bugün

memleketi adiyaman olan futbolcu.
skibbe'nin keşfettiği büyük yıldız. her maç mutlaka 5 dakika olsa bile oyuna sokar. türk futbolunun aradığı, özlediği, beklediği genç yetenek. önümüzdeki 15 yıl içerisinde allah'ın izniyle avrupa'nın önemli takımlarında göreceğiz kendisini.

yaşa skibbe yaşa.
kadro yetersizliğinden yer bulan oyuncudur , tamam yeteneksizdir ama eleştirmek yersizdir , onun yerine oynaması gereken linderoth hazretleri 2 senedir salak sağlık kurulu yüzünden sakatlıktan kurtulamamıştır.
muhtemelen galatasaray alt yapısının en yeteneksiz oyuncusudur. yani bir insan formsuz olabilir ama bu formsuzluk 3 sene sürmez sonuçta. ne çalım atabiliyor, ne top çalabiliyor. 3 sene de sanırım 3 4 tane çok güzel pas attı ve 3 tane filan da kaleyi bulan etkili şutu vardı hepsi o.
formda oldugu bir dönem oynadığı bir derbiyle kendisini 2-3 yıl geriye götüren genç ön libero.

(bkz: 3 mart 2007 besiktas galatasaray maci)
takım öndeyken, son dakikalarda orta sahaya taze kan olarak konulması gereken futbolcu.
2 sene önceki bir liverpool maçında john arne riise'ye attığı güzel çalımın ve sasa ilic'e yaptığı güzel asistin kaymağını hala yiyen topçu. nitekim bir türlü bitmedi o kaymak, doymadın mı be birader?
Paf takiminda Zidane olarak anilirmis Mehmet Güven.
Hadi Zidane'i izlemesek, yutturacaklar da, bu adam degil Zidane Bülent Akin olamaz.
Galatasaray kulübüne yakismayan, abilerinin zoruyla takimda tutulan yeteneksiz birisi.
sabri mi mehmet güven'mi deseler, sabri derim. o derece kötü yani.
bugünkü hamburg maçında çizgiden çıkardığı topla ve arda'nın üstüne bütün hamburg futbolcularının çullanmasına izin veren pasıyla iyi bir görüntü çizmiştir. aslında sene başında oynayabileceği bir takıma kiralık verilseydi gelecek sene belki de 2. bir mehmet'imiz * olabilirdi. ama yine de kendini geliştirirse çok iyi olur kısa vadede kötü olabilir ama uzun vadede iyiye doğru gideceğini düşünüyorum. inşallah yüzümü kara çıkarmaz.
güven vermeyen oyuncu.
neden bu kadar çok eleştirildiğini anlayamadığım futbolcu. top sürsün diye sahaya sokulmuyor, onun görevi top kesmek, gerektiğinde faul yapıp sarı kart görmek.*
takımda adam kalmayınca gel mehmet diyorlar geliyor adam. her mevkide oynamaya hazır. ki suat gibi ortasahada bir o yana bir bu yana koşuyor kafa göz ne varsa giriyor topa. aldığı topu olumlu kullanabilse zaten vieira olurdu. yeteneği kısıtlı futbolcu, galatasaray'da eksikler olduğu sürece kadroda yerini bulur.
yokluktan oynayan oyuncu.

beşiktaş elinde cisse, uğur, sivok, toraman gibi 4 tane adam varken ernst'i alıyor, galatasaray elinde mehmet topal ve güven vermeyen bu adam olmasına rağmen linderoth'un bir türlü dönmemesine rağmen adam aramaz.

hayır devre arasında semavi özgür'ü falan alsaydınız bari. sen çocuğu sezon başından beri oynatma biri sakatlanınca şak diye takıma koy, sonra da "sen ne kadar kötüsün" çocuk kötülükten ziyade tecrübesiz.
hala neden oynatıldığı konusunda herhangi bir fikrim olmayan topçu.
vasat bir oyuncu. gerets, feldkamp, skibbe ve bülent korkmaz. nedense galatasaray'ın son dört hocası da kendisine iyi kötü, az çok şans tanımıştır. dört teknik direktör birden yanlış yapamayacağına göre demekki benim göremediğim farklı bir yeteneğe sahip.
bülent korkmaz ile arasında ne tür bir bağ olduğunu çözemediğim, düz bir futbolcu. ulan adam istisnasız her maçta forvet ya da atak bir oyuncu çıkararak yerine mehmet güven'i alıyor. mehmet fetişistimidir anlamadım birader. ne özelliği var, ne katıyor? galatasaray'ın atak yapısına taban tabana zıt olan bir anlayışla nereye kadar... sokacam oyun stilinize lan.
anlam veremedeğim bir şekilde her maç oyuna dahil olan ve hiçbir işe yaramayan bir oyuncu. çok merak ediyorum milyonların göremediği ama teknik direktörlerin gördüğü ne bu futbolcuda? galatasaray forması bu kadar ucuz mu?
a2 takımında oynamayı kabul etmeyerek rijkaard'ı ve yöneticileri kızdıran ve çok yakında takımdan gönderilecek olan orta saha oyuncusu.
takımdan gönderilmeyecek orta saha oyuncusu. en azından kasımpaşa'ya kiralık gitsin. bir sene banko oynasın.
ufuk ceylan transferiyle manisaspor'a hizmet verecek eski galatasaraylı oyuncumuz. verdiği emekler için teşekkür ettiğimizdir.
onsuz galatasaray yedek klübesi düşünemiyorum .
dakikalar 75-80 i gösterdiği dakikalarda gözlerim hep seni arıyor. ''neredeesiin seen'' diye haykırasım geliyor .
ama sen yoksun mehmetim güvenim ...
tabi ki de bunları demiyorum ; hiç bir zaman galatasaray forması giymeyi hak etmeyen , vasat bir futbolcu.

(giderayak şu sabri kardeşinide alsaydın yanına kalbimizde taht kurardın valla)

(bkz: oh be)
yaptıklarıyla, yapamadıklarıyla teşekkürü hak eden oyuncu. 4 sene galatasaray forması giydi, elinden geleni yaptı. bundan sonraki kariyerinde başarılar dilerim.
anadolu takımları için iyi bir yedek.
ufuk ceylan'ın gelmesiyle birlikte şutlanan oyuncu durumunda kalmıştır.*
galatasaray'ın kurtulduğu oyuncudur.
tamam, profesyonel bir futbolcu olabilir. ama kesinlikle galatasaray'da oynayabilecek tipte bir adam değildir.