bugün

son dönem kürt şairlerden birisidir. kusurlu bahçe'de ürünüdür. ileride adından daha çok söz edeceğimiz kesin. zarımı onun için atıyorum.
mehmet said aydın, şiire nefes aldırmış bir isimmiş yeni keşfettim tez bırakmak istemem, kusurlu bahçenin tohumunu atmış daha o bahçede ne güzel şiirler yeşerecek.
http://hurbakis.net/conte...burada-anlasilmak-istiyor
1983, Diyarbakır. Türk Dili ve Edebiyatı okudu. Kızıltepeli. ilk kitabı Kusurlu Bahçe (160. Kilometre) 2011’de yayımlandı. Kusurlu Bahçe ile 2011’de “Arkadaş Z. Özger ilk Kitap Özel Ödülü”nü aldı. Türkçeden Kürtçeye, Süleyman Sertkaya ile beraber iki kitap çevirdi: Murat Özyaşar, Bîr (Doğan Kitap, 2011); Aziz Nesin, Zarokên Niha Çi Jîr in (Nesin Yayınları, 2012). ikinci şiir kitabı Sokağın Zoru (160. Kilometre) 2014′ün ilk aylarında yayımlandı ve kısa sürede ikinci baskı yaptı. Pazartesi günleri BirGün gazetesinde “Pervaz” yazıları yazıyor, on beş günde bir Açık Radyo’da Pazartesi günleri “Zîn” isminde bir program hazırlayıp sunuyor. Editörlük yapıyor, istanbul’da yaşıyor.

şuan everest yayınlarının da türkçe kitaplarının editörlüğünü yapıyor. ayrıca kusurlu bahçe şiir kitabı gerçekten güzeldir. orada en beğendiğim şiiri ''güzel ağam'' şiiridir, bulursanız okuyun derim.
Kusurlu bahçe kitabını beğenmiştim. Lokman Kasidesi'ni bugün Mepisto'da okudum, beğenmedim.
güncel Önemli Başlıklar