1. 1.
  yabancı ülkelerdeki çocuklarla kaynaşmak ve kültürler arası köprü oluşturmak amacı güden ülkeler arası mektuplaşma işinde sahip olunan, mektuplaşılan, sanal bir dostluk oluşturan arkadaş.
  (bkz: hazirlikta edinilen yabanci mektup arkadasi)
  1 ... asiti kaçmış kola
 2. 2.
  eskiden kaldı böyle şeyler denilen olaylardan biridir.
  özenerek yazılır sayfalar bu arkadaşa,peki şimdi?
  şu klavyeye basarak yazılan email hiçbir zaman mektubun sıcaklığını vermemiş,
  veremeyecektir.
  postacıyı 4gözle beklemeyenler çok şey kaçırmış demektir.
  2 ... jansery
 3. 3.
  öğrencilik yıllarında kişinin irtibatını koparmaması halinde, gelecekte vize* almasını kolaylaştırabilecek kültür arkadaşı.
  ... ben hep 17 yasindayim
 4. 4.
  http://www.youtube.com/watch?v=zPrTDeFNNh0+

  edit: başlık başıma kaldı.
  1 ... quiet child
 5. 5.
  tüketim toplumunda artık tüketilmiş bir diğer güzelliklerden biridir. günümüzde kalmadı gibi birşey, teknolojinin etkisi de yadsınamaz böyle olmasında. özellikle 80'ler de çok moda olan ve çok zevkli birşeydi mektup arkadaşlığı. günlerce postacı yolu gözlenirdi, ilerleyen zaman içerisinde gelişen arkadaşlığa paralel ufak sürprizler ile gelmeside ayrı bir tattı. birkaç yıla dayalı olanlarında iş birbirini ülkesine davet edip davetiye yollamasına kadar varırdı artık. birbirine kendi dilinden kelimeler öğretmek ve o şekilde yazmak başka bir zevkti. bu da bitti herşey gibi...
  2 ... iremim
 6. 6.
  Eskiden çok moda olan fakat yerini internete bırakan şahsen hala moda olmasını istediğim alışkanlık, davranış.
  1 ... seripompa
 7. 7.
  lisede ing. öğretmenimizin hepimizin mektup arkadaşı olmalı kampanyasını aklıma getiren hadise. tüm sınıf paraları verdik mektupları yolladık. 8 yıl oldu cevap gelmedi. (bkz: vurgun)
  3 ... wysander
 8. 8.
  Mektupta edebi türler hakkında fikir alışverişi etmek için var olması muhtemel arkadaştır.
  ... aurora lambasi
 9. 9.
  uzun yıllar öncesinden sahip olduğum, halen devam eden ve sevinçleriyle hüzünlerini paylaşabildiğim arkadaşımdır. daha lisede okurken başlayan arkadaşlık, sonrasında unutulmayacak bir dostluğa dönüşmüştür. ingilizceme olan katkısını ise asla inkar edemem.şu internet çağında, yıllar öncesinin arkadaştan gelecek o mektubun beklenmesinin yarattığı duyguyu anlatmak ise çok zor. hele de inci gibi işlenmiş o güzel el yazılı mektuplar.
  ... aslavazgecme
 10. 10.
  aranan arkadaştır.

  nereden bulabilirim kendisini? bilgisi olan varsa bilgi vermeli, lütfen...
  3 ... hayatimstrat