bugün

1987 yılında girdiği okul ve şehirden başını çıkartmamış. üniversitede öğrenci işleri gibi masa başı işlerde kuvvetle muhtemel daha verimli olacakken eğitimci olmuş. kafasında biraz saç çokça kellik bulunan, din felsefesi ile alakadar olan, ezber eğitimcilik yapan, derslerine bol bol asistan gönderen biridir. 1994 yılında ege üniversitesinde göreve başlayan bu eğitim gurusu, 9 senesi araştırma görevlisi olarak geçen toplamda 23 senede, üç aşağı beş yukarı avrupada bir master ya da phd öğrencisinin dahil olduğu kongre sayısı, yazdığı yayın sayısı vs. kadar akademik çalışma yapmıştır. ne yazık ki mehmet beyin uzun uzun okuyup kafa yorabileceğiniz kitapları bulunmamakta. diğer yandan derslere gönderdiği "asistan" kılıklı kişiler de kendinden hallicedir. bu kişiler derse bomboş gelip "arkadaşlar notlar fotokopicide" diyip iki bıkbık edip ya da 30 dakikalık bir şey izletip giderler. ege üniversitesi, felsefe bölümündeki idealist hocaların kıyımından sonra mehmet bey görevinde aynen kalmış hatta bölüm başkanı olmuştur, tahmin ediyorum görevini layığı ile yerine getirmiştir! okuldaki çoğu hoca gibi bilhassa akademik anlamda eksiklikleri çoktur, eğitmenlik yapmaz camideki hoca gibi hocalık yapar, öğretiden. umarım evinin arabasının kredisi biter de biran evvel emekli olur. böyle insanlara ege üniversitesinin ve akademik dünyanın ihtiyacının olmadığını düşünüyorum.

dipnot: bu entry yaklaşık iki sene önce girilmiştir fakat kendisi çeşitli bölümlerin hocalarına başvurarak asılsız tehditler savurmuştur. lol. umarım bir daha hiç görüşmeyiz mehmet beyciğim, size hayırlı kredi ödemeler, öğrencilerinize de sabır diliyorum. inşallah mezun olduklarında filozof olurlar! *
kolay soru sorarmış fakat notu çok kıt hocalardan biriymiş iki yıldır bu bölümde okuyupda hocanın sınav sistemini anlayamayan öğrencilerle doluymuş bölüm.
(bkz: ben söyleyenin yalancısıyım)
aynı zamanda şeker gibi bir insandır kendisi.
ege üniversitesi felsefe bölümünden 97 yılında mezun olmuş ve aynı üniversitede yüksek lisans ve doktorasını tamamlamıştır. halen aynı bölümde öğretim üyesidir. şeker, tansiyon ya da panik atağı falan var sanırım. ki derste o kadar heyecanlıdır ve ter döker. * islam felsefesi tarihi, din felsefesi, modern türk düşüncesi derslerini verir kendileri. bölümün cana yakın hocalarındandır.