açıkla demek istiyorum ve benden fazlasıyla aldığın doğalgaz paralarına rağmen ankara belediyesi neden hala botaş'a borçlu sorusunu sormak istiyorum.

cevap veremeyeceksin biliyorum ama hiç olmazsa hukuka saygılı ol demek istiyorum
(bkz: #7423869) haklı çıkmama sebep olan söz.
bütçeden belediyeler arasında en fazla payı alan belediyelerden biri olan türkiye'nin başketinin belediye başkanına yakışmayan söz.

mahkemelerin melih gökçek'in daha önce yaptığı zamları iptal etmesi üzerine melih gökçek'in bu fiyatlarla yolcu taşımanın zor olduğunu belirtip , otobüs seferlerini azaltabileceğini söylemesidir.
güncel Önemli Başlıklar