bugün

ankara'da ikâmet eden yazarlardır.
ankaranin gidisatini begenen sözlük yazaridir.
(bkz: ankara yi gormeden ankara da yasiyorduk)
sözlük yazarı denemeyecek sözlük yazarları..
doğalgaz kullanmayan ve yazılı & sözlü basını takip etmeyen yazarlardır.
bu başlığı okurken melih gökçek'le aynı sırıtışı gösteren yazarlardır.
çok yaşayan mı daha çok bilir çok televizyon izleyen mi?

ankara nın bir gökçek öncesi bir de gökçek sonrası vardır. o yüzden de halk riske girmemektedir. hiçbir ankaralı da bana hizmet gelmedi diyemez. gökçek eleştirilme noktası hizmet eksikliği değil hakkındaki iddialardır. iddiaların sahipleri de sütten çıkmış ak kaşık olmadığı için halk tercihini değiştirmemiştir.

kısa zamanda sana verebileceğim dersler bu kadar. ankara yı görmek istiyorsan, çankaya ya değil, sincan a, fatih e, keçiören e gideceksin...
iki yüzlü yazarlardır.

lan ben melih gökçeğe oy vermedim. ankara da bile yaşamıyoum.
bir kere ankaraya gittim o da hastaneler için, sokaga bile cıkmadım.
millette bir utanma mı dersin yoksa öz güven eksikliğimi bilmiyorum.

şimdi bu sözlüğü türkiye olarak ele aldığımızı düsünürsek.
chp'nin %60 tkp'nin %30 dtp'nin %5 akp'nin %5 falan oy alması gerekirdi.

insanlar neden savunduğu görüşü söylemekten cekinir yahu?
evet ben vermedim melih gökcege oy. ama ankarada yasıyor olsaydım ve oy kullansaydım oyum meli gökcegeydi.
bunun sebebi onu yaptı bunu yaptı falan değil abi. türkiyede işler böyle yürümüyor. eger böyle yürümeseydi arsenikli su içen yazın ortasında suları kesilen sefalet günleri yasayan izmir aziz kocağlunu secmezdi.
kabul edelim ki biz ne adaya nede yaptıklarına oy veriyoruz biz sadece yetistirilme tarzımıza hangisi uygun geliyorsa ona oy veriyoruz.

o yüzden kimse kimseyi verdiği oylar sebebiyle asagılamasın. muhtemelen chp ye oy veren kişi benim yerimde olsa bu gün akp ye oy verecekti. aynı sekilde ben onun yerinde olsam bu gün chp ye oy verecektim.

bu işler boyle babadan ogula miras gibi..
dersini bir türlü almayan, alamayan ankara ikametli yaşam formlarıdır bunlar.Vatandaş demeye dilim varamıyor ne yazık ki.. lakin böylesine bizim memlekette vatan haini derler, gerçi memleket mi kaldı orası da ayrı..

edit bidit : eksile eksile.. nüfus sayımı yapıyorum burda..
hizmet alan sözlük yazarlarıdır.
Hizmetin tanımındaki algı kişiden kişiye farklılık gösterebilir.

Kimi aldığı kömürü hizmet olarak görürken, kimi havanın temiz olmasını hizmet olarak görür.

Kimi doğalgazla ısınmayı hizmet olarak görürken, kimi bunun gerçek değeriyle ücretlendirilmesini hizmet olarak görür.

ankara yı uzaktan görmek hizmet algısını değiştirmez. isteyen düdüklenmeyi hizmet olarak görmek de serbesttir.

15 yıldır mı başınızda? 15 yıl önce kaç yazşınızdaydınız ki, hatırlıyorsunuz o günleri? Kulaktan dolma bilgidense, tv den alınma bilgi yeğdir. En azından göz görür, kulak işitir.
Muhtemelen içtiği boklu suyun tadına varmış, o muhteşem gülüş ve kısık bakışlarla hipnotize olup eli istem dışı o kısma gitmiş ve 'evet' mührünü basmış yazarlardır. Ankara'da oy vermiş biri olarak, oy verme işlemi sırasında benim de gözlerimin önüne o kısık bakışlar gelmiş, kısa bir süre kendimden geçmiş ve her yerimi soğuk bir ter kaplamıştır. tam mührü basacakken ani bir irkilme ve derin bir nefes alma neticesinde kendimi toparlamışımdır.
karayalçın'ın yediği ayarda her biri pay sahibi olan kişiler.
ankara'da yaşayan ve işkenceye doymayan sözlük yazarlarıdır.

(bkz: durmak yok işkenceye devam)
"vardır bir çıkarı" denilen sözlük yazarlarıdır. doyamamışlardır.

(bkz: deveye diken)
aralarında olmamama rağmen aşağılanmaya çalışmalarını anlamlandıramadığım yazarlardır.

çankaya'da yaşayan bizler için melih gökçek'in herhangi bir hizmetini görmek zaten beklenemez. melih gökçek herkesin belediye başkanı olmak gibi bir iddiaya da sahip değildir zaten. ankara'nın çeperlerine büyük hizmet gittiği açıktır gökçek tarafından. eryaman, sincan ve benzerleri yılların yıpranmışlığına rağmen, ankara'da yaşanan ve en çok kendilerinin mağdur olduğu su kesintilerine rağmen melih gökçek'e oy verdiyse bunu okuması gerekenler muhalifleridir.

melih gökçek kesinlikle seviyeli birisi değildir, balonlu, 'suyunuz kesikse ailenizin yanına tatile gidin' tarzındaki yaklaşımları oturduğu yeri insani olarak hak etmediğini de göstermektedir. çankaya'da oturan alım gücü yüksek olan kesim su depolarından dolayı ya da damacana su alabilecek sosyoekonomik seviyede oldukları için genel olarak, melih gökçek'e oy veren kesimden çok daha az etkilenmiştir su kesintilerinden. buna rağmen mansur yavaş'a giden hatırı sayılır bir oyu vardır melih gökçek'in ve ayarsız biri olduğu için 5 yıl katlansak da bu 5 yılın sonunda ankara büyükşehir belediye başkanı adayı olamayacağı açıktır. bağımsız girerse ayrı.

tabi bu başbakanlığa aday olmayacağı anlamına gelmez.

sonuç itibarı ile melih gökçek'e oy verenler salak, şuursuz insanlar değildir. aynen başka sol bir partili olan ben gibi murat karayalçın'a veren binlercesi gibi belli bir rasyonalite doğrultusunda oy kullanmaktadırlar. bu insanların önüne sunulan açılım yılların murat karayalçın'ıdır. yılların deniz baykal'ının aday gösterdiği bir figürdür. yani muhalefette olmasına rağmen hala eski isimleri zorlayan ve partisini yaşlı tutmayı yeğleyen, partiyi partisi olarak gören birileri tarafından alınan kararların halkta kıpırdanma yaratmayacağı açıktır.

pkk olayı fasa fisodur. melih gökçek'in düzeysiz yaklaşımının kendisi gibi düzeysiz sempatizanlarınca dillendirilmesi ve gerçekten etkiliymiş gibi algılanması ile pişirilip duran bir söylemdir pkk'lılık. insanlar belli rasyonalite ve vicdan muhasebeleri sonucu oy kullanmaktadır. murat karayalçın'a melih gökçek'e duyduğu nefretten dolayı oy veren benim gibi birçok insanın murat karayalçın'a oy verirken kafasında 'acaba?' sorusu vardı tahminim. murat karayalçın sosyal politikaları savunsa da zamanında kuraklık olmamasına rağmen su konusunda ciddi problemler yaşanmıştı. deniz baykal'ın ce chp'lilerin ülkenin sahibi imiş gibi davranan tuhaf yaklaşımları, aşağılayıcı yönleri bu insanlar için, kitleler için çekici değil. bunu anlamamakta diretmelerinin nedeni de muhalefette kalmanın sorumsuzluğunu neden olduğu rehavet olsa gerek. yoksa istanbul mitinginde kılıçdaroğlu'yu bile konuşturmayan bir deniz baykal nasıl açıklanabilirdi ki?!
geceleri taksicilere daha çok para kazandıracak bünye oldukları kesindir.
abi 11buçuktan sora otobüs, metro yok be.! *
(bkz: ankara da melih gökçek deyince akan sular durur)
su sıkıntısı çekmemiş yazardır efenim.
sadece oyunu vermekle yetinmemeiş yazardır.*
yenilen kazıklardan aldığı hazla daha fazlasını isteyen sözlük yazarlarıdır. hepimizin tek yürek olup bu insanlar için dua etmemiz gerekmektedir; zira komşuda pişen yendikten sonra sıra bizim soframıza da gelecektir.
dün akşam ankara ve melih hakkında yazdıklarımdan sonra, daha çok koyucaz size ankara'da, şöyle sokucaz, böyle sokucaz diye mesaj atanlardır.
nick açıklamak olmaz tabii.
demokratik hakkını kullanmış yazardır. hani dtp ye oy veren zihniyet için öyle deniliyor ya !

edit ihtiyacı: istediğin partiye oy vermenin demokratik bir hak olmadığını iddia edenler mi bu kadar yorulmuş acaba eksilemek için? **
ömrü boyunca chp ve türevlerinden hayır görmemiş akıllı adamdır.
en doğrusunu yapmışlardır. kendisinden bir bok olmayacak, ama diğerlerinden iyidir diyoruz yine de.

düt: ankara'da değilim. olsam da beyle bütün yerleri damgalıyorum, çok zevkli oluyo.
Siyasi tercihidir , saygı duyulmalıdır. Neticede siyaset herkese göre değişken yani göreceli bir kavramdır.
melih gökçek i hakeden mazoşisttir.
güncel Önemli Başlıklar