bugün

israili protesto mitinglerinde, cahil yurdum insanının söylemidir.

gazzede ne işimiz var be cahil adam... üzülerek söylüyorum ki: türkiyeyi sürekli büyük bir kaosun içine sokan bu şeriat yanlısı, pis sakallı, gazzeye asker göndermenin cennetin kapılarını açtığını sanan cahilden de cahil insanımın verdiği oylar bu ülkenin kaderini belirlemektedir.

kendileri için değil, kendim ve benim gibi düşünen insanlar için üzülmekteyim.

bu tarz insanlarla aynı ülkede yaşamaktan utanmaktayım ki benim gibi düşünen bir sürü insan daha vardır. şimdi birisi çıkıp, bu ülkeyi terket demesin, bu ülkeyi terketmesi gerekenlerin kim olduğu bellidir.

çağdaşlıktan uzak, geri kafalı bu kesimin başka bir ülkeye gitmesini değil, başka bir çağa göndermek gerekmektedir ki bu da mümkün değildir.

(bkz: islamcıların taş devrinde yaşaması)
tsk gemisimi vurulduki gitsin diye cevap verenler olacaktır.haklılardır da bu cevabıda vermekte.
ülkenin tek derdinin israil olduğunun göstergesidir. maden kazasında ölen 13 kişi senin vatandaşın değil miydi? başbakanımız bunu kader olarak yorumlarken kimsenin kılı kıpırdamaz ama konu israil olunca herkes sokağa dökülür. kendi ülkemizde herşey mükemmel sanki de gazzeye asker göndereceğiz.
(bkz: aramaya inanmak)
(bkz: mehmetçik gazze ye)
çağdaşlık denen olgu, ne sinek kaydı traştan geçer ne de oturduğu yerden yok şeriat yok irtica demekten geçer. bunlar insanları çağdaş yapmaz aynı şekilde diğer şeyler de o insanların örümcek kafalı olduğu anlamına gelmez. böyle düşünceler oldukça ergen düşünceleridir. orada insanlar kendi dinlerinden kardeş gördükleri insanları kurtarmak için elleri silahlı askerlere karşı direnmişlerdir. olayların perde arkasıymış şuymuş buymuş takılmadan ilk görüşte bu çıkar karşımıza. silahsız insanımız öldürülmüştür. ha siz diyorsunuz ki, onlar geri kafalı onlar dindar iyi ki ölmüşler beter olsunlar mümkünse de ülkeye tekrar geri döndürülmesinler. peki şimdi kafasında örümcek olan kim acaba? bu geri kafalı insanlar kadar cesur insanlar çok bulunmuyorlar ne yazık ki. ergen çağdaş düşüncesi olarak adlandırabiliriz sadece bunu. mehmetçik gazzeye denen cümle fazla olmasına fazladır fakat "pis sakallı" diye nitelendirdiğimiz cahil insanlar(!) bu toprak için canlarını verebilecek cesarettedirler ne yazık ki. kendini çağdaş düzeyde gören genç insanların birazcık büyüklerini dinlemesi eski zamanları öğrenmesi çok okuması çok çok okuması -ki diğer cahillerden seçilmesi- sonrasında çağdaşlıktan bahsetmesi gerekir.
güncel Önemli Başlıklar