bugün

öğrencilerini çocuklarından ayırt etmediğini bizzat bildiğim,
görev yaptığı bir çok ülkede ki öğrencileriyle iletişimini kopartmamış,
ortaasyayı çok iyi bilen,
öğrencilerine herşeyden önce insanlığı öğreten,
eli öpülesi kişidir mali hukuk profesörü mehmet yüce.
uludağ üniversitesi maliye bölümü öğretim üyesi, mali hukuk uzmanı, profesör ve dekan yardımcısı.

yukarıda belirtilen ünvanlara karşın aslında halktan biri. yanakları sıkılası ton ton hocamız.

türk vergi sistemi, vergi yargısı, vergi hukuku dersleri verir. yıllarca orta asya'da görev yapmıştır. ayrıca fem'de çalışmaktadır.

vize ve final sınavlarından birisi test diğeri klasik olur. test sınavı her zaman daha zordur. derslerini geçmekte zorlanacağınız bir hoca değildir. her konuda yardımcı olur öğrencilerine.
bu dönem kendisinden vergilemede özel konular seçmeli dersini aldığım ve kimselere tavsiye etmediğim hocam. insanlığı, tontonluğu, super mario'luğu bir yana dursun ama bahsi geçen derste öğrencilerini sarsarak hayal kırıklığına uğratmıştır. sınavlarda gereğinden fazla bir zorlama stratejisi izleyerek gano'ma adeta bir balyoz vurmuştur.
şuan uludağ üniversltesi iibf dekan yardımcılığı görevini de yürütmekte olan sayın hocamız derslerde sık sık öğrencilerine yol göstermek adına uludağ üniversitesi mezunlarının başarılarına da değinmektedir.
Bu yıl kendisinden hukuka girişi dersini aldim. Vizesi ve finalı test oldu. O kadarda zor olmadı sınavı. Tek yapmanız gereken kitabı dikkatle detaylı bişekilde okumanız. Hepsi kitapdan cıkıyor soruların. Soru sayı 32-40 arası oluyor
iibf dekanı olarak atanmıştır.
Hukuka giriş dersini aldığım,yeni dekanımız.Sevdiğim nadir hocalardan biridir kendileri.
Kendisi mi zor yoksa dersleri mi bir türlü karar veremediğim tonton hocamız. Türk vergi sistemi ı-ıı ve vergi yargılama Hukuku derslerini çok zor geçtim kendilerinden. Baya baya çalışma istedi. Zaten kendisi tvs için "bu soruları anlarsınız hiçbir şeyde zorlanmazsınız" diye de iddia ederdi zira bir soruda bütün konuyu kapsayacak kadar detaylı şey anlattırırdı ama olsundu. Güler yüzü yeterdi.
Siz vergiyi mustafa akkaya dan bir alın da sonra bu adamı öper başınıza koyarsınız.
Az sonra yüksek lisans mülakatı için yanına gireceğim hoca. Bakalım ne kadar tonton. *
güncel Önemli Başlıklar