bugün

depresyonlar ve dibe batmalar gecirmis,mutlulugu unutan kisinin beyninde tanimlanmis kalan tek duygu olan huzune bilicli ve bilincsiz baglilik.
Kanla karışık yağan güz hüzünleri gibi tekil ve edilgen bağlımlılıktır.
(bkz: kalbine biraz aşk verin) *
yaralımasalçocuklarının dahil olduğu bağımlılıktır. her şeyde, her yerde melankoliyi aramak, melankoli bulmaktır.
hüzünbaz olmaktır.
aşağıdaki gibi bir şaheseri onlarca kez üst üste dinlerken geberesiceler kervanına katılmak ve akabinde muhtemelen kuytu bir köşede cesedinizin bulunacak olması gibi birşeydir.Korkmayın, tıklayın...

http://www.youtube.com/watch?v=BusdDAp0tdk
max payne gibi yaşamaktır.
kişiye zarar veren, sık da kullandığım bir kaçış yolu ve bağımlılık türüdür.
eskiden acıların kızanı* denirdi şimdi ben onlara gerzek diyorum bide 6 yaşımdan beri böyleyim demezlermi öyleyse ya 7 yaşındadırlar yada hayaletler var* sözlükte...
(bkz: lake of tears)

(bkz: katatonia)

(bkz: uaral)

(bkz: agalloch)

(bkz: anathema)

(bkz: empyrium)
insan içine çıkacak göz yoktur. yorgunmuş, hastaymış gibi görünen şiş göz torbası, mor ince bir çizgiyle ona eşlik eden göz altları...

ağlamanın rahatlamayı değil de ihtiyacı karşıladığı zamanlar çoğalır. günün bir anında "ağlayası gelmek" deyimiyle burun buruna gelinir. bir anında mı? hayır, zamansızdır bağımlılık ne zaman yakana yapışacağı belli olmayan melankoli.
oda kasvet kokar, yemeklerin tadı yok. el kalkmaz işe güce, kafanın içi ağır aksak sorularla köşe kapmaca oynar.
neye üzüldüğünü, neye ağladığını bile unutmak melankoliye tutsak olmaktır büyük olasılık.
alkol, sigara bağımlısı olmak hiç kalır yanında. bu melankoliyi içinden atmak, seni ona sürükleyen düşünceyi kafandan atmak çok da kolay olmasa gerek.

daha çok, daha fazla!
kronik depresyon.
hayattan zevk almama...
hüznü sevme mutluluğudur, belkide. tam bir paradokstur.
son derece tehlikeli olduğunun farkına varılması, ilk iş olarak hareketli şarkılar dinlenmesi gereken bağımlılıktır, acilen kurtulunası bağımlılıktır.
çok şükür öyle bi bağımlılığım yok. melankoli bağımlılığı olan insanlarda çok hayattan bezmiş insanlardır. uzak durun.
zıppırt depresyona girenlerin artık en yakın dostu da melankolidir. melankoliden çıkıp da huzurlu hissettiğin anda, ulan kesin yine bir boklar olacak diye düşünmektir. melankoliden çıkarılan güzel düşünceler de bu işin cilvesidir aynı zamanda.

üzüntü bazen muhteşemdir. -amy lee
gamdan kederden keyif alma hali. arada ben de yapıyorum.
arada bi ben de kadere küsüyorum esip savurup mangalda kül bırakmıyorum.
bu kelimenin zengincesi, arabesk yaşam diyorum.
gerek yok böyle şeylere. dışarı çıkmak dolaşmak, insan görmek lazım. atla binbine gez. bir şeyin kalmaz.