bugün

gariptir.

benim bildiğim, birileri canlarını sıkarsa taşa sarılmak daha çok kürtlere özgü bir tutumdur. yani şimdi melekleri de aynı tutumda görünce ne diyeceğimi bilemedim.

hakikaten ibretlik...
meteorun yörüngesini hesaplamaya kalkan alimin kafir olması sonucunu doğurur.

lan sen ne köpeksin ki allah'ın meteoru tam olarak neredeki şeytanın kafasına atmaya kalktığını önceden hesaplamaya cüret ediyorsun a zındık?

tabi bir de meteorların yörüngelerinin saptırılması için yapılan çalışmalar var. dünyayı tehdit eden olursa, nükleer başlıklı füzelerle mi vursak, yoksa yüzeyine yavaşça saptıracak bir itici mi indirsek gibi...

bu bokları yiyenler ise kafirlerin en önde gidenidir. len allah bir yerdeki şeytana nişan almış göndermiş, ne haddine allah'ın atışını bozmak?

tabi bir de dünyaya isabet eden meteorlar var. daha bir kaç yıl önce rusya'ya düşen, yüzyılın başında tunguska'ya düşen, dinozorları yok eden... acaba allah ıskaladı da mı böyle oldu?
(bkz: cübbeli sen içme bokunu çıkarıyorsun)

sümer dininde de var bunlar kanka!
astronomi bölümlerinde okutulması gereken kesin bilgidir, yayalım!
Bir başlık.

Üşenmedim aradım.
Farklı cümle ile başka da olması gerek ama sureyi hatırlamıyorum.

Örn Mülk suresi 5. ayet:

ve lekad: ve andolsun
zeyyennâ: süsledik
es semâe: sema, gökyüzü
ed dunyâ: dünya
bi mesâbîha: lâmbalarla, kandillerle
ve cealnâ-hâ: ve biz onu kıldık
rucûmen: taşlar
li: için
eş şeyâtîni: şeytanlar
ve a'tednâ: ve biz hazırladık
lehum: onlar için
azâbe: azap
es saîri: alevli ateş

Bak rumeli71; orda tam olarak taşlar diyor, devamında da azap ve alevli ateş diyor.

Yani ne imiş tüm insanlık düne kadar meteoru kayan yıldız sanıyorken kuran 1400 yıldır onun yanan taşlar olduğunu söylüyormuş. Zaten melek ve şeytanı göremeyeceğimiz için üzerlerinde yapacak bir yorum bulunmuyor. Eğer iman etmişsek görünmeyene de inanırız.

Dipnot:kuranı kelime kelime çevirmiş siteler, kelime kelime bu tiplerin iddialarını komediye çeviren siteler mevcut.

Dipnot2:Ben gözle görünmeyen meleğe inanmışım sen onların faaliyetlerini yorumla diyorsun. Pardon da sen salak mısın?
Nasa da çalışan biri bu konuda bir şey yazsa hemen "islamiyet'e saldırıyor" denir.

görsel
Matematik ve Fen Bilimleri Eğitiminde kalite sıralaması. Böyle bir ülkede bu kadar cahili sömüren bu tiplerin aklına eseni söylemesi çok normal.:
1) Singapur
2) Finladiya
3) isviçre

47) iran
63) S Arabistan
92) Cezayir
96)Pakistan

104) TÜRKiYE
kuran'a uygun bir saçmalıktır.

http://www.kuranmeali.org...urani_kerim_mealleri.aspx

http://www.kuranmeali.org...urani_kerim_mealleri.aspx

arsız yüzsüz müminler hiç utanmadan kalkıp bir de mucize çıkarmaya çalışıyor bu komediden!

yok bunlar daha önce yıldız sanılıyormuş da yok kuran yanan taşlar yani meteorlar olduklarını yazmış da!

ulan yalancı iblis!"şihap" kelimesinin "taş"la ne alakası var? işte şu kadar tercüme, boklu badeli götünden uydurmaya utanmıyor musun?

kaldı ki meteorlarla melekleri dinleyen şeytanların taşlanması komedisi nedir, ne iştir, onu bir izah et de anlayalım.
(bkz: yobazların uğramadığı başlıklar)
(bkz: at yalanı sikeyim inananı)
kalp gözleri kapalı olan müşrikler tarafından reddedilen, inkar edilen keramet. Mucize. Yüksek hızla atmosfere giren astroidlerin sürtünme nedeniyle alev alması gibi hurafelerle açıklanır.

Allah affetsin.
Şeytan nedir:
kurana göre insanları kötülüğe sevketmeye çalışan, "insanın gözle göremeyeceği", kimi kötülükten şeytanlaşmış ruhani varlıklar.

Melek nedir:
kurana göre sadece Allaha itaat ve kulluk eden, tüm tabiat olayları için de görevlendirilmiş sayısı belirsiz, "insanın gözle göremeyeceği" varlık

Göktaşı(meteor) nedir:
Uzaydan dünyaya doğru gelen ve atmosfere girince sürtünmeden dolayı yanan, içeriğinde çeşitli madenler de bulunan kayalar.

insanoğlunun çağlardan beri, taa ki 1900lü yıllara kadar gördüklerini kayan yıldız sanıyorlardı. Hatta içinde olduğumuz 2018 yılında bile eminim ki Türkiye'de yaşamakta olan insanların yüzde 85'i onları hala kayan yıldız sanıyor(çünkü cahiliz).

Uzaydan gezegenimize doğru gelen fakat dünyanın sınırı olan atmosfere girdiğinde sürtünme sonucu yanan cisimlere meteor(göktaşı) dendiğini insanlık taa 1900'lü yıllarda öğrendi.

Sonuç:

Kuranda 1400 yıl önce dünyanın sınırında yanan taşlar olduğu söylenmiştir. Tüm insanlık onları kayan yıldız olarak bilirken kuran, dünya sınırında dünyaya doğru gelen yanan taşlar olarak tanımlıyordu. Tam da bizim daha 1900lü yıllarda teknik cihazlarla ve deneyimlerle keşfettiğimiz gibi. Ve ekliyordu onlar (kurandaki ifadeye göre zaten gözle göremeyeceğimiz)şeytanlara denk geliyordu aynı zamanda. Kur'an hem bilimsel bir mucize gösteriyor, hem de inanmayan, enine boyuna düşünme zahmetine girmeyenlere yargısız infazcılara da bir imtihan sunuyordu.

Dipnot:Allahın bilgisi mükemmel kelimesinin yetersiz kalacağı ölçüde geniştir ve tüm herşeye hakimdir. Öyle ki büyük patlama sonrası ışık yılları uzaklıktan milyonlarca yıl önce yola çıkmış bir gök taşının atmosfere giriş anı ile bizim inandığımız gözle göremediğimiz şeytanlaşmış ruhani varlıkların gökyüzüne çıkma anı kesişebilir. Hem o varlığa yanan taş isabet eder hem de biz gökyüzüne baktığımızda ışık hüzmesini kayan yıldız sanarız hemde taş yeterince büyükse ardından yer yüzüne de düşer.

Dipnot:bu entry'de cüppeli bir adamı değil, kuranda geçen ifadeyi anlatmaya çalıştım. Ve gene bu entry'i eksileyen kuş beyinlilerden hakaret dışında mantıklı bir açıklama bekleriz. Zaten gözle görülemeyecek olan melek ve şeytan hakkında kaç gramlık beyninizi kullandınız da burda kendi çapınızda eğleniyorsunuz.

Dipnot2:ayrıca onun adı astroid değil asteroid'dir. ve aynı zamanda meteordan farklı bir şeydir. Daha göktaşı asteroid farkını bilmiyorsun, kıraathanede okey oynayandan hallicesin gelmiş burda bilmediğin bişeyle dalga geçmeye çalışıyorsun.
cezaevinin insanı nasılda yorduğunu gösteren söylemdir. içeri girip çıkmadan önce cem yılmaz skeçleri gibi konuşmalar yapan adam gitti yerine acayip acayip şeyler söyleyen adam geldi.
vay arkadaş neler dönüyor.
Cüppeli ahmet hoca'ya göre "yıldız kayması" nın tanımıdır.
görsel

Lan ben de bazen görüyorum salak gibi "meteor yağmuru, asteroid kuşağı" felan zannediyorum.
Meğerse melekler şeytanın kafasına yanan taşlar atıyormuş.
güncel Önemli Başlıklar