1. 1.
  melih gökçek olarak tabir edilen belediye başkanı kişiliğin odtü içerisinden geçirmek istediği yolla alakalı yaptığı aldatmacadır. şöyle ki babasının hayrına asla hizmet yapmayacak olan bu insan anadolu bulvarı ile ankara'ya büyük iyilik yapmış gibi görünse de arkasında kendisi için büyük rant kapıları açacaktır aslında. bunu da anadolu bulvarı'nı uzatarak güzel bir iş yapmakla başlatmış arada da odtü arazisi üzerindeki planlarını gerçekleştirecek ortamı sağlamak istemiştir. böylece gerçekten neye karşı çıktığını bilen çok az insan anadolu bulvarı planına karşı çıkılmış gibi gösterilecek ve bu melih efendiye oy olarak geri dönecektir.

  ah be melih başkan sen az siyasetçi değilsin.

  aşağıda verdiğim haritada görüldüğü üzere yeşil işaretli yol yapılması gereken yoldur ve odtü bunu linkte verdiğim açıklamada görüldüğü üzere kabul etmiştir. ama asıl kabul edilmeyen yol projesi eskişehir yolu ile parelel olan haritada kırmızı işaretle belirtilen yoldur ki bu yol yapılırsa eskişehir yolu ile kırmızı hat arasındaki değerli arazi melih efendinin ellerine düşecektir.

  sonuç olarak;
  - anadolu bulvarının yapılması iyi bir şeydir ama melih gökçek ikinci yolu arada geçirerek kendi aşağılık emellerine bir güzel projeyi daha alet etmiştir.
  - bir çok insan neye karşı olduğunu bilmeden ankara trafiğini rahatlatacak olan anadolu bulvarı'na karşı çıkmıştır ya da öyle görünmüştür ki bu da melih efendi için reklam ve şov yapma fırsatı anlamına gelmiştir.

  melih gökçek in anadolu bulvarı aldatmacası
  yeşil: yapılması gereken yol.
  kırmızı: odtü'nün de kabul etmediği kampüs arazisini berbat edecek ve fuzuli masraf çıkartacak melih gökçek yolu.

  odtü açıklaması: http://www. metu. edu. tr/tr/orta-dogu-teknik-universitesi-rektorlugunun-anadolu-bulvarinin-devami-olan-yol-hakkinda-aciklamasi

  not: odtü öğrencilerinin direndiği şey
  ... her sabah banyo yapan erkek