bugün

celal bayar üniversitesi rektörü.
bülent arınç'ı protesto etmek isteyen öğrencilere:

''Net bir şey söylüyorum size. Siyasi slogan atarsanız. Kimliklerinizi toplarım. Üniversiteden atarım hepinizi. Hemen dağılıyorsunuz. Burası benim ve hepinizin üniversitesi. Burada slogan atamazsınız. Eğer atarsanız emniyet görevlileri kimliklerinizi toplayacak.''

şekline karşılık vermiş rektör.

http://haber.gazetevatan....amazsiniz/348566/1/Gundem
kendini rektör değil akp il başkanı zanneden kişi.

http://www.hurriyet.com.t...ndem/16609235.asp?gid=373
akp saltanatının niteliksiz bir üyesi de bu beyefendidir ..
nitelikli bir adam olsa gerek. gerçekten mest etti bu hareketi ile beni rektörümüz. öğrenci protetolarından nemalanan (diğer) rektörler gibi değil. kurallar ve kanunlara göre hareket ediyor, protestonun nerede ve nasıl yapılacağı konusunda da bilinçli, öğrencilerimiz de bu konuda birazcık bilinçli olsa i/di keşke.
Şimdi efendim mehmet pakdemirli celal bayar üni. rektörlüğüne seçilmesine bir bakalım,
CBÜ rektörlük seçimlerinde mevcut rektör Prof. Dr. Semra Öncü 137 oyla birinci, Pakdemirli ise 122 oyla ikinci sırada yer almıştı. YÖK, Cumhurbaşkanı Gül'e sunduğu listede Mehmet Pakdemirli'yi birinci sırada göstermiş ve rektör olarak atanmasını sağlamıştı.

peki neden semra öncü oy çoğunluğuna rağmen seçilmemişti, öncelikle semra öncü ahmet necdet sezer tarafından atanmıştı, türbanla ilgili görüşü de belliydi.

öte yandan 2008 senesi 19 mayıs gösterilerinde stadyum da yapılan gösterilerde üniversite öğrencisi kızların yaptığı step gösterisi sırasında giydikleri kıyafetler bülent arınç tarafından "Öğrencilerin kıyafetlerinin Ankara'da huzursuzluk yarattığını gördük. Step gösterisinde böyle kıyafetler uygun değildir" görüşüyle tepki gösterdiği olaya,
rektör semra öncü ise Kıyafetler son derece moderndi. Bunun yadırganacak herhangi bir şeyi yok diyerek okları üzerine çekmişti.

sonrasında bülent arınçın isteği olmuş ve mehmet pakdemirli rektör olarak atanmıştır.

tanım celal bayar üniversitesini babasının malı sanan, haddini aşmış memur.

bu da resmi.

görsel
üniversite değil yök rektörü olduğunu ispatlamıştır. yök diye adlandırılan kurumun üniversitelerin bağımsız olmasına ne kadar büyük bir engel olduğu bazı angutlar tarafından şimdi anlaşılmaya başlamıştır. sen uyu panpa sadece parazit yaptı rektörcük.
kendisini maho ağa, üniversiteyi babasının çiftliği, oradaki öğrencileri de marabası zanneden; hukukdan, demkrasiden, çok seslilikten habersiz bir garip rektör.

Bülent arınç'ın üniversitelerine gelmesine sevinip alkış tutanların bu eylemlerini gerçekleştirme hakları kendilerine bir yetki olarak nasıl tanınmışsa, kendisini orada görmek istemeyen; siyaseten veya kişisel sebeplerle desteklemeyen insanların, özellikle de öğrencilerin, bir şekilde tepkilerini dile getirme haklarının olduğunu hiçe sayan zat.

isterdimki bir öğrenci çıksın ve "istemiyorum bülent arıncı üniversitemde, buda kimliğim buyur at bakalım hangi kanuna, hangi yönetmeliğe dayanıyorsun" desin; ama olmadı.
Hükümet yanlısı olduğu apaçık belli olan rektördür. ilerde akp milletvekilliğine rezerved.
(bkz: maho aga)

(bkz: vallaha satarım köyü haa)
bildiğin dayım gibi bir yurdum insanı. bildiğimiz rektör böbürlenmelerinden eser yok. bazısı bunların, komünistlerin de deliler gibi desteklediği adamlar eski ankara üniv. rektörü ismi aklımda değil, ordu göreve diye pankartlar açardı. götleri fazlaca havaya kalkmış olacak ki bunları yapabildiler. bilimden uzaklaşarak, demokrasiden uzaklaşarak..

adamın basit bir sinir ile söylediği lafı evirip çevirip adamı insanlık düşmanı pis canavar haline getirdiler. icraata bakarım ben.
hani atmış mı öğrencileri?
yoo...

o zaman kusura bakmayın. ahmet necdetin de atadığı rektörleri bilirdik, bize artistlik yapmayın..!
aşağıdaki söylemi bilmeyen, rektör.

"öğretmenler, (tabiiki rektörler de) cumhuriyet, sizden fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür, nesiller ister."

mustafa kemal atatürk.

rte, böyle birşey söylemediği için, pakdemirli, günümüz akp politikalarına uygun davranmaktadır.
gerekirse(!) cumhuriyeti koruyacak rektörlerden.
yarın öbürgün çoluğuna çocuğuna veya torunlarına okudukları üniversitede aynı muameleyi yapsınlarda görelim nasıl hissediyormuş insan.
aa ama pardon zaten kendileri ezilmiş sınıftan geliyordu değil mi ? yıllarca ezildikleri yada ezildiklerini sandıkları içindir belki bu ego bu kompleks. bu günlerde geçecek merak etmesin kendileri.
son olarak kafasına yumurta yemesini diliyoruz hep beraber.
hükümet değiştiğinde görevinden alınacak insandır.
"atatürkten görev aldıysanız sizi üniversiteden atarım" diyen daha sonra da katıldığı televizyon programında tebrik bekleyen rektör kişidir.
bıyıkları da buram buram cemaat kokmaktadır.
yılbaşında eğlensin diye yılbaşı ağacı göndereceğim kişidir. atatürk görevlendirmedi. kendim gönderiyorum.
üniversite öğrencilerine yaranmak için her öğrenciye çiçek gönderdiğini duyduk.*bülent arınç orada olsaydı yine o çiçekleri gönderirmiydi acaba? o çiçekler gül ise umarım bütün dikenleriyle beraber bi tarafına kaçar.

edit: noldu zoruna mı gitti?çiçekçilik oynuyoruz zaten biz üniversitede. önce atarım de show yap sonra bir de çiçek yolla.hadi bi yürü git.
türkiye'nin dört bir yanından tgb üyeleri tarafından bursa nutku gönderilen rektördür.

dütüt:ayrıca ulu sözlük yazarıymış belli ki kendisi nutukları beğenmeyip eksilemiş.
üniversitesini tehlikeli insanlardan koruyan yılmaz savunucu.
rektörlük önünde 300 kişi ile basın açıklaması yapan öğrenciye önce çiçek gönderip daha sonra terörist diyen akıl yoksunu insandır.
en son üniversite'nin sosyal tesisinde içkiyi yasaklatmış nur yüzlü eski bakan oğlu.

http://gundem.milliyet.co....2011/1384936/default.htm
tgb'li iki öğrenciyi okuldan atmakla tehdit eden akabinde de öğrencilere uzaklaştırma kararı çıkaran rektör.
tipi* ve haberi için;
http://gundem.milliyet.co....2011/1422544/default.htm
vatan perver, özgürlükçü, dürüst, ileri demokrasiyi savunan rektörlerimizden!
atatürkün izinden gidenleri okulundan atan adam. evet celal bayar üniversitesi bu arkadaşın malıymış! ve öyle atatürkçüyüm, cumhuriyetçiyim falan dedirtmiyormuş...
önce 1 sene uzaklaştırma veriyor sonra medyanın dikkati başka yerlere kayınca okuldan atıyormuş.
celal bayardaki arkadaşlar hala ne bekliyorsunuzz!!!