bugün

amatör taraftar ruhunu yitirmiş taraftardır. büyük olasılıkla küçükken mahalle maçlarında da kaleye hiç geçmemiştir, çünkü top onundur!

not: gassaraylıyım *
adı 3 büyüklerle de anıldığı için, artık mehmet topuz'un transferine -takıma faydalı olacağı- için değilde, -oh ulan rakiplere kaptırmadık- mantığıyla bakması muhtemel taraftardır. nasıl da yılan hikayesine döndü adamın gelişi ya! geldi, gelmedi, gelecek vs.!

not: fanatik bir fenerbahçeli olarak gelişine pek sevinmedim açıkcası, takımımıza pek faydalı olacağını düşünmüyorun ki umarım yanıltır beni!
mehmet topuz'un yaptığı açıklamalardan sonra fenerbahçe'de oynamasına karşıyım bir fenerli olarak. yaptığı açıklamalar amatörceydi ama profesyonel futbolcu, herhangi bir takımda oynayabilir.

sonuçta ne galatasaray takımında oynayanların hepsi galatasaraylı ne de fenerbahçede oynayanların hepsi fenerbahçeli. ne de başka takımlarda oynayanlar aynı şekilde.

bütün futbolcular profesyonel olarak işlerini yapıp ekmek paralarını!* kazanıyorlar.

o yüzden isteyen istediğine sevinsin. dünyaya bir kere geliyoruz. *
buna sevinen buna da sevindi;

(bkz: tümer metin in fenerbahce ye transferi)

edit : ne eksiliyosun arkadaşım yalan mı ?
colin kazım, carlos, topuz derken jimnastik kulübüne takılan üçüncü kapağın keyfini süren fenerbahçelidir. tüpçünün yarın basın açıklaması yaparken alacağı surat ifadesini düşünüp yarılmaktadır.

yoksa yemişim mehmet'i, mehmet kim? beşiktaşlı duruşunu sergileyen sıradan bir beşiktaşlı işte. bu taraftar premier league gol kralı anelka'yı canlı izledi, mehmet'e mi heyecanlanacak? *
kendisine tribünlerle birlikte küfür eden bir futbolcuyu kabul eden bir topluluk olduğu düşünüldüğünde gayet normal bir durumdur.
stadımızı dolduran, sağmal taraftar topluluğunun üyesi kişidir.
"fenerbahçe istediğini alır" söylemini gerçekleştirdiği için sevinen fenerbahçelidir. beşiktaşa takılan kapak için sevinen fenerbahçelidir. yoksa topuz isterse yedek kulübesinde çürüsün umrunda da değildir.
7 oyuncusu altyapıdan gelmiş barcelona'nın yaptığı hataya düşmemiştir (!)
Önemli olan oyuncunun ruhu değil. verdiğin paradır. diye düşünen fenerbahçelidir.
birilerinin g.t olmasından haz duyan fenerbahçeli'dir. aldık adamı isterse bir yıl kulübede otursun. önemli olan bu camiada kimin sözünün geçeceğinin bilinmesidir.

'aziz yıldırım ve para' temalı cümle kuranların da gözünün ortasına hafifce kafamı dokundurmaktan mutlu olacağım.
doğuştan 'kanarya'yım diyecek iken yanlışlıkla 'kartal'ım dediğini bilen fenerlidir. onu bunu göt etmek mesele değil, içinize sinecek mi onu düşünün. kutsal dediğiniz bir formayı taşıyacak bu adam, sırf tüpçünün birisi göt olacak diye!
daha önceden 'kayserispor aşkıyla büyüdüm' akabinde 'fenerbahçe beni istiyor mu' son olarak da 'beşiktaşlıyım ben doğuştan' diyen yani rüzgara göre takım değiştiren bir futbolcunun transferine sevinen fenerbahçelidir.

ben sevinmedim, bu kadar olay olmasaydı sevinir miydim yine bilmiyorum. ama bu kadar tantana olduktan sonra topuz fenerbahçe'ye gelirse daha önceden de belirttiğim üzere; lisanslı ürün satın almayacağım. çok da skimde olan bir şey değil, ne yani topuz fenerbahçe'me geldi diye takımımı mı bırakayım? ki zaten mehmet topuz'u ciddi ciddi pek fazla izlemedim, birkaç senedir çok fazla futbol maçı izleyemiyorum. ayrıca kafası rahat olsa bile fenerbahçe'de başarılı olacağından şüpheliyim; ne türk futbolcular geldi bize de, kulübeden başka bir takıma gittiler. ama bu adamı sevmedim zira ne dediği belli değil.

benim takıldığım nokta çok farklı. kimsenin işi gücü kalmamış hala 'beşiktaşlıyım diyen adamı aldınız hüleyyyyn' diye bağırıyorlar. ee ne olmuş aldıysa fenerbahçe? ne olmuş?
beşiktaşlılar nobre'yi, mustafa doğan'ı, tayfun'u, rüştü'yü, sergen'i, ali güneş'i ve bir sürü futbolcuyu içine sindirdikten sonra fenerbahçeliler mehmet topuz'u sindirmiş çok mu?
ben beşiktaşlıyım ,başka takımda oynamam mümkün değil , 50 milyon dolar verseler oynamam diyen bünyelere layık olan kitledir.

(bkz: tümer metin)
http://www.youtube.com/watch?v=GJPtiB1F8J4

bu videodaki adamı kabul etmiş taraftardır.

not: link redwinemania nın entrysinden alınmıştır.
(bkz: elvir baliç)
(bkz: sergen yalçın)
*