1. 1.
    benzerlikten öte sadece isimler ve yerler değişmiştir. beni tanıyanlar neyi demek istediğimi anlayacaklardır. madde madde anlatacağım.
    1. Fetihleri yapanların ismi aynıdır. Biri resul muhammed diğeri padişah muhammed( mehmet falan değildir yabancı kaynaklarda mohammed diye geçer.
    2.mekke nin fethini muhammed resule müjdelenmiştir. Ne tesadüf ki padişah muhammed e de resul muhammed tarafından müjdelenmiştir fetih.
    3.en şaşırtıcılarından biridir. Muhammet resulün kendine dost olan büyüğü gördüğü ebubekir ve padişah muhammedin akıl hocası akşemseddin. akşemseddin kimin soyundan geliyor? Ebubekir.
    4. Fetihler aşırı benzerdir. Resul muhammed fetih esnasından her askerin ateş yakmasını ister ki daha kalabalık bir izlenim verilsin aynı hareketi padişah muhammed de yapmıştır. Ve ikisi de fetihle ilgili planlarını kısmen gizli tutmuştur.
    5. Mekke fethedilmiş ve halka dokunulmamıştır. istanbul fethinde de aynı şekilde gerçekleşmiştir ve halka dokunulmamıştır.
    işin diğer kısmı resul muhammed ve padişah muhammed in vefatından sonra gelişen olayların da aşırı benzerlik göstermesidir.
    Edit: eksileyen neden eksilediğini bile bilmiyor. Rivayet dünyanızda yaşamaya devam edin gerçekler ortadadır.
    Edit2: muhammed resulün kurdu devlet islam devletidir padişah muhammedin devleti devleti aliyyedir. Osmanlı falan geçin bu işleri.
    4 -11 ... ktm li aynasiz
  2. 2.
    Öncelikle belirteyim okumadım. Sadece şunu merak ediyorum " mekke'nin fethinde" kaç asker şehit olmuş.
    2 ... sassanach
  3. 3.
    Batılı tarihçiler istanbulun fethi konusunda farklı şeyler anlatıyor. itibar ettiğim için yazmıyorum ama tarihi anlatılar yeknesak değil. Asker yağma yapmaz o zaten müslüman diyene cevabim yok.
    2 -1 ... sassanach
  4. 4.
    ikisi de islam devleti için fethedilmiştir. diğer benzerlikler bunun bir sonucudur.
    4 -3 ... kazangap
  5. 5.
    hiçbir benzerliği yoktur.
    bir benzerlik olması için mekke'nin de fethedilmiş olması gerekir.
    oysa ki mekke fethedilmemiş, anlaşma ile teslim alınmıştır.
    mekke'li müşrikler müslüman olmayı kabul etmiş ve teslim olmuşlardır.
    (bkz: mekke nin fethi yalanı)

istanbul ise türk ordusu, türk komutanı tarafından söke söke, savaşa savaşa alınmıştır.
    yani fetholunan yer istanbul'dur.

siyasal islamcılar da anca türklerin şanlı tarihinden kendilerine pay çıkarmaya, eşdeşleştirmeye çalışırlar böyle.
    nerede öğretiyorlar size bu masalları?
    menzil dergahlarında mı? yoksa fetö'nün ışık evlerinde mi?

ha bu siyasal islamcılar istanbul'un fethinde de ortaya çıkmışlar.
    akşemseddin, "istanbul'un dervişlerin yardımları ile, dualarla fethedildiğini" söylemiş, ama başbuğ fatih; ""şeyhim istanbul'u senin dervişler değil, benim kılıcım aldı..." diyerek gerekli ayarı vermiştir.
    (bkz: fatih sultan mehmet in akşemseddin e verdiği ayar)
    6 -6 ... tengir budun
  6. 6.
    konstantinapolis alındığında halka dokunulmamış mış mış mış..

ulan sahtekar yalancı aç tarihe bak sultan mehmet yapılanlar karşısında yağmayı 3 . günün sabahı yasakladı,öyle rezillikler oldu ki yazsan sayfa yetmez.

bu arada sultan mehmet iyi içerdi dibine vururdu şişenin az bide güzel erkekleri severdi.

birde bir oturuşta yer masasını silip süpürürdü sultan mehmet,oburun ağa babası idi.

ha sen diyorsun ki dedem atam benim mehmet , sıfatsız devşirme götünde don yoktu atanın ,zırto..

peygamber gerçekten çocukları çok severdi hatta bir dağa isyan ettiği söylenir. kızı fatma'yı evlendiriken gözlerinin dolduğunu rivayet edilir.

fatih mi? çocuğunun kardeşinin katili ..
    unutmadan fati,h'in ordusu kefere dinsiz ,
    imansız ,katil,hırsız ,çapulcu,hristiyan, alayı doluydu.

islam ordusu müslümanlardan oluşuyordu.

yalan dolana gitmeyin ivan'ın torunları..
    2 -7 ... baris hemen simdi
  7. 7.
    Adama detaylı açıklama yapsanda at gözlüğüyle bakıyor anlamamya direniyor dedirten benzerliklerdir. Ben anlatacağımı anlattım gerisi size kalmış.
    2 -3 ... ktm li aynasiz
  8. 8.
    iki fetihte de inanca karşı saldırılar olmuştur.
    -2 ... baron rudolf von sebottendorf
  9. 9.
    Adama detaylı açıklama yapsanda at gözlüğüyle bakıyor anlamamya direniyor dedirten benzerliklerdir. Ben anlatacağımı anlattım gerisi size kalmış.
    2 -3 ... ktm li aynasiz
  10. 10.
    hiçbir benzerlik yoktur. lütfen götümüzden tarih uydurmayalım

mekkenin fethi denilen olay: iktidarın; din değiştirmemiş bir amcaoğlundan,
    din değiştirmiş diğer amcaoğluna geçmesidir. yani fetih değil darbedir.

istanbulun fethi ise; bir devletin, diğer devletin başkentini almasıdır. lütfen sapla samanı karıştırmayalım.
    --spoiler--
    mekke fethedilmiş ve halka dokunulmamıştır.
    --spoiler--
    ne yapacaklardı ? kendi akrabalarını mı kılıçdan geçireceklerdi? amcalarını, dayılarını, kuzenlerini mi doğrayacaklardı? örneğin abbasileri mi keseceklerdi?
    not: peygamberin amcası abbas mekkenin fethedildiği gün kılıç zoruyla müslüman olmuş ve peygamberin damadı 3. halife osmanın özel isteğiyle de kelleyi zor kurtarmıştı.
    4 -4 ... eratosthenes