bugün

sarıyer'de engelli öğrencilerin öğrenim gördüğü ve devlet'in burayı imam hatip' e çevirmek istediği okul. Kafalarına göre 'dindar nesil' yetiştirmek için engelli öğrencileri sokağa atabilen zihniyetin temeline tüküreyim!

--spoiler--
Sarıyer istinye de engelli öğrencilerin ihtiyaçlarına göre düzenlenmiş Mehmet Sevim Ulusal ilköğretim Okulu 4+4+4 yasası kapsamında imam Hatip Ortaokulu yapılmak isteniyor.

Engelli öğrencilerin ihtiyaçlarına dönük olarak düzenlenmiş olan Mehmet Sevim Ulusal ilköğretim Okulu, AKP’nin 4+4+4 eğitim yasası ile birlikte kapsamında imam Hatip Ortaokulu yapılmak isteniyor. Karara oldukça tepkili olan veliler yarın eylemde olacaklar.

Engelli öğrenciler için ihtiyaçlarını velilerin karşıladığı okulun imam Hatip Ortaokulu yapılmak istenmesine tepki gösteren veliler yaptıkları açıklamayla yarın bir basın açıklaması gerçekleştireceklerini duyurdu.

Veliler tarafından yapılan açıklama şöyle:

“Bizler okulumuzun öğrencileri ve velileri olarak elbirliğiyle kurduğumuz okulumuzdan ve koskocaman bir aile olduğumuz arkadaşlarımız ve öğretmenlerimizden ayrılmak istemiyoruz.

Okulumuz; rampaları, asansörü ve engelli tuvaletleri ile engelliler için düzenlenmiş, karma eğitim ve engelliler için özel eğitim veren Sarıyer’deki tek okuldur."

Yer: Türkiye Futbol Federasyonu Önü, istinye
Tarih: 10 TEMMUZ SALI
SAAT: 11.30"
--spoiler--