bugün

apaçık bir gerçektir.
ben hristiyanım. saygı duymayacak olan arkadaşlar şuan bu başlıktan gidebilir. ben islama saygı duyan ve şaşırılacak derecede seven bir insanım lakin islam tarihinde mekkenin fethinden daha önemli fetihler ve zaferler olmuştur. (istanbulun fethi, bedir savaşı hendek savaşı, mute savaşı) tüm bu zaferleri bu kadar vurgulamazken, üstü kapalı geçerken neden mekkenin fethi her yerde bağıra bağıra söyleniyor anlamış değilim. hemde bu yılbaşına dem vurularak yapılıyor.
bu hem benim dinime inanan insanlara yapılan bir saygısızlıktır, hemde yılbaşı kutlamalarını örtbas etmektir. kutlayın, kutlamayın demiyorum ne haddime ama yılbaşını kutlayan insanları bari kafir olarak lanse etmeyin. müslüman mekkenin fethini kutlar deyip, dincilik oynamayın. tiksinç oluyorsunuz.
katıldığım önermedir. çünkü mekkenin fethi 11 Ocak 630'da (Hicri: 20 Ramazan 8) olmasına rağmen sosyal medyada en az ok kişiyi ezdim. birisi yalan bir tarih uyduruyor ve aptallar paylaşarak noel'le mücadele ettiğini sanıyor.
Bencede. Bu cok bariz bellidir. Mekkenin kurtulusuna bisey dedigim yok ancak. Boyle bir anlami oldugunu dusunuyorum.
Miladi takvimin yılbaşını kutlamayız deyip mekkenin fethini miladi takvime göre kutlayan müslümanlar.
yobazlar sürekli bir şeyler uydurur. çünkü hayatları zaten yalanlar üzerine kurulu. bütün arapçıları zehirli çıplak çocuklarla öldürmeliler.
ula kabe gibi bir betona iman ederken, türbe diye bir başka betona dua ederken ne putundan, ne putperestinden bahsedersin ucube yaratık. önce sen putlarını yık gel an biti. biri öyle diyor du gitti orda cavlağı çekti.
ah bu yobaz gavurlar yok muuu .
bir gerçek.
doğru gerçektir.
mekke ne'resi ya! dediğimiz başlıktır.