1. 1.
    sınırları aşan, hadsizlik ve terbiyesizliktir.

meksika cumhurbaşkanı şu adam;
    meksika cumhurbaşkanının yaptığı terbiyesizlik

adı: Andres Manuel Lopez Obrador.

bu amca geçtiğimiz günlerde meksika cumhurbaşkanlığına ait uçağı satışa çıkarmasıyla gündem olmuştu.
    https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-46192379

bu kararı aldığı zamanlar, tam da bizim reise katar tarafından uçak hediye edildiği zamanlara tekabül etmesi de manidar(!) zaten.

neyse, konu bu uçak mevzusu değil.

şimdi bu şahıs bu uçak mevzusundan hemen önce de cumhurbaşkanlığı mayişini yarı yarıya düşürme kararı almış ve bu karar 2019 itibariyle yürürlüğe girmiş.
    https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-44868357

yetmemiş, bu cumhurbaşkanı "halkım beni korur" diyerek bütün korumalarını işten çıkarmış.
    https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-44712214

yahu obrador sen hayırdır amk?
    gerçek cumhurbaşkanlığı bu deyil...!!!

sen dünyaya resmen kötü örnek oluyorsun.

cumhurbaşkanlığı uçağını satmak, korumalarını kovmak, maaşı yarı yarıya düşürmek.
    yok ebesinin şeysi yani.

iyi ki meksikalı değilim, utancımdan ölürdüm.

bakın bizim cumhurbaşkanımız tokat'a nasıl da şaşaalı giriyor;
    (bkz: rte nin tokat a muhteşem giriş töreni)
    https://streamable.com/zcuwy

şimdi bu görüntüleri izleyen bir meksikalı vatandaş bizi nasıl kıskanıyordur kimbilir?
    oh, kıskanın kudurun pançovillalar sizi...

erdoğan'ın kıymetini bilelim arkadaşlar.
    tam 2500 koruması var.
    13 tane uçağı var.
    2 helikopteri, sayısız arabası var.
    maaşına tam yüzde 26 zam yaptı.
    3 milyar lira civarında cumhurbaşkanlığı bütçesi var.
    ayrıca bütçe ve maaş dışında sınırsız örtülü ödeneği var.

iyi ki türk vatandaşıyız. allahım beni meksikalı yaratmadığın için sana sonsuz şükürler olsun yareppim...!!!
    33 -19 ... tengir budun
  2. 3.
    itibardan tasarruf olmaz sözünden habersiz cumhurbaşkanı dır.

herhalde kendisinin zengin etmesi gereken eniştesi, kayınçosu falan da yok.
    1 -1 ... uzakyolun yolcusu
  3. 4.
    Uyuşturucu kartelleriyle topyekun müzakere yapmış olması muhtemel başkandır.
    Yoksa oyle bir ülkede korumasız gezmek intihardır.
    3 ... 7eylul2005
  4. 5.
    muhterem validesi bu terbiyesizliği cezalandırmak için ağzını önce teqila ile yıkayıp arkasından da jalapeno biberi sürmüştür.
    1 ... monk of monkmountain
  5. 6.
    Meksika doğru bir örnek değil...

Madalyonun öbür tarafından bakarsan mafyanın fuhuşun rüşvetin dünyada en çok olduğu ülke..

Sen şimdi uçağını orda satsan bile mafyaya adam kaldırması için veriyorsun..

Tabiki bizim arap kültüründeki etkilendiğimiz gösteriş budalılığını bırakıp, yönümüzü avrupaya çevirmeliyiz..

Ama bizide örneklendirirken lütfen meksika bolivya venezuella gibi 3. Dünya ülkeleri ile kıyaslamayın..

Evet dağa aşmamız gereken çok konu var.. Ama örnek doğru örnek değil...

Not ırak libya bolvya meksika mısır görmüş yazar.
    3 ... gezdimgordumyenildim
  6. 7.
    Bizim burada olmaz o is bizde adam yerine koymazlar
    burada konvoy yapacaksin devlet malini saçacaksin halk seni sirtinda tasir!
    1 ... karton toplayan cocuk
  7. 8.
    Türkiyedeki yöneticilerin israfı ortada. Dolayisiyla yapilan israf eleştirileri gayet yerinde.

Ama ben siyasilerimizin yaptigi israftan bagimsiz olarak mütevaziligin fazla abartildigini düşünüyorum..sade hayat yasamanın sanki cok önemli bir erdemmis gibi anlatilmasina karsiyim.

insanlar pahalı ürün ve hizmetleri satin almazsa,bu serktörler kazanamaz, bu sektörün calisanlari işini kaybeder. Bu sebeple durumu olan bireyler lüks arabaya binmeli, durumu olan en kaliteli kıyafetleri giymeli, pahalı telefonları almalı.

Tabii bunlari kendi parasıyla yapmalı insanlar. Kamudan toplanan vergilerle yapılan lüks mülklerde,yahut lüks araclarla sefa sürmekten bahsetmiyorum.
    2 ... hubel
  8. 9.
    sömürgecilikten zor kurtulmuş bir 3. dünya ülkesinin sözde cumhurbaşkanı ile bir imparatorluk bakiyesi devleti-i ali nin mirasçısı, büyük türkiye cumhuriyeti liderini aynı kefeye koyma cüreti, cehaleti ve dahi terbiyesizliğidir.
    1 -1 ... ibni maymun
  9. 10.
    keşke bizimde böyle şerefli bir cumhurbaşkanımız olsaydı.
    ... hastavilla
  10. 11.
    allah iniyor zannettim lan, gerçi.. neyse..
    ... deep house