1. 1.
  marmara üniversitesi hukuk fakültesi ceza hukuku ana bilim dalı başkanı. *
  kürsüde ders anlatırken insana einsthein'ı hatırlatır...
  yaratıcı ve öldürücü sınav soruları hazırlamak konusunda üzerine yoktur.
  işkence hususunda bülent tahiroğlu ile her türlü kapışabilecek niteliktedir... * *
  ... sıçtırtma lamasına
 2. 2.
  gerçek bir bilim adamıdır. bülent tahiroğlu ile kıyaslandığında eli öpülesi insandır.
  ... infantes
 3. 3.
  (bkz: emin erturk) *
  ... siberr
 4. 4.
  Lisans öğrenimini, 1972 yılında istanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamladıktan sonra, 1979 yılında Köln Üniversitesi Hukuk Fakültesi "Sinn und Zweck der Strafe und die Massnahmen zur Sicherung und Besserung im Türkischen Strafrecht" ( bu ne yaahu, tschüss! ) adlı tezi ile doktora derecesini elde etmiş, 1987 yılında, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde "Mukayeseli Çocuk Muhakemesi Hukuku" adlı çalışmasıyla doçentliğe atanmış, 1993 yılında, Marmara Üniversitesinde profesörlük ünvanını elde etmiş, Maramara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ceza ve Ceza Usul Hukuku Profesörü olarak, Yeditepe Üniversiteleri Hukuk Fakültesinde, "Ceza Hukuku Genel Hükümler" dersini vermekte olan, 1997 ve 2000 Ceza Kanunu Tasarılarını hazırlayan Bilimsel Komisyonun üyeleri arasında yer almış, suçluların ve öğrencilerin korkulu rüyası, dipnota kadar sorarım diyen, einstein a benzeyen kişidir.
  1 ... r duh
 5. 5.
  buraya sayfalarca yazı yazılsa da değeri asla anlatılamayacak ender profesörlerden biridir.
  1 ... biseyleryazmali
 6. 6.
  harika bir adam, müthiş bir hocadır. ders anlatamsına bile gerek yok. o, tecrübelerini anlatsa yetiyor.
  ... johnnyturhan
 7. 7.
  hocaların hocasıdır. eli titreyerek öyle harika bir ders anlatır ki o an bir duayenden ders dinlediğinizin farkına varırsınız ve kendinizi şanslı hissedersiniz. lakin dekanlık görevi sebebiyle artık derslere pek gelmemekte ve öğrencilerini üzmektedir.
  1 ... champscrat
 8. 8.
  derse ilk geldiğinde "oha einstein lan" diye tepki verdiğim ceza hukuku duayeni. öğrenci dostudur kendisi, dersi müthiş anlatır kanımca çünkü 4 saatlik dersi bile sıkmaz. ses tonu ise çok enteresandır. dersteyken bir gün tahtaya dönüp "izafiyet teorisini" anlatacak diye korkuyorum sözlük.
  1 ... jim kant morrison
 9. 9.
  Şubat 2015de emekliye ayrilacak olan marmara üniversitesi hukuk fakultesi dekani,ceza hukuku profesoru .ceza hukukunu bu kadar seviyorsak kendisi ve kürsüsü sayesindedir .
  1 -1 ... tetri
 10. 10.
  21 şubat 2015 tarihinde emekli olacak olan ceza hukuku duayeni, marmara üniversitesi hukuk fakültesi dekanı. Gün ve dakika itibariyle öğretim görevli ve elemanlarına yönelik bir veda dersi yapmaktadır ord. Prof. Reşat Kaynar Konferans Salonu'nda. Dekanlık görevini kendisinden sonra Medeni Hukuk profesörü serap helvacı'nın ifa edeceği söylenmektedir. Whatever it takes mühf'den bildirdi.*
  ... whatever it takes