bugün

oluşturulan madiden tantanaya bakılırsa sayıları git gide artmakta olan güruhtur.

popülizm uğruna, belki de facebook 'ta, sözlüklerde kalıplardan biçilmiş kaftanı omuzlara atabilmek için, işlerine gelince komplo teorilerine, şehir efsanelerine göt dayayan cahil cesaretli kişilerdir.

uğur dündar hakkındaki beyanım (bkz: #4380546) ne kadar geçerliyse, kimse kusura bakmasın dayatılanlar da o derece geçerlidir.
hele ki uğur dündar 'ın enseme "silah dayasalar tarafsızlığımdan vazgeçemem" demesinden sonra usta gazeteci, gazeteci, hameran vasıflarının ne denli ucuzladığını gördüm.

melih gökçek 'in savunucusu değilim zira siyasette hiç kimseyi savunmam, ortada doğru gördüğüm birşey var ise dökerim içimi. melih gökçek 'in tabir i caiz ise zaten o aksi yanını çok severim. eğer birgün belediye işini bırakırsa abdullah gül 'den sonra cumhurbaşkanı olsun derim.

neden bizim cumhurbaşkanımız 'da chavez, ahmedinejad ya da fidel gibi bir karakter olmasın? bu adamda bu ışık çok belirgin.

şimdi ortada oynanan çok belirgin oyunda medyanın rolü iyice abartılmış durumda. şu ergenekon 'un halkı galeyana getirme çabalarını şu dönemde kimler farklı amaçlar için uyguluyor?

doğan medya!

mehmet ali birand ve uğur dündar neden farklı muhalif taktikler ile ilerliyorlar? acaba işin hinliği bu muydu?

ben zamanında fazıl say için bir yazı yazmıştım şu ülkeyi terk etme mevzusu hakkında, şimdilerde yaptığımın fakir edebiyatı gibi göründüğünü düşünsem de o anda içimden gelenleri ve yaşadıklarımı özetlemiştim.

şimdi ben o adamcağıza birazcık da olsa hak veriyorum, "bu ülkede yaşanmaz" dediği için.

gerisi için ise zaten kendisinin nasıl bir insan olduğunu gayet iyi öğrenmemle kafamı pek fazla takmadım.

sağında da, solunda da, radikalinde de, islami çevrelerde de vesaire... bu ülkede pis işler dönüyor...
melih gökçek'in yaptıklarını hazmedemeyenlerdir.
melih gökçek'in tüm sıfatlarına rağmen yıllardır türkiye cumhuriyeti başkentinin belediye başkanı olmasını hazmedemeyenlerdir.
bok yemekten hazzetmeyenlerdir, bu kadar demagojiye gerek yok mevzuyu anlatmak için.
(bkz: melih gökçeğin doğal gaz olması)
meyve veren agac taslanır dıye bı laf vardır ama bu sanırım ki melih gokçek için geçerli değildir. onun için uygun olanı çok çalan taşlanır..
akıllı insan topluluğu.
(ara: melih gökçek)
(bkz: yeter)
Kart etin hazmedilemeyeceği gerçeğini boşaltım sistemleri aracılığıyla deneyimleyen bünyelerdir.
ankara büyükşehirden rant elde edemeyen mide özsuları.
(bkz: melih gokcek istifa etsin kampanyasi)
melih gökçek'i savunmadığını iddia edip melih gökçek cumhurbaşkanı olsun diyen fantastik kişileri de zor hazmeder bu grup. öyle bir gruptur ki bu, çelişkiyi ve saçmalığı zor hazmeder.
hah iste buldum sabahtan beri cektigim mide agrisinin sebebini. hazmedemiyorum ben bu adami.

tanim: mide agrisi cekerler.
Keriz yerine koyulmayı hazmedemeyenlerdir.
(bkz: tamam vurmayın şakacıktan dedim).
hazmetmeleri veya hazmedememeye devam etmeleri akp'nin elinde olan şahıslardır.
vala sozluk yazarlarindan birinin neden gokcek te ilerde ahmedinejad, chavez veya fidel gibi bir karakter olmasin derken kastettigi seyin gercekten kisilikle alakali oldugunu savunuyorsa ahmedi nejadla chavezi veya ahmedi nejadla fideli ayni kefeye sokmasi ve bu da yetmiyormus gibi gokcek gibi ne oldugunu hala da tam olarak anlayamadigim ( siyasi gorus olarak sagci diye biliyorum ancak kisiligiyle iligi daha fazla bir bilgim yoktur.) bir bireyi ayni kefeye sokuyorsa gokceki hazmetmemenin bir olcuye kadar tutarli olacagina inaniyorum. ve bu hakkimi kullaniyorum. Gokceki hazmetmiyorum.:)
ankarayı seven insandır. göz göre göre bir şehir nasıl yokedilir çok iyi bilen, eğlencenin alışveriş merkezinde gezmeye dönüştüğü bir şehirde nasıl bu hale geldi bu şehir diye düşünen insandır. 365 günde 36,5 defa kaldırım nasıl yeniden yapılır görmüş adamdır. kömürlerin nerelere dağıtıldığını haberlerden değilde gözleriyle gören insandır. aoç nin geleceği için üzülen insandır..... gerçekten insandır tüm bunlar için elinden birşey gelmemesiyle beraber sadece melih gökçeğin hala o koltukta oturduğunu hazmedemeyen insandır.
ankara'da oturup o çileyi yıllardır çekenlerdir.
köprü yapıp top dağıtmaktan başka zerre bir yararı olmayan adamın hazmedilecek nesi vardır merak ederim. yani sırf bir duruşu var inat diyeceksek bedri baykam da inat!

siyasi anlayışı partiyle veya karşıdaki adamın kişiliği ile sınırlı bir anlayışın yan etkileridir tabi bu tarz serzenişler. yahu adamın ülkeye-şehre yararına bakan olmaz mı hiç? bu adam ne yaptı da cumhurbaşkanlığına layık görülüyor allah aşkına?

biz bu düşünce tarzında devam ettikçe bugün tayyip-melih yarın baykal-karayalçın değişen birşey olmayacak sadece isimler değişecek. anlayışı değiştirdiğimiz zaman bu ülke değişecek o da bu gidişle, bu medya ve eğitimle imkansız gibi.
23. entryi giriyorum ve hala ortada ne bir soda, ne de bir talcid bakınızı var!
buradan tanıma yönelik ne çıkıyor? şu çıkıyor;
melih gökçek'i hazmedemeyenler sevilmiyor. gazlarıyla, sıkışmışlıklarıyla, çaresizlikleriyle başbaşa bırakılıyor.
melih gökçek gibi bir cumhurbaşkanının olması gerekliliğini okuyunca hayalara kapıldım. aslında farklı bakış açısı durumu. ama tamamiyle görev adamı olan, lider vasfı olmayan melih gökçek bu ülkeyi yönetemez arkadaş. bunu demeden geçmeyeyim dedim.
medya mensuplarının karşısına üzerine "soruşturma", "kılıçdaroğlu" gibi şeyler yazılmış balonlarla çıkan ve bu balonları bir bir patlatan bir belediye başkanını hazmedemediği düşünülen insanlardır. yaptığı bütün yolsuzlukları, kadrolaşmaları, zimmete para geçirmeleri herşeyi görmezden geliyorum. bu kadar seviyesiz bir insanın başkan olmasını içine sindirebilen insanlar olduğunu görmek insanı cidden üzüyor.

balonlarla yaptığı tek şey "şov" iken sorduğu bir soruya cevap veren gazeteciye "şovcu arkadaşım" diyebilen şovanist bir kişidir melih gökçek. deveye diken insana siken yarandığından bu tip savunmalar olması sürpriz değildir.
yönlendirilmeyi, melih gökçek için ortaya attılan iddiaları sırf bir zümreye ait diye destekleyerek "medeni" kavramına hakaret etmeyi hazmedebilen insanlardır. bunun melih gökçek 'in yaptığı iddia edilen hareketten ne anlamı kalır o zaman?

gün görmüşlüğü, aydınlanmayı siyasi mekanizma içinde algılayan insanların kötü halini görüyorum.

ahlaksızlık her zaman ahlaksızlıktır, herkes kendinden pay biçmeli. mesnetsizlik iftiradır. kılıçdaroğlu madem o denli onurlu, gururlu, şerefli bir adamdı da neden muzaffer eryılmaz hakkında tepki göstermedi. neden dengir mir mehmet fırat hakkındaki dayanaksız iddiaları sonucunda kamikaze yapmadı, neden hep mehmet fırat 'tan bekledi?

bizim ülkemizde iftira atmak, vergi kaçırmak suç değil...

bizim ülkemizde siyaset yapmak, politik olmak övünç kaynağı...

bizim ülkemizde otlamayı ve otlatmayı seven insanlar var...

bizim ülkemizde hukuk, adalet işlemez, "cezayı sandık başında halk verir" zihniyeti var.

haktan hukuktan ziyade melih gökçek 'i değil de remzi aşağı remzi yukarı adamlarına saygı, sevgi, hürmet var...

bu melih gökçek 'in cumhurbaşkanlığı olayına gelince;

"türk halkı" ki bu ülkede yaşayan herkes için söylüyorum, turist dediğinde tesbih sallamaya başlar buralarda, bye ulan ile yurduna döner, özel bir cumhurbaşkanını hak etmiştir. bu ışık onda efendim...
melih gökçek'in yaptıklarını -içine- sindiremeyen, hala düşünebilen, hala sorgulayabilen gaaaayet normal insanlardır.
Hazmedemeyen bu insanlar da sorun yoktur,sorun hazmedilmeye çalışılan bayat malzemedendir.Ama asıl suç ;bu malzemenin içeriğini bile bile ağzına alanlardır..
yenilir yutulur cinsten olmayan onlarca kazığı, yolsuzluğu ve hortumlamayı hazmedemeyenlerdir.

ben de hazmedemiyorum o adamı, hala utanmadan orada olmasını, olabilmesini..