bugün

Galatasaray da parlayıp yurt dışı macerasından sonra uzun süre Fenerbahçe de futbol oynamıştır. Fenerbahçe ile yolları ayrılan ve Beşiktaş klübü ile anlaşsında kapıştıralım dediğim futbolcu
Taraftar tarafından ayıp edilen oyuncu. Keşke taraftara küsüp ayrılmak yerine daha güzel şekilde veda etseydi.
geride kalan sezonun tek ve kesin sorumlusu ali koç'u yalamaktan dilleri aşınmış yüzsüzlerin saldırısı sonrası kulüpten kendi isteğiyle ayrılma kararı almış futbolcu.

gücünüz topal'a mı yetti lan?
Fenerde 39'luk emre ile yeri doldurulmaya çalışılacak topçudur. ilginçtir fenere emek veren her topçu işin sonunda ihanete uğruyor. En büyük örneğini alex ile görmüştük.
huzur demiş 22 trilyonu kulüpte bırakmış.

https://www.ntvspor.net/f...-5d1452bf8783b216a81e7685
Biz fenerbahçeliler olarak sevdiğimiz topçulara haddinden fazla bağlanıyor, haddinden fazla değer veriyoruz.. o kadar değer verilmemesi gerektiğini anladığımızda da itin g.tüne sokuyoruz.. ayarımız yok.. e nasıl ayarımız olsun.. ta denizli de bıraktığımız şampiyonlukla başlayan, trabzon maçında berabere kalarak devam eden 2. Kez Son maçta şampiyonluk vermek.. 3 temmuz'da başlayan ülke tarihinin daha önce emsalini görmediği bir sürece girip, akabinde 3. Kez, hem de kendi sahamızda bir şampiyonluğu daha en büyük rakibimize hediye etmek, taraftarımızı biber gazlarıyla kışkırtıp olay çıkartmaua sevk etmek, deplasman dönüşü otobüsümüzün kurşunlanması, şu anda buraya yazdığım futbolcumuzun aracına kurşun isabet etmesi.. şampiyonluk gelmedikçe yüksek maliyetli harcamalar yapmak, harcama yaptıkça başarının gelmemesi derken borç batağına düşmek vs. Vs. Bu taraftarın, bu camianın nasıl psikolojisi sağlam olabilsin ki?

Sonuç olarak sevdiğimizi de, artık yolların ayrılması gereken sporcularımızı da uçlarda seviyoruz ya da yeriyoruz...

Kimse kusura bakmasın ama mehmet topal da artık zamanını doldurdu ve 7 yıl emek verdiği bu kulüpte tek şampiyonluk görerek takıma çok da bir şey vermediği anlaşıldı.. kavgasız gürültüsüz ayrılması herkes için güzel bir anı olarak hafızalarda kalmasını sağlayacak..

Yolun açık olsun örümcek adam..
görsel
Sadece futbolcu değil aynı zamanda adam.
celta vigo'ya gidecekmiş.
galatasaray'la anlaşmış.
selçuk amelesinden daha kaliteli topçudur.
başakşehir ile anlaşmış futbolcudur.
görsel
21. Yüzyılda 3 farklı takımla şampiyonluk yaşayan dünyadaki tek futbolcudur.
Epureanu olmasa yine bir avrupa maçını katlediyordu. Adam tek başına ülke puanını düşürüyor resmen.
ülke puanına tepki olarak doğmuş olan top tepici.
Beşiktaş ile 1 sene sözleşme imzalamış futbolcu. Tam bitti derken yabancı kuralı çıktı gene dört ayağı üstüne düştü. Türk takımlarını 35’lik adamlara mahkum eden sisteme yazıklar olsun. Evet.
beşiktaş'ın neden transfer ettiğine anlam veremediğim 35 yaşındaki orta saha oyuncusu. yarım stoper-yarım orta saha joker oyuncusu olarak elinde necip olan bir beşiktaş'ın pek de mehmet topal'a ihtiyacı yok gibiydi.

geçtiğimiz sene izlediğimiz beşiktaş'ta mehmet topal'a uygun tek rol yerli stoper yedekliği olabilir.

enteresan bir transfer.
36 yaşında futbolu bırakmış.
topalsa bu yaşına kadar nasıl oynamış? diye soran kişi Sabri Sarıoğlu muydu?
Euro 2008'deki Hırvatistan maçında;
biz doğru düzgün pas bile yapamazken, çooookk uzaklardan bir şut çeken futbolcu. Top auta giderken direğe selam çakmıştı.
Bir an Ayağa kaldırmıştı bizi. Sonra yine oturduk aşağı.
Kopmak için 120+2 yi bekleyecektik.
An itibariyle futbolu bırakttığını açıklamış. herkes çocuklarına yok cinsiyet partisi, yok shower yok bilmemne yaparken, kimsesiz çocuklarla birlikte doğumgünleri yapan, karı koca olarak sayısız yardım etkinliğinde yer alan adam gibi adamdı...

futbolculuğu gelir geçer, prime zamanı yurt dışı yapmış çok temiz bir insansın.
O kadar sene fenerde oynadı ama bir tane galatasaraylı sövmez bu adama niçin? Çünkü düzgün karakterli bir oyuncu.
--spoiler--
Mehmet Topal: "Ben Fenerbahçe'ye geldiğim zaman insanlar bana 'Nasıl böyle bir şey yaparsın, bu kadar iyi oynuyorken Avrupa'da kal' diyorlardı. Hatta Ali Yıldırım 'Ben sana haksızlık yapmak istemem, bizi küme düşürürler. Herkes kulüpten gitmek istiyor, sen gelmek istiyorsun. iyi misin sen?' dedi. Ben de ona 'Ağabey hiç problem yok, Fenerbahçe'yi küme düşürürlerse üst lige çıkarırız. Kaldığımız yerden devam ederiz' dedim."
--spoiler--
Onu hep düzgün kişiliği ve ne zaman adı geçse kulağımda canlanan şu cümlelerle hatırlarım;

--spoiler--
"Hocam Allah Kuran çarpsın..."
--spoiler--
güncel Önemli Başlıklar