1. 1.
  Cüppeli ahmet hoca'ya göre "yıldız kayması" nın tanımıdır.
  meleklerin şeytanın kafasına yanan taş atması

  Lan ben de bazen görüyorum salak gibi "meteor yağmuru, asteroid kuşağı" felan zannediyorum.
  Meğerse melekler şeytanın kafasına yanan taşlar atıyormuş.
  27 -7 ... tengir budun
 2. 2.
  vay arkadaş neler dönüyor.
  3 ... nasreddin hodja
 3. 3.
  cezaevinin insanı nasılda yorduğunu gösteren söylemdir. içeri girip çıkmadan önce cem yılmaz skeçleri gibi konuşmalar yapan adam gitti yerine acayip acayip şeyler söyleyen adam geldi.
  7 ... mel mel bakan gibson
 4. 4.
  Şeytan nedir:
  kurana göre insanları kötülüğe sevketmeye çalışan, "insanın gözle göremeyeceği", kimi kötülükten şeytanlaşmış ruhani varlıklar.

  Melek nedir:
  kurana göre sadece Allaha itaat ve kulluk eden, tüm tabiat olayları için de görevlendirilmiş sayısı belirsiz, "insanın gözle göremeyeceği" varlık

  Göktaşı(meteor) nedir:
  Uzaydan dünyaya doğru gelen ve atmosfere girince sürtünmeden dolayı yanan, içeriğinde çeşitli madenler de bulunan kayalar.

  insanoğlunun çağlardan beri, taa ki 1900lü yıllara kadar gördüklerini kayan yıldız sanıyorlardı. Hatta içinde olduğumuz 2018 yılında bile eminim ki Türkiye'de yaşamakta olan insanların yüzde 85'i onları hala kayan yıldız sanıyor(çünkü cahiliz).

  Uzaydan gezegenimize doğru gelen fakat dünyanın sınırı olan atmosfere girdiğinde sürtünme sonucu yanan cisimlere meteor(göktaşı) dendiğini insanlık taa 1900'lü yıllarda öğrendi.

  Sonuç:

  Kuranda 1400 yıl önce dünyanın sınırında yanan taşlar olduğu söylenmiştir. Tüm insanlık onları kayan yıldız olarak bilirken kuran, dünya sınırında dünyaya doğru gelen yanan taşlar olarak tanımlıyordu. Tam da bizim daha 1900lü yıllarda teknik cihazlarla ve deneyimlerle keşfettiğimiz gibi. Ve ekliyordu onlar (kurandaki ifadeye göre zaten gözle göremeyeceğimiz)şeytanlara denk geliyordu aynı zamanda. Kur'an hem bilimsel bir mucize gösteriyor, hem de inanmayan, enine boyuna düşünme zahmetine girmeyenlere yargısız infazcılara da bir imtihan sunuyordu.

  Dipnot:Allahın bilgisi mükemmel kelimesinin yetersiz kalacağı ölçüde geniştir ve tüm herşeye hakimdir. Öyle ki büyük patlama sonrası ışık yılları uzaklıktan milyonlarca yıl önce yola çıkmış bir gök taşının atmosfere giriş anı ile bizim inandığımız gözle göremediğimiz şeytanlaşmış ruhani varlıkların gökyüzüne çıkma anı kesişebilir. Hem o varlığa yanan taş isabet eder hem de biz gökyüzüne baktığımızda ışık hüzmesini kayan yıldız sanarız hemde taş yeterince büyükse ardından yer yüzüne de düşer.

  Dipnot:bu entry'de cüppeli bir adamı değil, kuranda geçen ifadeyi anlatmaya çalıştım. Ve gene bu entry'i eksileyen kuş beyinlilerden hakaret dışında mantıklı bir açıklama bekleriz. Zaten gözle görülemeyecek olan melek ve şeytan hakkında kaç gramlık beyninizi kullandınız da burda kendi çapınızda eğleniyorsunuz.

  Dipnot2:ayrıca onun adı astroid değil asteroid'dir. ve aynı zamanda meteordan farklı bir şeydir. Daha göktaşı asteroid farkını bilmiyorsun, kıraathanede okey oynayandan hallicesin gelmiş burda bilmediğin bişeyle dalga geçmeye çalışıyorsun.
  6 -12 ... insectoidzz
 5. 5.
  kalp gözleri kapalı olan müşrikler tarafından reddedilen, inkar edilen keramet. Mucize. Yüksek hızla atmosfere giren astroidlerin sürtünme nedeniyle alev alması gibi hurafelerle açıklanır.

  Allah affetsin.
  7 -1 ... double cross
 6. 6.
  (bkz: yobazların uğramadığı başlıklar)
  (bkz: at yalanı sikeyim inananı)
  3 -2 ... noxeca
 7. 7.
  meleklerin hala mağara devrinde yaşadığını gösterir. insan lazer mazer bir şey kullanır.
  6 ... ibni maymun
 8. 8.
  nebula

  (bkz: ne) (bkz: bu) (bkz: la)
  2 ... keepx
 9. 9.
  kuran'a uygun bir saçmalıktır.

  http://www.kuranmeali.org...urani_kerim_mealleri.aspx

  http://www.kuranmeali.org...urani_kerim_mealleri.aspx

  arsız yüzsüz müminler hiç utanmadan kalkıp bir de mucize çıkarmaya çalışıyor bu komediden!

  yok bunlar daha önce yıldız sanılıyormuş da yok kuran yanan taşlar yani meteorlar olduklarını yazmış da!

  ulan yalancı iblis!"şihap" kelimesinin "taş"la ne alakası var? işte şu kadar tercüme, boklu badeli götünden uydurmaya utanmıyor musun?

  kaldı ki meteorlarla melekleri dinleyen şeytanların taşlanması komedisi nedir, ne iştir, onu bir izah et de anlayalım.
  14 -1 ... rumeli71
 10. 10.
  Matematik ve Fen Bilimleri Eğitiminde kalite sıralaması. Böyle bir ülkede bu kadar cahili sömüren bu tiplerin aklına eseni söylemesi çok normal.:
  1) Singapur
  2) Finladiya
  3) isviçre

  47) iran
  63) S Arabistan
  92) Cezayir
  96)Pakistan

  104) TÜRKiYE
  8 -1 ... asuregibisurat