1. 1.
    bir devlet bahçeli sözüdür. ee siz şeref kazanmak için melih gökçek'ten medet umacak hale gelmişseniz, bayağı bayağı şerefsizmişsiniz demektir.

gerçi onu önce evet dediğiniz konuda, 2 saat sonra çekimser olmanızdan anlamıştık ama sizden duymak daha iyi oldu tabii.

ben diyorum bu bahçeli iyice bunadı, rahmetli dedem de son zamanlarında böyle olmuştu diye ama inanmıyorsunuz.

https://www.sozcu.com.tr/...okcek-aciklamasi-2708365/
    6 -1 ... petrauskas
  2. 2.
    Mhp'nin şeref seviyesinin eksilerde olduğunun göstergesidir.
    1 -1 ... has kemalist
  3. 3.
    Şeref bile buna güldü.
    4 ... turkmen begi
  4. 4.
    melih gökçek mhp ye şeref kazandırır

(bkz: melih gökçek bunu beyendi)
    7 ... mel mel bakan gibson
  5. 5.
    Gerçekten acınası bir durum.
    Rahmetli Türkeş mezarında amuda kalkmıştır, kesin.

Napolyon, savaşta esir düşen prusyalı subaya kılıcını teslim etmesini söylüyor. Esir düşen prusyalı subay "ben onur için şeref için savaşırım. Para için savaşan birine kılıcımı teslim edemem" der ve kılıcını kırar.
    Napolyon tebessüm ederek "her insan ihtiyacı olan şey için savaşır" der.

Kamyon şoförü olsa Trafiğe çıksa araba kullanma izni olmayan insanlar bir ülkenin sistemin içinde sorumluluklarını unutması ve söylediği sözün ne anlama geleceğini idrak edememesi gayet normal.

Bu lafı MHP eleştirisi yapanlar bile söylemez.
    1 ... thebiggraywolf
  6. 6.
    kimler kimlerle yan yana gelebilir bu dünyada kimse bilemez.

insana dair hiçbir şeye şaşırmamak gerektiğini herkes er geç öğreniyor.

t: kafayı üşütmüş sözde türkçü bir adamın bin tane marifetiyle şutlanmış bir ak militanı sahiplenme cümlesi.
    2 ... high voltage
  7. 7.
    Bak meselâ -x- bir şahıs düşünelim şimdi. Akp zamanında pazardan alışveriş yapıp filesini doldurmuşsa, mhp ye girince komple pazarı kaldırır pazarı. Neden bazı -a- kimselerinin siyasete hep mesafeli ve uzak durduğunu anlamışsınızdır. Şeref, ilkokulda 562 numaralı öğrenci olarak kaldığı müddetçe bu ülke, daha çok amerikan papazlarına muhtaç halde yaşamaya devam eder. Sanki ankarada başka şeref yok. Adam kalmamış. Yazık. Yazık. Yazık.
    4 ... gazeloglu
  8. 8.
    bu da yeni bir vecizedir.
    1 ... monk of monkmountain
  9. 9.
    melih gökçek'in uzak geçmişindeki mhp kökenine gönderme yapmış olabilecek bir ifade. tabii bu arada günümüz konjonktüründe şaşırtıcı siyasi atraksiyonlar dönmesine de ciddi bir örnek oluşturan bir ifade aynı zamanda.
    ... usualsuspects
  10. 10.
    şeref, melih gökçek ile kazanılacak kadar basite indiyse, müsait bir yerde indirin beni...
    2 ... mukukulu