1. 1.
  tff'nin tarihini henüz açıklamadığı 2008'in son derbisi.

  http://www.habercem.com/h...yid=1&ref=f5haber.com

  tartışma sonrası edit: an itibariyle uğur dündar'ın güç bela bitirdiği derbi maç. sonuc: ibre hafiften melih'ten yana.

  http://www.internethaber....286&interstitial=true
  3 -8 ... tu kaka bana
 2. 2.
  2009'Un ilk derbisi olma ihtimali de bulunmaktadır. her ne günse okuldan kaçıp izlerim bunu evde. pek bi eğlenceli geçecektir zira.
  2 ... sanzelize canavari
 3. 3.
  "ankaranın gazı" üzerine olması muhtemel olup kılıçdaroğlu'nun baştan kaybettiği derbidir.

  "KILIÇDAROĞLU'NUN BÜYÜK HATASI

  Ancak, istanbul'daki sayaçlarda Ankara'daki gibi ön ödemeli, kartlı sistem yok. Bu nedenle de dijital değil ve analog sistem. içinde su sayacı gibi bir düzenek var."
  1 -3 ... onurude
 4. 4.
  milyonlarca insan gibi içlerinden bir tanesinin eline çok fena almasını istediğim kapışmadır, anladınız siz hangisinin olduğunun...
  1 ... pulemjot kalashnikova
 5. 4.
  kemal kılıçdaroğlu'nun bir yakınının vefat etmesi üzerine bayram sonrasına bırakılan kapışma. hakemi uğur dündar olacaktır.
  1 ... protest sanayici
 6. 5.
  0-2 çifte şans.
  3 ... yenibirsayfa
 7. 6.
  (bkz: 18 nci turk buyugu melih gokcek/@uye lol)
  ... uye lol
 8. 7.
  +ankara büyükşehir belediyesi hakkında bazı yolsuzluk iddialarını günd...
  -yea bahın sayın dündar, alayı uydurma bunların, ben bunun elindeki kağıda baktım, hepsi iftira.
  +isterseniz lafımı bitireyim. bu iddialar belgelerle netlik kazanıncaya kadar geçen süre içinde...
  -şimdi sen onu bırak da, deniz baykal'ın 1965'te çekilen şu fotoğrafına cevap ver. hıshıshıs (pis pis gülme efekti)
  *sayın gökçek lütfen müdahale etmeyin.
  +...bu süre içinde her ne kadar iş kılıfına uydurulmaya çalışılmışsa da, ilk düzenlenen eveklar işi tüm açıklığıyla orta...
  -hepsi sahte belgeler bunlar, ben adam gibi adamım arkadaş, hepsinin ipliğini pazara çıkarıcam, konuş sen konuş. dinlemiyom ki ben seni aleleleleleleyy.
  +botaş'la ilgili görülen...
  -bırakın bunları şimdi kılıçdaroğlu, sizin bu zihniyetnizi herkes biliyo artık, biz milletin gözünde arşa yükseldik, hıshıshısss.

  yaklaşık bu şekilde geçmesini beklediğim derbi.
  22 -7 ... tahayyul
 9. 8.
  olayı bilmeyen bazı kişiler tarafından kemel kılıçdroğlu'nun baştan mağlup ilan edildiği tartışmadır.

  olay şudur: ankara büyükşehir belediyesi yıllardan beri bu ''ön ödemeli'' sayaçların tanesini 168 euro gibi bir fiyattan almaktadır. istanbul büyükşehir belediyesinde ise analog sayaç kullanıldığı doğrudur. fakat istanbul büyükşehir belediyesinin çıktığı ihalede ankaraya sayaç satan şirket bu sayaçları 23 eurodan satmayı teklif etmiştir. yani ankaraya 168 euroya satılan sayaç ile istanbula 23 eurodan satılmak istenen sayacın özellikleri aynıdır. eğer bu şirket, aradaki 145 euroluk bu farkı istanbul'un saygıdeğer mukimlerine, eşsiz boğazına, galata kulesine, tarihi mirasına bağışlamamışsa yani zararına satmayacaksa neden ankaralı doğalgaz abonesi 145 euroyu içinde hissetmektedir.

  istanbul büyükşehir belediyesinin 23 eurodan bile almadığı sayaçlara melih bey 168 euro sipaliyi basmayı taahhüt edivermiştir ve konuşmalarına bakılırsa kendisine oldukça güvenmektedir. açıklamalarını merakla beklemekteyiz.

  geçmişlerden bir anı: emin çölaşan ile melih gökçek'in tv de yaptıkları tartışmadan önce melih gökçek kandinden çok emin bir şekilde ''emin çölaşan'ın banka hesaplarında yüksek miktarda para olduğunu'' söylüyordu. üstelik bu para yurtdışından yatırılmıştı. melih gökçek bunu ''belgeleriyle'' kanıtlayacağını söyleyerek çölaşan'ı sıkıştırıyordu. sonunda çölaşan resti gördü ve gökçek'in ''belgeleri'' açıklaması için canlı yayında düelloya çıkmayı kabul etti. tartışmayı izleyenler hatırlayacaktır. melih gökçek çölaşan'ın yüksek miktarda malvarlığı olduğunu söyledi ve sıra belge göstermeye geldiğinde kendisiyle çölaşan'ın tün malvarlığının(menkulüyle gayrimenkulüyle)takas edilmesi taahhüdünü içeren önceden hazırlanmış bir kağıdı çıkarıverdi. bu kağıdı kendisi imzalamıştı. çölaşan da imzalarsa malvarlığının o kadar da yüksek olmadığını ispatlamış olacaktı. öyle ya kişinin malvarlığı azsa neden karşısındakiyle takas etmesin? yok eğer imzalamazsa melih gökçek çölaşan'ın hesaplarında milyon dolarlar olduğunu kanıtlamış olacaktı. kanıtladı da(!).çölaşan belgeyi imzalamayıp malvarlığının takas edilmesine yanaşmayarak büyük malvarlığına sahip olduğunu saklayamadı. biz de ekran başındaki izleyenler olarak melih gökçek'in ''belge'' anlayışına hayran kaldık. doğru tabi ya; malı az olsa imzalardı,kaptırmak istemiyor çakal diye düşündük. sonuç olarak melih gökçek belgeyle(!) dövmüştü çölaşanı.
  5 -1 ... surahi bey
 10. 9.
  gün itibariyle melih gökçek'in balon patlatma suretiyle yepyeni bir boyuta taşıdığı kapışmadır. kanal 7 veyahutta samanyolu tv'de izlediğim fantastik haberin alt yazısında ise, kılıçdaroğlu tartışmadan kaçıyor mu türevinde bir yaz vardı. medyaları da pek bir şamatalı olmuş, hadi hayırlısı.

  http://www.milliyet.com.t...20balon%20sovu&ver=90

  (bkz: tartisma oncesi balon patlatma ekolu)
  3 ... sanzelize canavari