bugün

türkiye'de en çok kullanılan erkek ismi.
babamın adıdır. komşu kızının babasının da adıdır.
En karizma erkek ismi.:)
(bkz: muhammed) isminin türkçeleşmiş şeklidir.
türkiye'de beş erkekten birinin ismi. çalıştığımız iş hanında, oturduğumuz apartmanda, ikamet ettiğimiz mahallede bu isimden biri mutlaka vardır. o olmazsa da ali, ahmet, hüseyin, mustafa vardır muhakkak.
bir arkadasimin adi mehmet. babasinin adi mehmet. mehmetin oglu oluyor annesi mehmet olacak diyor mehmetin oglunun adi mehmet nufusa h.mehmet olarak yaziliyor buyuk kavga cikiyor.neden haci mehmet oluyor.kavga edip mehmeti evden cocuklarla atiyor.arkadasim mehmetin ablasi oglu oluyor. kadin direterek adini mehmet koyduruyor yoksa sizi de mehmet gibi evden atarim sen kimsin diyor. mehmet oglunu haci ismiyle degil mehmetle cagiriyor annesi affedip eve tekrar aliyor.mehmetin canina minnet ev kirasindan beli dogrulmuyor.
mehmetlerin eve kedi aliyorlar annesi kediyi de mehmet diye cagirinca mehmet bana geliyor olayi anlatiyor benim de olaydan boyle haberim oluyor.
trol degil adam icerken anlatti cocugun kimligi cikarip gosterdi.
Türkiye’de Mehmet adında 3 milyona yakın kişi var.
en çok kullanılan erkek ismi listesinde 2.826.306 ile 1. sırada bulunan isim.
Ömrümün virgülü. Bu ismi bende karşılayan tanım budur. Hikayesi uzundur ama anlatması zordur. Hani dudağınızda bir tebessüm yüzünüzde acı bir ifade vardır. Heh birleştirin şimdi bunları.
Türkiye’de Mehmet adında 1 milyon 229 kişi var.
En klasik ama en hoş isimlerden biridir.
Her daim popüler olan nadir isimdir. 10 yaşında bir çocuğa, 60 yaşında bir adama da yakışandır.
Arkadaşlar ve aile arasında " memo " diye seslenilirler.
Standart isimlerdendir. Bu isime sahipseniz %90 orospu çocuğusunuzdur.

O büyük kesimden babam var.
bok gibi bi isim. kimse üstüne alınmasın meme gibi o ne lan ahaha.
islami açıdan bakarsak son derece kıymetli ve de edepli bir isimdir.

evet, halkımız peygamberlerine duyduğu saygıdan dolayı çocuklarına "mehmet" ismini verir. fakat yine aynı saygıdan dolayı doğrudan "muhammed" ismini vermez.

sebep? söyleyemedikleri için mi? hayır!.. "muhammed" ismini telaffuz edemeyen zaten kelime-i şahadet bile getiremez.

sebep, çocuğun hırlı mı, hırsız mı, it mi, uğursuz mu olacağının bilinememesidir. evet, ola ki çocukları dediğimiz takımdan olur ve mağdur ettiği birilerine kendisine sövdürürse, karambolde peygamberin adının orjinal hali karışmasın, hedef o olmasa da adı sövgü içinde anılmasın diye...

siz bakmayın it evlatlarına "muhammed" ismini vermekte sakınca görmeyen araba özenen ve de son zamanlarda türeyen soysuzlara... milletimiz neyin ne olduğunu ve nasıl olması gerektiğini araptan bin kat iyi bilir.

en azından eskiden öyleydi.. gidişat iyi değil...
görsel
şu isim kadar içime işleyen ya da illallah ettiren isim yok.yine de severiz.
En sonunda eriştiğimdir. isteğim, duam, arzum, dinim, imanım, allahım, kitabım, yediğim, içtiğim mehmettir benim. Cenab-ı mevlam kırmadı gönlümü, sakladığı yerden iade etti bana mehmedimi.
türk erkeğine riförs eden 4chan int board'unda bolca kullanılan isim. genelde hangi mehmet'i seçersiniz gibi anketler açılıyor.
çok övülmüş demekmiş hemde benim dayımın adı.
100 kişinin 110 unda bulunan isim.
nefret ettiğim ismim. çok yaygın. ortalama entelektüelite seviyesine sahip bir 100 kişiyi toplasanız 70 tanesi falan mehmet adındadır.
Genelde uzun boylu olduklari doğru. Benim tanıdıklarım hep uzun boyluydu. Rahmetli enistemin adiydi. Mekani cennet olsun.
Türkiyede en yaygın isim.
Yaklaşık 2,5 milyon adet.
ismindeki şahıslar genelde uzun boylu oluyorlarmış.

ne kadar dogru bılınmez.
çoğu kapıcıda görülebilecek bir isim.