bugün

akp yozgat milletvekili. an itibariyle görevinden istifa etmiştir.

http://www.haberturk.com/...cat=110&dt=2008/09/25 *
''Gördüğüm lüzum üzerine üyesi bulunduğum AK Parti'den istifa ediyorum. Gereğini arz ederim. Saygılarımla'' ifadesi ile istifa etmiş vekil...

* ''gördüğüm lüzum'' kısmı açıklansa keşke.
gözdüğü lüzumu alenen tüm türkiye de görmüştür; ancak ak bünyelerin içinde gerçekten ak olana yakışan hareketi yapmıştır. diğer ak bünyelere örnek teşkil etmesini dileriz.
beş para etmez bir gerekçeyle partisinden istifa eden milletvekili.

sistem sistem değil ki bir kere. ben şimdi bu zat-ı muhtereme soruyorum:

- milletin işlerini yapmak üzere vekaleten gittiğiniz yerde, iktidar partisinden istifa etme gerekçenizi bilme hakkımız yok mu? salak mıyım ben? açıklasan adam gibi anlamayacak mıyım? millet adına gördüğünüz lüzumu millete açıklama zahmetine neden katlanmıyorsunuz?

- bugün meclisteki tartışmadan sonra istifa ederek "acaba" havası yaratacaksınız. sonra yarın gidip abdullatif şener'le siyaset yapınca size fırsatçı demeyecekler mi? bugünkü tartışma yaşanmasaydı da bugün istifa edecek miydiniz?

- bugünkü tartışma dolayısıyla istifa ettiyseniz eğer, partinizin genel başkan yardımcısını chp'li bir vekilden tanıyacak kadar aciz misiniz? ülkeyi de bu seviyede bir akılla mı yönetiyordunuz?

- sağda solda hiç dillendirmediğiniz çerkeslik bağı mı sizi abdullatif şener'e yakın kılıyor? yarın için siyasi hayatınızı nasıl şekillendireceğinizi, planlarınızı, istifanızla birlikte seçmeninize açıklama nezaketini gösterecek seviyeye kaç yüz yıl sonra erişebilirsiniz?

- gördüğünüz lüzum, iktidar süresince akp'nin ülkeyi soymasına, altını oymasına seyirci ve sebep olmanız hasebiyle vicdanınızda bir yara açtı mı?

- mecliste babanızın işini mi yapıyordunuz ki, istifa sebebiniz milletle paylaşılmayacak kadar mahrem?

- sayın vekil, bütün sorulardan vazgeçtim. yürek var mı yürek?
güncel Önemli Başlıklar