bugün

parklarda, kaldırımlarda da i. melih gökçek yazdığına göre melih gokcek e dolayli yoldan ibne diyen insan, melih gökçek'in kendisi oluyor.
ismi ibrahim melih olan bir adamın ilk adını kısaltarak yazmanın o adama dolaylı olarak ibne demek olduğunu anladığım cümle.
(bkz: ne diyem mahmut mu diyem)
dolaylı yoldan ankaralı vatandaşa yapılanın yanında hiç bir şeydir.
(bkz: emin çölaşan)
ben diyorum mesela. dolaylı yollardan, çünkü mecburum sözlük formatı var! ha dışarıda düz gidiyorum o ayrı konu. laf edip diklenen olursa kafasını ceviz gibi ikiye bölebilecek güce sahibim.
verilebilecek en yaran örnek;

glnz: http://www.youtube.com/watch?v=Mw2JsQg_FAw
yasalara saygılı bir vatandaştır. ya da yasalardan tırsan.
emin çölaşan adlı bahtsızdir. zaten kendisi o küfürbaz üslubu ile hangi siyasetçiye taktıysa, ilahi adalet o siyasetçiyi ya belediye başkanı, ya başbakan, ya da cumhurbaşkanı yapmıştır.

bu küfürbazlık kendisine yarar getirmemiş, sonunda hürriyet gazetesindeki kebab gibi işine ve gazetecilik yaşamına i-nokta konmuştur.
hatta ilk isminin ikinci harfini de yazarak vurgu yapacak olan insandır.

(bkz: ib melih gökçek)
(bkz: ailecek beğenerek izliyoruz)*
başıma birşey gelmeyecekse bizzat karşılık oluşturduğum tanım.

şimdi melihciğim gider dava açar bunu kanıt yapar mı bilmem ama günlük hayatta demediğimi bırakmıyorum efendim kendisine! ailesiyle bizzat yakınlık kurdum efendim. sözlük formatı olmasaydı burda da dile getirirdim ama format işte, sonra bok yoluna çaylak oluyoruz.
ibnelere ayip eden insandir kanimca.. ayiptir yapmayin.
melih gökçek'e dolaylı yoldan götlek diyen insanın kayınçosudur.*
(bkz: i melih gökçek)
(bkz: ibrahim melih gökçek)
(bkz: dolaylı yaftalama)
canlı yayında dolaylı yoldan o.ospu çocuğu diyen insandan daha insaflı olan insandır. söz konusu diyaloğu hiç unutmam ve her melih gökçek'i gördüğümde o sıfatı hatırlarım gayri ihtiyari.
içinde pkk nında oldugu koalisyonun ankara büyükşehir belediye başkan adayı murat karayalçın a oy vermeyi kafasına koymuş ve midesindeki bulantıyı gidermek için kendisine fetva arayan insandır. "ama onun isminin başında da i. kısaltması var.."

not: birde bunu dag kadrosundaki hali var, murat karayılan.
moderasyon baksana,
kaç küfür var saysana!

birilerinin nasılsa tazminatları sözlük öder, cezayı başkası çeker zihniyetiyle ankara büyükşehir belediye başkanı'na (ki bu adam bugüne kadar tazminatlardan iyi para kaldırdı) doğrudan ya da dolaylı yoldan küfretme hadisesinin sözlük ortamına yansımış halidir.

yüzüne karşı olsa söylerim delikanlıları aslında hiç bir b*k yiyemeyeceklerinin farkında olsa gerek ki ancak buradan yazabiliyorlar. git madem adam orda! kendisine söyle içinden geçenleri.
"şu sözlük kuralları olmasaydı ben bilirdim diyeceğimi ahh ulan" diye iç geçirendir.
biri bizi okuyor yarışmacıları adına selam eder, ibne diyenin ağzına biber sürerim, çok ayıp.
ibb:istanbul büyükşehir belediyesi
ibb:ibne büyük başkan

birinci ibb deki i'yi atarsak anlam çok değişir.
ikinci ibb deki i'yi atarsak anlam manlam kalmaz.
(bkz: bentderesi)
ona bir tane daha sıfat bulan insandır. şimdi hakediyor demek istemiyorum da isminin başında bu sıfatlar baya birikti. bunları da tek tek balon yapıp patlatmasını beklersek, bi daha ki seçimler yetişir. gerçek şu ki o sıfatlardan birkaçına çuvaldız bile batırsa patlatamaz. *
insandır.
"dolaylı yoldan" nasıl diyorsunuz hoca diye sorulası insanlardır.*
güncel Önemli Başlıklar