1. 1.
  sadece soyismi ile bu bakanligi hakettigini dusundugum bakan.
  8 -1 ... isla morada
 2. 2.
  an itibariyle atvde canlı yayında teke tektedir kendisi. 70 milyona canlı canlı yalan söylemektedir. mimikleri, ses tonu ve hareketleri bunu belli etmektedir. fatih altaylı mmütemadiyen laf sokmaktadır ve bakanda kıvırtmaktadır.

  (bkz: ayıp)
  1 -1 ... arude50
 3. 3.
  hayvancılık açısından yapabileceği en iyi işin, öküzün altında buzağı aramak olduğunu düşündüğüm kişi.
  3 -1 ... snoptik
 4. 4.
  Kendi alanındaki engin bilgi birikimini uygulamaya geçiremeyen sadece gelecekte bıyıkları ile hatırlanacak kabinenin renksiz bakanı.
  1 ... cmoslogic
 5. 5.
  23.dönem diyarbakır milletvekili.

  (bkz: adalet ve kalkınma partisi)
  1 ... vernon sullivan
 6. 6.
  60. hükümette de tarım bakanı olarak görev alacak olan milletvekili.
  2 ... krmyrdsn
 7. 7.
  çiftçi sürünürken tarımın ülkemizde geliştiğini iddia edebilen şahıs.

  domates; üreticinin bulunduğu yerdeki sebze-meyve halinde 3 yeni kuruş yani 30.000 eski lira, salatalık; 1 yeni kuruş yani 10.000 eski lira. peki markette, pazarda ne kadar? aha bugün aldım domates 40 kuruş ila 90 kuruş arasında değişiyor fiyatlar.

  rusya ilaç kalıntısını sebep göstererek ithalatını durdurdu, tarım bakanlığından tık yok, ihracattan sorumlu devlet bakanı -zira kendisi dış caret rakamları verirken sadece ihracattan dem vurur, ithalata hiç bulaşmaz, sanıyoruz ihracattan sorumlu bakan kendisi- kürşad tüzmen'den tık yok...

  yıllardan beri rusya ara ara ilaç kalıntısı sebebiyle ithalatını durdurur... yıllardan beri tarım bakanlığı zirai ilaç denetimini sağlayamaz mı? bu kadar mı aciz olur devlet?

  bu sene antalya'da 55 gün don yaşandı, tonlarca kömür ve odun yakıldı, çiftçi günde 4 saat uyku ile süründü bedeli? 3 yeni kuruş, 1 yeni kuruş... parayı aradakiler kazanıyor, tarım bakanı uyuyor... pirinç spekülatörlere teslim ediliyor, pamuk bitmş, buğday bitmiş, pancar bitmiş "efendim başarılıyız biz"

  yok gap'ı bitireceklermiş de tarım alanı genişleyecekmiş de zart da zurtda, ulan önce elinizdeki tarım arazisini hele kaybetmeyin de, yenileri elbet de yaratılır...
  2 -2 ... paleface
 8. 8.
  2002 yılına göre 2008 yılında çiftçi gelirlerinin kişi başına 2,5 kat arttığını iddia edebilen bir ademoğlu.

  yalancıyı, dilenci öpsün mü mehdi?

  çiftçi bitmiş, türkiye buğday ithal eden, pamuk ithal eden, suni tatlandırıcı ithal eden, pirinç ithal eden ülke olmuş, mısır ithal eden ülke olmuş, mercimek ithal eden ülke olmuş bu yavrucak da çıkmış diyor ki; "çiftçinin geliri 2,5 kat arttı" gideri ne alemde mehdi? gübre fiyatlarını işin içine sokuyor musun? 2002'de 1 çuval üre ne kadardı, şimdi ne kadar? tarım ilaçlarının fiyatları 2002'de neredeydi, şimdi nerede? mazot 2002'de ne kadardı, şimdi ne kadar?

  tabi bu yavrucağın hesabı şu, millet ekemedikçe tarımı bırakıyor, toprakları boş bırakıyor, işsiz oluyor haliyle çiftçi sınıfından çıkıyor, azalan çiftçi sayısının geliri de kişi başına artmış oluyor.

  mehdi, bak bırak senede tek ürün alınabilen yerleri, senede 3 ürün bile alabildiğin, tarımda en verimli toprakların ve iklimin olduğu antalya'ya gel, köylerine git, kahvehanelere gir ama öyle korumasız ha, yok öyle 30 otobüs peşinde adam, sor bakalım çiftçinin halini?

  çiftçi "bittik biz" diyor bu da elinde bir dosya kağıdı "rakamlar elimde, yok öyle bitmek falan, büyüdük" diyebiliyor.

  hayır çiftçi ile haşır neşir olmasam bir nebze olsun "ulan çiftçi de abartıyor" diyeceğim ama yok arkadaş...
  1 -1 ... paleface
 9. 9.
  recep tayyip erdoğan'dan azarlama dersleri aldığı anlaşılan kişi. kendisini protesto eden gence "artistlik yapma" şeklinde buyurmuş.

  http://haber.gazetevatan....lik_yapma/227683/1/Gundem
  1 -1 ... lynx
 10. 10.
  vatandaşı itin götüne sokmayı seven bir partinin üyesi olan kişi.
  2 ... kizilmaske