1. 1.
  --spoiler--
  Mehmet Eymür 1943 yılında istanbul'da doğdu. Ankara Maarif Kolleji ve iTiA'dan mezun olduktan sonra baba mesleği olan MiT'çiliği seçti. 12 Mart döneminde amiri ve arkadaşı Hiram Abas ile birlikte Ziverbey köşkünde çalıştı. Çok sayıda devrimciye işkence yaptığı, Ziverbey'i kontrgerilla üssü olarak tanımladıkları iddia edildi. istanbul'da Ulaş Bardakçı'nın öldürüldüğü, Ziya Yılmaz'ın yakalandığı ve Kızılder'de 11 THKP-C militanının öldürüldüğü operasyonlara katıldı. 1975'de Ankara MiT Bölge Daire Başkanlığına bağlı Takip Şube Müdürü oldu. 1980'de Bulgaristan'a gitti. Türk Mafya'sına sızdı. Ancak deşifre oldu ve Türkiye'ye dönmek durumunda kaldı.1982 yılında Hiram Abas ile birlikte Köşke çağırıldığı ve ASALA'ya karşı operasyonlar düzenlemekle görevlendirildiği iddia edildi. Mardin MiT Bölge Müdürlüğü ve bir sene sonra da Ankara'da Kaçakçılık ve istihbarat Şube Müdürlüğü Başkan Yardımcılığına getirildi. 1984 Şubat'ında Genel Kurmay'dan aldığı özel izin ile Babalar Operasyonunu başlattı. Gözaltına alınanlara işkence yaptığı iddia edildi. Bu sırada edindiği bilgiler ve bağlantılar ile MiT Raporunu kaleme almaya başladı. 1988'de MiT Raporu'nun ortaya çıkması ile birlikte görevinden alınınca MiT'ten istifa etti. 1993 yılında Dev-Sol'un infaz timlerinin Eymür'e yönelik bir operasyon içinde olduğunun öğrenilmesi üzerine Şenkal Atasagun'un teklifi ile MiT'e geri döndü [Faruk Bildirici, Sulietini Sevdiğiminin Türkiyesi, s. 186]. Mesut Yılmaz hükümeti kurulduktan sonra önce Washington'a atandu. Alaattin Çakıcı'nın yakalanmasından sonra merkeze geri çağrıldı. Geri dönmemekte ısrar edince MiT ile ilişkisi kesildi. 1998 yılında Türkiye Şeker Fabrikalarına müşavir olarak atandı. Halen ABD'de ikamet ediyor ve hazırladığı intermet sitesinden inandığı gerçekleri aktarıyor.
  --spoiler--
  http://ulu.so/u21hkb
  1 -1 ... blackjack
 2. 2.
  princess otellerinin sahibi eski kumarhane işletmecisi sudi özkan ın danışmanlığını yapmıştır ne ilginçtirki bir kumarhaneci vede eski bir mit görevlisinin yolları kesişmiştir bir kez daha derin devlete inanıyoruz
  1 ... ta kendisi
 3. 3.
  teşkilatı tozpembe sanan yazarların * idollerinin kirli camasırlarını ortaya döktüğü icin hem yazarlar hem idoller tarafından hor görülen ve sevilmeyen emektar istihbaratçı

  sentez isimli kitabının kapagında demişki :

  Kimseye iftira atmadık,
  kimseyi haksız yere suclamadık,
  dürüst ve seviyeli olmaya calıstık.
  Yazdıklarımız birini rahatsız ediyor *,
  Kim üstüne alınıyorsa * muhatabımız odur...
  ... blackjack
 4. 4.
  Babadan istihbaratçı bir kişiliktir. Babası mazhar eymürdür.analiz isimli kitabın yazarıdır. bildiklerini ve yaptıklarını tam olarak anlatsa taş üstünde taş bırakmayacak adamlardandır.
  2 ... editor
 5. 5.
  jitem in 7 kurucusundan birisidir.
  1 ... esprimakinasi
 6. 6.
  mit konrt-terör daire eski başkanı. halen abd de ikamet etmektedir.
  ... efesim
 7. 7.
  "teşkilat" isimli bir dizinin konsept danışmanlığını yapmaktadır. dizi kısa bir süre sonra türk televizyonlarında sağır oda ve kurtlar vadisi terör ile kapışmaya başlayacaktır.

  hiram abas'ın* kankasıdır.
  ... tttddd
 8. 8.
  mit'te çalışarak önemli mevkiilere gelmiş, ziverbeyde sol görüşlü yoldaşlara işkence yapmış ve kontrgerilla ekibinde bulunmuş olan eski mitçi.
  2 -2 ... bu cocuk okumaz
 9. 9.
  basina binbir ilginc olay gelen insan. ornegin, insaat halinde olan yunan buyukelcilik binasina dinleyici yerlestirmek icin yola cikarlar. yolda bir arac kendilerine yol vermez ve satasma baslar. eymur arabayi durdurur ve diger arabadaki genc cocugu evire cevire dover. sonra hizini alamaz, ertesi gun cocugu iceri cektirir birde orda dover. tesadufun bu kadari, bu cocukun babasi CHP milletvekilidir. chp hemen olayi arastirir ve eymur aciga alinir.
  ... totiman
 10. 9.
  Mit te görevli iken, Alaattin Çakıcı ve Dönemim Başbakanı Mesut Yılmaz tarafından büyük engel teşkil ettiği gerekçesiyle görevinden alı konulmaya çalışılması ve önemli başarılara imza atmış bir Mit Görevlisini saçmasapan sebeplerle, komik bir şekilde Türkiye Şeker Fabrikaları Genel müdürlüğüne getirilmeye çalışılmış, fakat başarısızlıkla sonuçlanmıştır. Mehmet Eymür bu konu ile alakalı olarak başbakanlığa dava açmış ve kazanmıştırda.
  ... mysterious